Vsetín po prohře opět boduje, sedmi góly udolal Hodonín

Helena Hegeďová • 01.10.2016

Domácí hráči se od úvodních minut drželi v útočném pásmu a Hodonín spoléhal spíše na brejky. Valachům se tento styl hry vyplatil a po první třetině vedli již 3:1. Druhá třetina se nesla v podobném duchu a Vsetínští přidali další branku. V poslední periodě se Hodonín vzepřel a v úvodu závěrečné dvacetiminutovky držel soupeře pod tlakem. Hostům se v průběhu třetí třetiny povedlo vstřelit dvě branky, bylo to ale opět méně, než dokázal vsítit soupeř a na Vsetín už se tak nedotáhli. Je nutno vyzvednout výkon Radima Kucharczyka, který v 59. minutě dosáhl na hattrick.

2. liga - 6.kolo so 1.10.17:30
SHK Hodonín
7:3(3:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 5. Vítek (Žák, Shiafotdinov), 7. Kucharczyk (Kolařík, Vávra), 20. Čuřík (Finsterle, Janáček), 28. Kucharczyk (Mojžíš), 48. Vávra (Čuřík), 51. Hořanský (Hryciow), 59. Kucharczyk (Vávra, Kolařík) – 14. Hložánek, 43. Garčic (Hložánek), 50. Miklík (Pokorný). Rozhodčí: Fiala – Novák, Rožánek. Vyloučení: 10:13 + Finsterle (VSE) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1690. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Chrapak, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný D., Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Shiafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Hořanský, Kucharczyk.
SHK Hodonín: Haloda O. (7. Kukin) – Kužílek, Garčic, Pokorný P., Loginovskij, Polesný, Haloda M., Miklík – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Hajný, Zháňal, Peš, Janás, Kononenko, Kadlec, Jurča, Vaněk.

V šestém kole letošní sezóny čekal na domácí Vsetín těžký soupeř z Hodonína, který se v loňské sezóně prezentoval stabilními výkony a Vsetín dokázal třikrát porazit. V letošní sezóně se ale papírově jeví lépe Vsetín, který podává kvalitní výkony už od přípravných utkání. V 5. minutě se, při hře 4 na 4, dostal ke kotouči Michal Žák, který zakončoval z mezikruží. Kotouč však trefil betony hostujícího gólmana Halody. Na levém kruhu byl ale připraven David Vítek, a ten se svou střelou už nemýlil. Hosté se poté snažili odpovědět akcí Jakuba Kadlece, ten ale bránu minul. Naopak domácí se opět prosadili. V 7. minutě Jan Kolařík objel bránu a chtěl zakončovat k levé tyčce. Haloda mu kotouč vyrazil, ale opět byl připraven šikovný útočník, kterému se povedlo zakončit. Tím nebyl nikdo jiný než Radim Kucharczyk, který z bezprostřední vzdálenosti zvyšoval na 2:0. Domácím se pak dařilo tvořit si šanci za šancí. Nejprve pálil Dominik Pokorný, po něm se ještě snažil prosadit Shiafotdinov, oba však marně. Drtiči se stáhli do obrany, a tam jim to šlo.

Ve 14. minutě přišla studená sprcha pro domácí tým. Erik Hložánek nastřelil kotouč o mantinel, ten následně dobruslil, a okamžitě šel proti Michalovi Šurému, který si kotouč následně srazil zády do brány. Hosté se pak dostali do hry a vinou domácí obrany se dostávali do jedné šance za druhou. Štěstěna se Drtičů nedržela dlouho a po faulech hostů se Valaši dostali do hry 5 na 3. To by ale nebyli Valaši, aby takovouto šanci nevyužili. Jakub Čuřík jel sám proti dvěma obráncům, kterým proklouzl a jel sám na Kukina. Střelou do pravého horního rohu uzavíral první periodu stavem 3:1 ve prospěch domácích.

