Vsetín ovládl úvodní zápas čtvrtfinále

Jan Tajzler • 28.02.2015

Vsetínští hokejisté v úvodním utkání play-off naplno využili domácího prostředí a již od úvodních minut vykročili vstříc k prvnímu vítězství v sérii s Novým Jičínem. Valachům se v první třetině podařilo využít dvě přesilové hry a už ve 12. minutě utkání musel novojičínský brankář Iláš uvolnit místo svému kolegovi Šrámkovi. Valaši nakonec ovládli první třetinu 4:0 a ve zbytku utkání bez problému kontrolovali jeho průběh. Bilanci 2+2 v dnešním utkání zaznamenal David Hrazdira. Čtvrtfinálová série pokračuje v pondělí na ledě Nového Jičína.

2. liga - ČF1 so 28.2.17:30
HK Nový Jičín
6:1(4:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Kolařík, 9. Nedbálek (Vrba, Hrazdira), 12. Ambruz (Slováček, Hrazdira), 16. Hrazdira (Nedbálek, Slováček), 31. Vítek (Vaněk), 51. Hrazdira (Kolařík) – 52. Vnenk (Žák, Kabeláč) . Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2229. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Báchor, Grebenjuk – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Štrbík, Daněk, Kývala.
HK Nový Jičín: Iláš (12. Šrámek) – Žák, Flašar, Hruška, Vašut, Horák, Vnenk, Cabák – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár.

Třiadvacet sekund. Tolik stačilo valachům k vstřelení úvodní branky v letošní play-off. Vsetínský snajpr Jan Kolařík využil neshody soupeře za jeho svatyní, zachytil kotouč a po obkroužení branky jej zasunul do sítě. Nebyl to ale jen hostující brankář Iláš, který se měl co ohánět i Hromada se musel mít na pozoru, pvodní šance Jičína ale vychytal. Ve čtvrté minutě byl vyloučen novojičínský Vnenk, což přineslo domácím první přesilovou hru sobotního večera. Přesilovku se Valaši snažili ze všech sil využít, až Vaňkovi zazvonila tyčka a hráči už už vítězně zvedali ruce nad hlavu. I po skončení přesilovky domácí drželi taktovku pevně ve svých rukou. Jan Kolařík se zleva vřítil ke kleci a po pěti dorážkách dostal touš dovnitř, ale posunutí branky znemožnilo uznání gólu. Nicméně zajistilo domácím přesilovku a vzápětí již právoplatně rozsvícené červeného světla nad Šrámkem. Hrazdira nabídl Michalu Nedbálkovi, jenž bombou prostřelil vše v cestě. A tempo Valachů se nezvolňovalo, hosté si doslova ani neškrtli. Následovala další přesilovka a další gól domácích. To Slováček nabídl puk Martinu Ambruzovi a domácí áčko dostalo kotouč za Iláše. Třetí inkasovaná branka za dvanáct minut přiměla hosty vyměnit brankáře. Na místo dosavadního Iláše se postavil Lukáš Šrámek. Dokonce i po naplnění počtů hra vypadala spíše jako přesilovka a ve třinácté minutě si již Vsetín mohl připsat dvaadvacet střel na bránu. Následující dvě minuty sice přinesly hlušší hru, kdy se i hosté chvílemi dostali do pásma. Jenže pak se ke kotouči dostal David Hrazdira, jež na modré převzal Slováčkův touš, přebruslil soupeřovy beky a krásnou ránou pověsil černou pryč na šibenici. V poslední půlminutě třetiny se ještě dvojice novojičínských forvardů pokusila o útok, ale nedokázala si přesně nahrát a první třetina tedy skončila stavem 4:0.

Hned zkraje druhé dvacetiminutovky se opět zaplnila jičínská trestná lavice. Mikšanův trest vynesl domácím další, tentokrát nevyužitou přesilovku, vsetínské šance v ní však zůstaly nevyužity. Novojičínští se alespoň chvílemi dostávali do pásma a Hromada tak už musel svou svatyni pořádně hlídat. Jakkoli vypadalo několik minut před přelomem poloviny utkání vyrovnaněji, Kolařík s Vítkem tomu rázně uťali tipec. Prvně zmiňovaný před brankou přiklepl puk Davidu Vítkovi, jenž ho bekhendovou střelou propašoval za novojičínského gólmana. A stav byl už 5:0 pro domácí!

První početní výhoda se dostala hostům krátce po překulení poloviny hrací doby. Kapitán Vaněk byl totiž vyloučen za hákování. Domácí se ani sníženým stavem hráčů nedali zastavit a hosté si moc v pásmu nepobyli. Jenže pak se Josef Daněk provinil hákováním a dvacet sekund byl Vsetín v poli jen o třech hráčích. Ani dvojnásobnou přesilovku ale hosté nevyužili. Chvíli před koncem třetiny ještě Podešva nadvakrát zkoušel najít slabinu v postoji gólmana Šrámka, na což ještě hosté odpověděli dvěma pokusy na Hromadu, oba neúspěšnými, a do šaten se šlo za stavu 5:0.

Třetí perioda začala opět v okolí novojičínské klece. Vyloučen byl totiž Vašut, ale ani dvě Grebenjukovy střely nedopomohly Vsetínu k zisku další branky. Jinak však bylo znát, že utkání už se spíše jen dohrává. Vsetínští nevyvíjeli takovou energii a aktivitu jako dříve, nutno ale poznamenat, že hra dozadu kvality příliš nepozbyla a soupeř si v pásmu VHK příliš rady nevěděl. A když se ke Kolaříkově kotouči dostal v oslabení David Hrazdira a z pozice mezi kruhy jej dostal za Šrámka, vsetínský náskok byl již šestibrankový. Ještě v téže přesilovce ale hosté odpověděli smazáním nuly na svém kontě. Kabeláčovu přihrávku na modrou zpracoval a do branky usměrnil Lukáš Vnenk. Povzbuzený modrobílý tým se stáhl kolem valašské klece a Petr Hromada se poprvé za utkání pořádně rozhýbal. V závěru ale novojičínské mužstvo neuhlídalo fauly a tudíž se Vsetínu dostalo tří přesilovek, jednou dokonce padesáti vteřin v pěti proti třem. Skóre úvodního utkání play-off ale už zůstalo nezměněno a Vsetín si tak připisuje důležitou první výhru.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Nám se dnes podařil výborný vstup do utkání tak, jak jsme chtěli. V úvodním náporu jsme dali góly a pak jsme rozhodli. Za stavu 4:0 jsme nepolevili, a hlavně jsme chtěli hrát dobře dozadu, nedat soupeři čas se nadechnout. A i když se tempo pak zvolnilo a my si nevytvářeli takové možnosti jako na začátku, myslím, že jsme dnešní zápas odehráli velmi dobře. V takových výkonech musíme pokračovat, protože dnešní výhra je jen první krok, nic víc a nic míň. V sérii vedeme 1:0, a my uděláme vše pro to, abychom uspěli i v pondělí na venkovním zápase v Novém Jičíně.“

Aleš Flašar (HK Nový Jičín): „Je to 1:0, soupeři gratuluji. Více se vyjádřím po play-off.“