Vsetín skolil Frýdek-Místek a Vánoce oslaví na třetím místě

Jan Tajzler, Radek Bařina • 22.12.2018

V posledním utkání před vánočními svátky přivítal Vsetín na Lapači soupeře z Frýdku-Místku. Utkání v první třetině nabídlo svižný hokej, ze kterého těžili více Valaši a po úvodní dvacetiminutovce drželi jednobrankový náskok. Zajímavý vývoj přineslo prostřední dějství zápasu, Slezanům se nejprve podařilo výsledek otočit, aby se následně stejný kousek ještě do druhé sirény povedl Valachům. Třetí třetina utkání již byla pod taktovkou domácího Vsetína, jenž díky pátému vítězství v řadě zaznamenává posun na třetí příčku v aktuální tabulce Chance ligy. Svůj návrat na vsetínský led stylově oslavil Mitchell Theoret, jenž k vítězství Valachů přispěl dvěma přesnými trefami.

CHANCE LIGA - 38.kolo so 22.12.17:30
HC Frýdek-Místek
6:2(1:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Theoret, 33. Jonák (Pechanec, Rob), 33. Hryciow, 48. Pechanec (Jonák, Rob), 57. Theoret, 57. Rob (Pechanec, Jenáček) – 25. Novotný (Kaukič), 30. Kaukič (D. Stránský, Hrachovský). Rozhodčí: Wagner, Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3645. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, Ondračka, Slováček, Jenáček, Rudl, Hryciow – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, L. Kovář, Adámek, Matyáš, Bartko, Zahradníček – Martynek, Klimša, Novotný – Christov, Peterek, Kofroň – Motloch, Kuťák, Flok – D. Stránský, Kaukič, Hrachovský.

Rychlý hokej s minimem přerušení ale i šancí přinesla první třetina utkání Vsetína s Frýdkem-Místkem. Hosté se do zakončení dostávali výrazně častěji, jejich pokusy ale s přehledem zastavoval vsetínský gólman Gába. Byli to proto Valaši, kdo se v osmé minutě dostal do vedení. Mitchell Theoret se ve vlastní pásmu chopil puku, podél mantinelu se drze protáhl kolem obránce a poté přesně umístěnou křižnou střelou na vyrážečku otevřel skóre.

Ve čtrnácté minutě byl po rychlém odrazu puku od zadního mantinelu ve velké šanci Pitule, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti ale skvělým zákrokem zlikvidoval frýdecký Malík. Závěr třetiny patřil hostům. Vyrovnat se ale nepovedlo Martynkovi, který před poloodkrytou brankou netrefil dobře puk, ani Kofroňovi, který se po chybě ve vsetínské kombinaci řítil sám na Gábu, na brankáře VHK si ale nepřišel. Po dvaceti minutách tak držel Vsetín těsný náskok.

Do prostředního dějství vstoupili Valaši aktivně. Vysloužili si za to první přesilovku zápasu, ta jim ale hrubě nevyšla. Hosté totiž zachytli nepřesnou Pechancovu přihrávku a Štěpán Novotný dělovkou z pravého křídla propálil Gábu. Rysy vyrovnání nakoplo, naopak Vsetínští na chvíli zcela vypadli role. Ve dvacáté osmé minutě tak mohli jít hosté do vedení, po domácí chybě za vlastní brankou ale Kofroňovo zakončení z bezprostřední blízkosti zastavil skvělým zákrokem Gába. Valaši se ale nepoučili a o dvě minutě později inkasovali. Rác přenechal za vlastní brankou puk soupeři, Stránský zpoza brány naservíroval touš Lukáši Kaukičovi a ten trefil skulinku mezi Gábovými betony.

O minutu později mohlo být srovnáno. Pechanec vyslal do brejku Roba, ten ale na Malíka nevyzrál. Chvíli poté však Frýdečtí faulovali a elitní formace VHK si v přesilovce spravila chuť. Nejprve ještě ve vyložené pozici neuspěl Vítek, o pár vteřin později ale vypálil Rob, vyražený puk poslal Pechanec rovnou na hůl Víta Jonáka a ten s přehledem zakončil do odkrytého kouta branky. O pouhých devět sekund později už Vsetín vedl. Michal Hryciow vystihl Frýdeckou rozehrávku a chytrou střelou přes obránce prostřelil Malíka. Uklidnění domácí mohli ještě před druhou přestávkou zvýšit, ve vyložené Šanci ale nejprve neuspěl Theoret a o pár sekund později předvedl zákrok dne Malík. Theoret se Šilhavým si dvakrát vyměnil puk, střelu druhého jmenovaného do odkryté brány ale zázračně zastavila gólmanova lapačka.

V úvodu třetí třetiny si Vsetín zahrál přesilovku, málem v ní ale znovu inkasoval. Kofroňovu vyraženou střelu mohl do odkryté branky dorazit Christov, Vítek mu však obětavým skokem zakončení v poslední chvíli znemožnil. O pár sekund později byli naopak Valaši blízko čtvrtému gólu. Koptova střela propadla Málkovi za záda, obětaví obránci ale dokázali překazit všechny domácí pokusy o dorážku. Ve čtyřicáté osmé minutě už ale hosté kapitulovali. Rob s Jonákem dostrkali kotouč až k Antonínu Pechancovi a ten z hranice brankoviště nadvakrát uklidil puk do sítě.

V padesáté třetí minutě ujel hostující obraně Slováček, v plné rychlosti ale Malíka prostřelit nedokázal. Šest minut před koncem byl vyloučen Pechanec a hosté se po oddechovém čase odhodlali k dlouhé power-play. Obléhání Gábovy svatyně ale snížení nepřineslo, naopak, v závěru oslabení vypíchl na modré čáře puk Mitchell Treoret a z poloviny hřiště neomylně zakončil do odkryté brány. O dvacet osm sekund později se dočkal prodloužení své brankové série i Luboš Rob. V rychlém výpadu druhé formace se k němu odrazil puk a vsetínský kanonýr neomylně zakončil do pravého horního růžku. Poslední gólovku zápasu měl na holi Christov, který po bekhendové kličce zakončoval do odkryté brány, Gába ale dokázal svou brankářskou holí puk včas zastavit. Přestože byl Frýdek-Místek Vsetínu více než polovinu zápasu vyrovnaným soupeřem, nakonec opouští Lapač s vysokou porážkou. Vsetín zvítězil 6:2 a připsal si pátou výhru v řadě.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Byl to pro nás hodně těžký zápas, hlavně v první třetině hrál Frýdek výborně. Nemohli jsme se dostat do tempa, neměli jsme takový pohyb. Nejvíce nám pomohla minuta, kdy jsme vstřelili dvě branky a otočili z 1:2 na 3:2. Poté už jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli za 3 body, které jsou pro nás cenné. Frýdek byl houževnatý soupeř. Věřím, že na to navážeme a uděláme v dalších utkáních co nejvíce bodů a zůstaneme na té pozici v tabulce, kde jsme nyní.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Výsledek je pro nás dost krutý, neodpovídá průběhu hry. Za stavu 2:4 jsme se rozhodli pro power-play, tam jsme bohužel inkasovali. Na druhou stranu musím říct, že jsme splnili přesně to, co jsme si řekli a měli jsme spoustu šancí, bohužel Vsetín ukázal svoje kvality. Obraz hry je pro nás uspokojivý, výsledek už méně.