Vsetín postupuje do WSM ligy!

Radek Bařina, Daniel Kinc, Kryštof Severa • 13.04.2017

Sen se stal skutečností! Vsetín v posledním kvalifikačním utkání zvítězil na ledě Jablonce přesvědčivě 7:3 a slaví postup do WSM ligy. Domácí dokázali kousat jen v první třetině, kdy Vsetín několikrát podržel brankář Šurý. V polovině zápasu ale Valaši slepenými brankami odskočili až na rozdíl 6:0 a zbytek zápasu už se nesl v duchu vsetínských postupových oslav. Naplněným Jabloneckým stadiónem, který z větší poloviny obsadili příznivci zelenožlutých barev se tak po zápase mohl nést radostný pokřik Mistři.

2. liga - KF čt 13.4.18:00
HC Vlci Jablonec nad Nisou
3:7(0:2, 1:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Bříška (Frk), 54. Havlas (Bříška), 58. Havlas (Bříška) – 13. Finsterle (Zúbek, Pokorný), 17. Šilhavý (Kajaba), 28. Ostrčil (Finsterle), 31. Ostrčil (Kucharczyk), 32. Hryciow (Zúbek), 32. Jeník (Čuřík), 52. Vávra. Rozhodčí: Přikryl, Sýkora – Beneš, Šimáň. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 200 (vyprodáno). Střely na branku: 22:55. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 3:7.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (32. Bouška) – Pulec, Žalud, Čechura, Pavlů (A), Pilař, Hubáček – Tondr, Bříška (C), Havlas – Homolka, Demel, Babec – Zeman, Brokeš, Frk – Švík
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Čech (A), Jánáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš (C), Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík (A), Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek, Daněk, Hořanský, Kucharczyk

Úvod posledního utkání obou celků v sezóně začali aktivněji Vsetínští, ovšem Kucharczyk z kruhu mířil po půlminutě hry jen do tyče. Na druhé straně mohl otevřít skóre duelu Vojtěch Havlas, nicméně Šurý se proti jeho akci skvěle přesunul a kotouč dokázal zastavit. V polovině první třetiny mohl početnou enklávu fanoušků Vsetína rozjásat Jakub Čuřík, který se v závaru před brankou dostal ke střele Čuřík, ale napálil jen břevno. Ve třinácté minutě se hostující celek dočkal. Pokorný projel s kotoučem do pásma a přenechal jej do jízdy Zúbkovi, který křižnou přihrávkou našel před brankou volného Lukáše Finsterleho, jenž pohotovou dorážkou otevřel gólový účet klání.

Jablonec mohl záhy vyrovnat, když z bezprostřední blízkosti pálil Demel, ale ani on si na Šurého nepřišel. Na druhé straně zahrozil Kajaba, který se v krátkém sledu dostal ke třem střelám, ale domácí brankář Stejskal podržel svůj celek. Vsetín nakonec ještě do konce třetiny stihl svůj náskok navýšit. Vojtěch Šilhavý se dostal ke kotouč za brankou, pohotově se vytočil na brankoviště a u pravé tyče prostrčil puk za záda domácího gólmana.

Na začátku prostřední třetiny měli možnost domácí, když jim Vsetín nabídl možnost dvojnásobné přesilové hry, ale domácí Vlci touto nabídkou pohrdli a zaúřadovali hostující valaši. Radim Ostrčil se zmocnil kotouče na levém kruhu a rozvlnil síť domácí klece. Dvě minuty poté vedl Vsetín už 4:0, Kucharczyk vypálil a jemnou tečí upravil Radim Ostrčil skóre. Přesně minutu trval náskok hostí o čtyři branky, protože Michal Hryciow dokázal po objetí branky zvýšit na rozdíl pěti branek! Neuvěřitelný tlak hostujícího celku trval i nadále a 19 sekund po brance Hryciowa přišel další gól. Čuřík nabil Štěpánu Jeníkovi, jenž se štěstím propálil Stejskala, kterého vzápětí nahradil v brance Jablonce Martin Bouška.

Střídání brankářů přineslo úrodu, Marek Frk objel branku, nabil Kamilu Bříškovi, který ostrou, ale hlavně přesnou ranou vymetl pavučinky v horních patrech Šurého klece. Vrátit šesti brankové vedení mohl valachům vrátit Kajaba, ale svůj únik nedokázal zakončit brankou.

Do třetí části vstupovali hosté s komfortním pětibrankovým náskokem, který mohl navýšit ve 48. minutě Daněk, ale před brankou nasměroval střílenou přihrávkou kousek vedle branky. Netrvalo to však dlouho a Valaši se vytoužené sedmé trefy dočkali. Tomáš Vávra vystartoval ze střídačky, zachytil rozehrávku soupeře a poté z mezikruží zcela osamocen trefil nad vyrážečku brankáře domácích. Za dvě minuty bylo sníženo. Bříška vyslal do úniku Vojtěch Havlase, který se protáhl po levé straně, potáhl si kotouč na dlouhou hůl a zasunul jej za beton ležícího Šurého.

Jablonečtí chtěli nejen baráž, ale také sezónu dohrát se ctí a nakonec ještě jednou snížili. Bříška opět našel Vojtěcha Havlase, který udělal rychlé kroky na střed a z výhodné pozice zamířil přesně k tyči. Důvod k radosti měl však na konci Vsetín, který utkání dotáhl do vítězného konce, ovládl celou baráž a po deseti letech se vrátil na scénu českého hokeje. V příští sezóně jej čekají boje ve WSM Lize!

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Konečně se nám to podařilo, samozřejmě vládne obrovská euforie. Zápas nebyl jednoduchý. Kluci z Jablonce, jako správní sportovci, bojovali až do konce. Hlavně ze začátku nás hodně držel gólman Michal Šurý, a když jsme dali první dva góly, tak už jsme věřili, že to dotáhneme do vítězného konce. Celé to ale bylo vyčerpávající, měli jsme za sebou infarktové zápasy s Havlíčkovým Brodem, a tady jsme cítili, že už jsme blízko. Obrovská gratulace všem klukům, vedení klubu za to, jaké připravilo podmínky na celou sezónu, a samozřejmě skvělým fanouškům, kteří za námi jezdili celou sezónu a vyvrcholilo to teď, ve finále a v kvalifikaci, kdy byly opravdu fantastické návštěvy a atmosféra, kterou nám závidí celá republika.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Pocity jsou krásné, jsme rádi, že jsme dnešní utkání zvládli. Myslím si, že postup jsme si zasloužili, protože už v základní části jsme si dokázali vybudovat náskok. Doma jsme sice se štěstím vybojovali dva body s Havlíčkovým Brodem, ale jinak jsme spokojeni, štěstí ke sportu přeci jenom taky patří.

Tomáš Demel (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Ze začátku jsme hráli dobře a měli jsme tam nějaké šance. Vsetín byl nervózní a hra byla vyrovnaná, kdybychom šance proměnili, tak by byli ještě více nervózní. Myslím si, že rozhodla naše přesilovka 5 na 3 ve druhé třetině za stavu 2:0, kterou jsme neproměnili, tam se nám to zhroutilo. Oni dali rychlý gól na 3:0 a 4:0 a my začali riskovat, což se proti Vsetínu nedá. Potom už ani nebyly síly a byl to definitivní konec.