Vsetín své šance nevyužil a prohrál

Michal Veselý, Lucie Plháková • 29.08.2006

Z l í n - V dalším přípravném zápase vsetínští hokejisté prohráli na ledě HC Hamé. O jejich porážce rozhodla první třetina, kdy se Medvědi dostali do dvoubrankového vedeni. Zbylé dvě třetiny skončily shodně 1:1, branky za Vsetín vstřelili Jakub Kraus a Marek Grill. V útoku se představil Berzinš Armands, nová posila z Lotyšska.

Přípravné zápasy - přát. út 29.8.17:00
Berani Zlín
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Hamrlík (Leška), 16. Kubiš (Lučka), 34. Melenovský (Leška), 46. Melenovský (Leška) - 26. Kraus (Škoda), 58. Grill (Sabol). Rozhodčí:Husička - Charous, Knap . Vyloučení:11:7, navíc Kraus (VSE) 10 min . Využití: 2:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 958. Střely na branku: 33:21 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2 .
Berani Zlín: Murín - Galvas, Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Lučka, Horáček - Tomík, Leška, Melenovský - Okál, Čech M., Záhorovský - Kristek, Kašpařík, Kubiš - Pšurný M., Balán, Pšurný R.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Ostrčil, Bobček, Galvinš, Laurila, Stříteský - Demel, Stantien, Davídek - Rob, Berzinš, Hubáček R. - Duba, Sabol, Grill - Kraus, Sakrajda, Škoda.
Do zápasu vstoupili lépe hokejisté z Lapače a v prvních třech minutách se hrálo jen před brankou Murína. Tlak hostí utnul až faul Demela, který dokázali Medvědi potrestat. Lišák Leška našel zpoza branky Hamrlíka a ten nedal Simovi šanci - 1:0. Tato branka oba týmy nastartovala k dobrému výkonu, šance se střídaly na obou stranách. Nejdříve nebezpečně střílel Hrabal, na druhé straně ho napodobil Kašpařík. Brankáři byli ovšem pozorní, i když při chytré Tomíkově teči měl finský brankář i štěstí. To se od něj odvrátilo při střele Lučky, kterou ztečovala hostující obrana až za bezmocného Vehvilainena. Branka byla připsána Kubišovi.

Druhá třetina začala opět náporem Vsetína. Ve 26. minutě dokonce vstřelil branku Škoda, k údivu všech však nechal rozhodčí Husička ve hře pokračovat. To se nelíbilo Krausovi, který v téže minutě vymazal nulu na kontě vstřelených branek zelenožlutých. Vzápětí mohli Vsetínští i vyrovnat, nahozený Stantienův puk málem srazil do branky jeden ze zlínských beků. Další velkou šanci měla dvojice Sakrajda, Škoda, ale jejich přečíslení skončilo na hrudi zlínského brankáře. Platilo pak staré známé nedáš, dostaneš, při vsetínské přesilovce dvakrát nebezpečně střílel Hrabal, ale Murín své mužstvo držel. A tak na druhé straně obral Melenovský o puk váhavého vsetínského beka a pohodlně skóroval. Vzápětí mohl snížit Berzinš, který předvedl sólo, ale byl sám před brankářem faulován. Na trestnou lavici si ale sedli oba hráči, jak faulující zlínský obránce, tak údajně simulující vsetínský forvard. Když v závěru vykopl betonem Murín Galvinšovu střelu, šlo se do kabin za stavu 3:1.

Ve třetí třetině byl k vidění opět rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Milion procentní šanci měl obránce Ostrčil, prázdnou branku ale nepochopitelně přestřelil. Pak se připomněli i hráči Hamé, nejdříve jen těsně minul vsetínskou klec Melenovský a vzápětí tvrdě pálil Záhorovský. Vehvilainena bolí rameno asi ještě teď. Medvědům se aktivita vyplatila, po pěkné Leškově nabídce se trefil Melenovský. Dvě minuty před koncem ujeli Slováci ve službách Vsetína Sabol a Grill. První střílel a druhý dorážel - 4:2. I přes závěrečný tlak už Vsetínští branku nevstřelili a připsali si tak třetí porážku v přípravných zápasech.

V dodatkových samostatných nájezdech pak zcela vyhořel finský brankář, když z pěti nájezdů dostal čtyři branky. Vsetínští útočníci recept na výborného Murína hledali marně. Velikou pochvalu si zaslouží vsetínští fanoušci, kteří vytvořili zelenožlutým takřka domácí prostředí.