Vsetín veze z venku opět vítězství, porazil Bílé Tygry

Aleš Koňařík, ČTK • 27.10.2002

L i b e r e c - Vsetín i napodruhé vyzrál na Bílé Tygry. Jeho hráči o tom rozhodli dvěmi brankami ve třetí třetině a potvrdili tak, že venku jsou nebezpečnějším mužstvem než na vlastním stadioně. Rozdílový gól vstřelil v 53.minutě Martin Ambruz, poprvé po svém návratu na led se střelecky prosadil i obránce Alexej Jaškin. Vsetínští už tradičně v zápase dotahovali jednobrankový náskok soupeře, tentokráte úspěšně a mohou se tak v poklidu připravovat na páteční utkání s vedoucím týmem z Pardubic.

- 17.kolo ne 27.10.17:30
Bílí Tygři Liberec
2:3
13. S. Procházka (Musil), 60. Jan Kudrna (V. Novák, Musil) - 16. Jaškin (Vozdecký), 47. Vak (Hudler, Němec), 53. Ambruz (Frolo). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:11, navíc Biegl (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5464.
Bílí Tygři Liberec: Čakajík, J. Moravec, Vála, Jan Kudrna, R. Pospíšil, Kočí, Krstev - Kropáč, Michal Straka, Kubinčák - Kábrt, Musil, S. Procházka - V. Novák, Plodek, Rozsíval - Hájek, Moskal, Jiří Kudrna.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Horáček (41. Bartek), Němec, Jaškin (41. B. Ptáček), J. Polák - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - Korotvička.
Liberečtí byli v úvodu zápasu aktivnější. První šanci měl již v první minutě Stanislav Procházka, ale neproměnil ji. Vzápětí přišlo první z řady vyloučení, avšak Liberec Horáčkův přestupek nepotrestal. V osmé minutě po brejku Kubinčáka vyrazil bombu k tyči betonem vsetínský brankář Biegl a při další přesilovce Liberce nebezpečně pálil Jan Kudrna, ani jeho střela však neskončila v síti. Hned z protiútoku měl první šanci Vsetína Hudler, i s ním si brankář Koťátko poradil.

Domácí se ujali vedení poté, co Procházka prostřelil Biegla. Vsetínský gólman poté vztekle mrštil svou holí o mantinel a dostal osobní desetiminutový trest, který za něho odseděl junior Korotvička. Hosté se pak po vyloučení Frola ubránili další přesilovce a krátce po ní udeřili. Nahrávku Vozdeckého zužitkoval Jaškin a vyrovnal, krátce poté zazářil Koťátko při velké Kucharczykově příležitosti.

Druhá třetina se nesla ve znamení mnoha nevyužitých přesilovek a vynikajících výkonů brankářů. Ve 24. minutě měl obrovskou šanci Stantien a Koťátko jeho ránu z bezprostřední blízkosti chytil a v téže minutě si liberecký gólman poradil s prudkou střelou Luži. Biegl se zase vyznamenal ve 26. minutě při Strakově střele a několik famózních zákroků potom předvedl v oslabení při Vakově vyloučení. Vsetín nevyužil ani 33 sekund trvající přesilovku pět na tři.

Na začátku třetí třetiny již hosté přesilovku realizovali. Musil byl vyloučen za hákování, vsetínští trenéři nasadili do přesilové hry čtyři útočníky a Vak dostal Vsetín do vedení. Liberečtí zkombinovali složení útočných řad, ale v koncovce se jim stále nedařilo a nevyužili ani čtyři minuty početní výhody při Streitově vyloučení. Kábrtovu střelu Biegl kryl a z protiútoku Ambruz tečoval Frolovu dělovku od modré čáry a Vsetín vedl o dvě branky. V závěru vyzkoušel Liberec hru bez brankáře a hrál dokonce od 59. minuty šest na čtyři. Procházka nastřelil tyč a 37 sekund před koncem Jan Kudrna ránou od modré čáry snížil na 2:3. Na víc už ale domácím nezbyl čas.

Josef Jandač (Liberec): "Měli jsme dobrý start do zápasu. Dostali jsme se do vedení 1:0, ale po hrubé individuální chybě jsme o těsný náskok přišli. Druhá třetina to byla taková houpačka se spoustou vyloučených. Škoda velké šance Straky, který netrefil prázdnou branku. Když se ve třetí třetině dostal soupeř do vedení, začal hrát velmi dobře v obranném pásmu a náš druhý gól přišel příliš pozdě. Nedali jsme mnoho přesilovek, to je pravda, ale dnes se prostě nedařily, přitom celkově jsme v extralize ve statistikách využití přesilových her na prvním nebo druhém místě. Na to se ale nikdo neptá."

Jan Neliba (Vsetín): "Vítězství v Liberci je cenné, posunuli jsme se na 21 bodů, což je pro nás strašně důležité. Dostávali jsme se déle do tempa, ale do zápasu jsme se vrátili vyrovnávací brankou na 1:1. Obě mužstva potom měla spoustu šancí, při nás stálo více štěstí a děkuji také hráčům za bojovnost. Pro obnovené zranění nám vypadl Jaškin ve druhé třetině a možná i díky tomu jsme ve třetí třetině volili přesilovou hru s variantou Hudler na modré."