Vsetín pěti góly srazil ústecký Slovan

Redakce • 16.02.2022

Jasnou záležitostí se stalo středeční utkání vsetínských hokejistů proti Ústí nad Labem. Valaši na domácím ledě nezaváhali a po vítězství 5:1 si připsali do tabulky všechny tři body. Svěřenci trenérů Stantiena a Srdínka rozhodli o vysoké výhře v prvních dvou třetinách, hosté pak už jen kosmeticky upravili rozhodnutý zápas.

CHANCE LIGA - 46.kolo st 16.2.17:30
HC Slovan Ústí nad Labem
5:1(2:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Pitule (Hořanský), 11. J. Říha (Jonák, R. Vlach), 29. Jonák (Pšurný, Š. Jenáček), 38. Rob (Berger), 40. Rob – 40. T. Urban (Trefný). Rozhodčí: Hucl, Šudoma – Polák, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Říha, Smetana, Štach, Š. Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Půček, Pitule, Hořanský – Berger, Vlach, Zeman – Vítek, Březina, Klímek.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, E. Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Severa – Bernat, Grim, Jouza.

Vsetín měl dobrý pohyb už od úvodních minut utkání a tvořil si územní převahu. Obrana Slovanu však zprvu dokázala včas přistupovat ke vsetínským útočícím hráčům. Zlom nastal v 8. minutě utkání, kdy Ústí nad Labem dostalo první příležitost přesilové hry, ale byli to Valaši, kdo slavil otevření skóre. Rodící se kombinaci Slovanu vystihl v obranném pásmu Hořanský a ihned zamířil směrem k brankáři Hamalčíkovi, toho sice nepřekonal, ale ze druhé vlny přispěchal dorážet kotouč Tomáš Pitule a slavil úspěch. Vsetín po ubráněném oslabení pokračoval v aktivním výkonu a vynutil si vlastní přesilovou hru, kterou také bleskově využil, když se puk po zmatku před Hamalčíkem dostal na hůl Jiřího Říhy a ten ve snaze vrátit kotouč do ohně vstřelil druhou branku Vsetína.

Do druhé třetiny nastoupili Severočeši přeci jen s trochou větší útočné aktivity, než tomu bylo v úvodní dějství. Slibnou příležitost na kontaktní branku měl v samostatném úniku Martin Tůma, ovšem jeho kličku do bekhendu skvěle vychytal brankář Málek. Hned vzápětí se ještě ocitl v tutové pozici Jouza, ale z bezprostřední blízkosti vsetínskou branku minul. Domácí trestali, když se ve středním pásmu rozjel do individuální akce vsetínský kapitán Vít Jonák, jenž se dokázal prosmýknout mezi třemi bránícími hráč, aby nakonec povedenou kličkou do bekhendu překonal i Hamalčíka - 3:0.

Po třetí vstřelené brance Valaši na ledě dominovali, vynutili si další dvě přesilové hry, ty sice nevyužili, ale těžili z následného náporu, když svou 20. trefu v sezoně obstaral z ostrého úhlu Luboš Rob. Vsetínský kanonýr se do druhé sirény prosadil ještě jednou, když potrestal hrubou chybu v ústecké rozehrávce a zasunul puk mezi Hamalčíkovy betony, to bylo v čase 39:41. Slovan ještě do druhé sirény stačil korigovat skóre, střelu od modré čáry v podání Trefného dokázal šikovně tečovat Tomáš Urban

Třetí třetina už změnu ve skóre nepřinesla, Vsetín v poklidu kontroloval svůj čtyřbrankový náskok a podruhé v měsíci únoru dokráčel k tříbodovému vítěství a to navíc proti soupeři, se kterým měl až do dnešního dne negativní bilanci. O víkendu Valachy čeká potvrzování role favorita na ledě sestupujícího Havířova.