Vsetín v semifinále!

Václav Urubek, Václav Trávníček • 21.03.2009

H o d o n í n – To byl panečku zápas. Rozhodující čtvrtfinálové utkání mezi celky Vsetína a Hodonína sneslo jednoznačně označení „infarktové“. Valaši museli dvakrát dotahovat vedení Drtičů, přesto dovedli duel a celou sérii do vítězného konce. V samostatných nájezdech poslal šestinásobného mistra extraligy do semifinále Erik Hrňa, jenž vsítil rozhodující penaltu. O finále východní konference budou hráči VHK bojovat se Šumperkem.

- ČF so 21.3.17:00
SHK Hodonín
4:5sn(1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Jurásek (Kýhos, Březina), 31. Jurásek, 43. Matušek (Obdržálek), 48. Rapant M. (Pokorný, Barták) - 20. Knebl (Klabačka), 30. Hrňa (Zavrtálek), 51. Hrňa, 53. Podešva, rozhodující sam. nájezd Hrňa. Rozhodčí: Kubičík - Humpolíček, Pospíšil. Diváci: 2640. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
SHK Hodonín: Holeš - Březina, Hučko, Komárek, O. Podešva, Pokorný, Protivný, Rapant J., Barták, Průdek, Peš, Obdržálek, Matušek, Kýhos, Rapant M., Jurásek, Čárský, Zábranský, Surový, Hoza
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Černý, Haschka, Matula, Pšeja, Rajnoha, Šimek, Zavrtálek - Ašer, Gajdošík, Knebl, Gergela, Hrňa, Jurík, Klabačka, Mikeš, Štraub, Tesařík

Hodonínští vstoupili do zápasu nejlépe jak to šlo. Domácí nejlepší hráč Zdeněk Jurásek přesnou střelou propálil Plška již po 18ti vteřinách - 1:0. Tento gól Drtičům hodně pomohl a Plšek měl co dělat se střelami Obdržálka a Komárka. V páté minutě přišly dvě velké šance, každá na opačné straně kluziště. Nejprve neuspěl s dorážkou z dobré pozice Matušek, na druhé straně Michal Holeš zlikvidoval dobrou Kneblovu střelu. O chvíli později byl vyloučen hostující Rajnoha, ale Drtiči Plška moc neohrozili. V osmé minutě se do brejku dostali Štraub a Rajnoha, tuto akci ale Holeš zneškodnil. V polovině první třetiny se po chybě Pokorného dostával do dobré pozice Hrňa, ale tuto situaci nevyřešil dobře. Petr Pokorný byl poté ještě vyloučen, ale hostům se v přesilovce taktéž nedařilo. V patnácté minutě za stavu čtyř hráčů na každé straně Holeše ohrozili Hrňa se Štraubem, o chvíli později se Plšek vyznamenal proti dorážkám Martina Zábranského. 15 vteřin před prvním odchodem do kabin hosté srovnali. Klabačka zužitkoval vyhrané buly a před brankou našel volného Knebla, který nemohl netrefit odkrytou branku - 1:1. Po první třetině stav 1:1.

Druhá třetina začala 10ti minutovým osobním trestem pro vsetínského Haschku. O chvíli později šel na trestnou lavici za držení Matuška hostující Šimek. V ní však přišla jediná lepší střela a to od Protivného, Plšek ji vykryl. Po vypršení Šimkova trestu neúspěšně střílel Obdržálek. Pak však přišla velká šance hostů, Vaněk po přečíslení domácí obrany nedokázal dobře zakončit. Následného vyloučení Tomáše Protivného hosté gólově využili, Erik Hrňa se zorientoval v zmatku před bránou nejlépe a překonal Holeše - 1:2. Drtiči ale záhy srovnali, po individuální akci se prosadil kdo jiný než Zdeněk Jurásek - 2:2. Následovaly minuty, v nichž se hrálo spíše opatrně. Ještě před koncem třetiny mohli domácí srovnat, Čárský a poté Zábranský nepřekonali Plška. Na druhé straně pár vteřin před sirénou ujel obraně Vaněk, ale sám proti Holešovi neuspěl. Po druhé třetině stav 2:2.

V úvodu třetí třetiny byla znát důležitost tohoto střetnutí, žádný tým příliš neriskoval. V 43. minutě ale přišel vedoucí gól domácích, Oldřich Matušek s přehledem proměnil svůj nájezd - 3:2. Když pak v 48. minutě zvyšoval na 4:2 Michal Rapant, zdálo se, že Drtiči míří za postupem. Navíc chvíli poté velkou šanci neproměnil Jurásek. Na trestnou lavici pak zamířil hostující Ašer. Drtiči však nezvýšili vedení, naopak inkasovali. Vyhozeného puku z obranného pásma hostů se zmocnil Erik Hrňa a brilantně provedeným blafákem snížil - 4:3. O dvě minuty později bylo srovnáno, Martin Podešva využil chvilkové Holešovy nepozornosti a vyrovnal skóre - 4:4. Šance Tesaříka a Obdržálka už na stavu nic nezměnily a utkání dospělo do prodloužení za stavu 4:4.

V něm byli aktivnější hosté, velké šance v rozmezí třech minut spálili dvakrát Zavrtálek a také Mikeš. Poslední tři minuty ale patřily domácím, kteří se snažili rozhodnout ještě před nájezdy. Jurásek a Protivný však neuspěli. Poslední dvě minuty odehráli Drtiči v přesilovce, tuto jedinečnou šanci rozhodnout utkání ale zahodili. Na řadu přišly samostatné nájezdy.

První série vyšla lépe Hodonínu, Jurásek typickým řešením nájezdu zajistil domácím vedení. Avšak v následujících dvou sériích se nemýlili hostující Podešva a Hrňa. Jelikož za domácí se netrefili Obdržálek ani Peš, Vsetín vyhrál jak tento zápas, tak celou sérii a v semifinále se může těšit na souboj se Šumperkem.