Vsetín pokračuje na vítězné vlně! Z Benátek veze plný bodový zisk

Jan Tajzler • 28.09.2019

Před zápasem byly papírové předpoklady jasné, ovšem Benátky nad Jizerou potvrdily, že na domácím ledě dokáží být nepříjemným soupeřem a je jedno, který z týmu proti nim stojí. O tom se v první třetině přesvědčil i Vsetín, když skóre otevřel domácí Radek Duda. Valaši ovšem po první přestávce ožili a zásluhou pohotové střely z hole Procházky srovnali. Zanedlouho otočil skóre ve prospěch Valachů kapitán Jonák. Ve třetí třetině se Vsacanům podařilo ubránit plnohodnotnou dvojnásobnou početní výhodu domácích, aby jim následně dodal klid na hole Rehuš. Benátky ovšem sympaticky bojovaly až do poslední minuty a utkání ještě zdramatizovaly, na vyrovnání už však nedosáhly, a Vsetín si tak odvezl všechny body.

CHANCE LIGA - 8.kolo so 28.9.17:00
HC Benátky nad Jizerou
2:3(1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. R. Duda (Šír, A. Musil) – 25. Procházka (L. Volf), 36. Jonák (Březina, Teper), 58. Rehuš. Rozhodčí: Barek, Kostourek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 395. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kolmann, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Aubrecht, Žůrek – R. Duda, A. Musil, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Jiruš, Chrtek, A. Dlouhý – Klapka, Šafařovský, Wiencek.
VHK ROBE Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Březina, Rehuš, Jonák – D. Tůma, Pechanec, Kucharczyk – Doktor, L. Volf, Procházka – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Domácí hokejisté dostali šanci otevřít utkání hned ve druhé minutě, kdy byl vyloučen vsetínský hráč. Napilno měl však spíše benátecký brankář Schwarz, který se tak rychle dostal do provozní teploty. Druhou přesilovou hru již svěřenci trenéra Jiruše sehráli mnohem lépe a zaměstnali brankáře Bláhu ve vsetínském brankovišti. Velkou šanci si však nevytvořili. Po opětovném vyrovnání sil se Benátečtí, díky rychlému protiútoku, dostali do vedení. Šírův pokus Bláha ještě vyrazil, avšak na dorážku Radka Dudy byl krátký. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a oba brankáři předvedli několik pěkných zákroků. Skóre se však v první dvacetiminutovce neměnilo.

Druhou třeinu začali aktivněji hosté, kteří tak přestáli své oslabení. Hra se opět přesouvala od jedné branky ke druhé a oba kotle fanoušků si tak přišly na své. V prvních minutách druhého dějství mohl navýšit domácí vedení Najman, ale jeho střelu z úhlu Bláha lapil. Na druhou stranu poté pádil Jonák, ale Havlín jej obral o puk. Následovalo další domácí oslabení, a ve chvíli, kdy se vyloučený Žůrek už dostal na led, přišlo vsetínské vyrovnání. Martin Procházka dostal přihrávku ihned po buly a poslal kotouč mimo dosah Schwarze. Následovala znovu vyloučení na obou stranách, ale ani jeden tým nedokázal pohnout se skóre na tabuli. Největší šanci na straně hostů měl Březina, avšak tváří v tvář Schwarzovi neuspěl. Na konci druhé třetiny se však Vsetínští vstřeleného gólu dočkali. V nepřehledné situaci před brankou Benátek se nejlépe zorientoval Vít Jonák.

Srovnat stav mohli Benátečtí ihned na začátku posledního dějství, avšak ani tentokrát nedokázali svou přesilovou hru využít. I nadále se na hokejky domácích hráčů lepila smůla. Střely létely mimo vsetínskou branku a bylo velmi těžké se v útočném pásmu usadit. Na druhé straně Schwarz musel být neustále v permanenci, neboť Vsetínští stříleli ze všech možných pozic. Velká šance domácích přišla ve 47. minutě, kdy jim začala přesilovka pěti proti třem. Obrovskou šanci měl v této početní výhodě Petr Kolmann, jehož střela z hranice kruhu mířila do horní poloviny branky, kde jí však parádně zastavila Bláhova lapačka. To ale byla jediná velká příležitost domácího celku v dvojnásobné přesile. I nadále však Benátečtí hledali cestu k brance Bláhy, ale mnoho pokusů mířilo do bránících hráčů soupeře.

Vsetínští naopak mohli trpělivě čekat na své šance a těžili především z rychlých brejků. Jedním takovým se blýskl Pechanec, jenž však samostatný únik neproměnil. Schwarzova lapačka byla pohotová. Vsetínští se ale přece jen dalšího gólu dočkali, a to díky další využité hře. Branislav Rehuš poslal kotouč nad rameno brankáře Schwarze a Vsetín vedl o dvě branky. Minutu před koncem ale domácí zadělali na drama. Při hře bez brankáře se puk po ose Kolmann-Duda dostal až k Danielu Špačkovi jenž pohotově dopravil puk za přesouvajícího se gólmana Bláhu. Více však již svěřenci trenéra Jiruše nestihli a prodloužili tak sérii bez bodu. Vsetín naopak pokračuje na vítězné vlně.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání rozhodly přesilové hry a my jsme se znovu přesvědčili, že v dnešním hokeji jsou právě početní výhody rozhodující. Soupeř je dnes sehrál kvalitně, my jsme je dobře nesehráli a proto nemáme tři body.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože Benátky porazily České Budějovice i Jihlavu. Určitě mají hodně nebezpečný, mladý tým, včetně zkušených hráčů, kupříkladu Radka Dudu. Utkání bylo vyrovnané, myslím si ale, že jsme byli o chloupek lepší. Po zásluze si tedy vezeme, pro nás cenné, tři body. Prodloužili jsme naši sérii. Věřím, že bude trvat i nadále. Ve středu máme Slavii, na kterou se musíme dobře připravit a vítězství z venku potvrdit.