Druhé dějství začalo zkrácenou přesilovou hrou domácích, která se jim ale vůbec nedařila. Na druhé straně se do útoku rozjel Daniel Vaněk, který ještě kombinoval s Jakubem Hajným, a domácí gólman měl co dělat, aby kotouč viděl. Kotouč se po chvíli usadil na hokejkách Valachů, a byl to právě Vávra s Kolaříkem, kteří kombinovali v před brankovém prostoru. Jejich kombinaci musel zastavit až Jakub Hajný, bohužel nedovoleně.

V půli utkání si Valaši střihli opět přesilovku 5 na 3 a opět úspěšnou. Radim Kucharczyk pálil příklepem z levého kruhu a hostující gólman neměl šanci. Um Valachů byl vidět i při hře v oslabení, kdy se dostávali do nesčetně šancí a Drtiči museli zasahovat. Někdy i nedovoleně. Z toho se zrodila další šance Valachů, při jejich oblíbené hře 5 na 3. Drtiči si ale poprvé v utkání tuto situaci pohlídali a Valaši se z další branky radovat nemohli.

Ve třetím dějství podcenila domácí obrana hru a Drtiči se z gólu radovali již podruhé. Richard Garčic zachytil rozehrávku domácího beka a střelou nad Šurého lapačku se nemýlil. Následovalo množství vyloučení, převážně na straně domácích, žádná šance na gól ale k vidění nebyla. To se změnilo ve 48. minutě, kdy trestné lavice zely prázdnotou, a hrálo se 5 na 5. Tomáš Vávra dostal přihrávku Jakuba Čuříka a střelou pod víko navyšoval na 5:2.

V závěrečné desetiminutovce tekly nervy na obou stranách a vše vygradovalo potyčkou Lukáše Finsterleho s Markem Halodou. Oba se pak museli jít zklidnit na trestnou lavici. Domácí forvard na 10+2 a hostující bek na 2+2. Fanouškům se naskytl i zábavný pohled na trestnou lavici domácích, na které se v jedné chvíli tísnili hned 4 hráči. Následně se Drtičům podařilo skórovat, při hře 4 na 4. Martin Miklík mířil na mezeru mezi betony. Šurý se pozdě zorientoval a skóre tedy bylo 5:3. Valachům se nelíbil vývoj utkání a střelou k levé tyčce se poprvé v mistrovském utkání prosadil Adam Hořanský. Konečné skóre upravil Radim Kucharczyk hattrickem a Valaši berou po zásluze tři body.

Luboš Jenáček (Vsetín): My jsme se chtěli hlavně rehabilitovat ze špatného výkonu v Porubě a výsledkem se nám to podařilo. Hodonín je kvalitní mužstvo a my byli ze začátku nervózní, ale pak jsme se uklidnili těmi dvěma brankami. Hru poznamenalo časté vyloučení a v určitých fázích jsme se museli přizpůsobit soupeři, protože to nebylo v takovém tempu. Nebylo to zkrátka úplně ono, ale za tři body jsme samozřejmě rádi. Věřím však, že když budeme hrát více v pěti a hráči budou v tempu, tak jsme schopni hrát lepší hokej.

Stanislav Beťko (Hodonín): Pro naše mladé hráče je obrovskou školou zahrát si s týmem jako je Vsetín. Abychom mohli být proti takovému družstvu úspěšní, musíme hrát v pěti lidech a ne polovinu zápasu v oslabení, když některé fauly se vůbec neměly pískat. Škoda začátku, kdy jsme dostali dva laciné góly, pak jsme se vrátili zpět na kontakt. Bohužel jsme následně nevyužili samostatný nájezd a přišel gól na 3:1. Vsetín má velmi zkušené mužstvo, které si to pak už uhrálo. Snažili jsme se, bojovali, ale dnes to nestačilo. Rozhodčí z toho udělal obyčejnou „bramboračku“. Takový rozhodčí nemá vůbec pískat zápasy. Ve třetí třetině byla dlouhá prodleva, protože náš hráč inkasoval faul do oblasti hlavy a krku na 2+10, z čehož vznikla vzájemná bitka, po které jsme šli znova do oslabení. Myslím si, že Vsetín nemá zapotřebí, aby jim rozhodčí pískal takové nesmysly.