Vsetín ovládl přestřelku se Slavií a veze z Prahy tři body!

Redakce • 21.12.2019

Skvělou podívanou nabídlo sobotní utkání vsetínských hokejistů na ledě Slavie. Sešívaní sice otevřeli skóre zápasu, ovšem Valaši otočili utkání třemi trefami za sebou. A přestože se Pražanům podařilo dalšími dvěma góly vyrovnat, dál už stříleli branky pouze Vsetínští. Vedení jim nejprve na začátku třetí části vrátil David Březina a na konečných 5:3 pečetil osm vteřin před koncem do prázdné brány Vlastimil Dostálek. Dopitovi svěřenci tak zvládli předvánoční přestřelku v Edenu na výbornou a vrací se z Prahy se všemi body.

CHANCE LIGA - 2. část, 3. kolo so 21.12.15:00
HC Slavia Praha
3:5((1:0, 2:3, 0:2))

Branky a nahrávky: 14. Ryzák (Vampola), 32. Vampola (Ryzák), 35. Furch (Vlček, Šmerha) – 23. Rehuš (Gorčík), 24. D. Tůma (Holomek), 29. J. Drtina (Pechanec), 41. Březina (Dostálek, Slováček), 60. Dostálek (Pechanec). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Flegl, Doležal. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1525. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5.

HC Slavia Praha: Málek – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Antoš, Ryzák – Šmerha, Vampola, Kuťák – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kubica, Furch – Hotěk, Kohút, Šteiner.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Hryciow, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.

Autor: Šimon Rogner

Slavia zakončila základní část Chance ligy na pátém místě o bod před Vsetínem, před prvním vzájemným utkání obou týmů v nadstavbě už ale byla situace obrácená – Valaši byli po dvou výhrách 4:3 v prodloužení šestí, sešívaní na ně ze sedmé příčky tři body ztráceli. Byli to tak hokejisté Vsetína, kteří přijeli do Edenu s lepší formou. A už od úvodních minut to potvrzovali. Rychlé tempo prvních střídání zvládali svěřenci Jiřího Dopity lépe – ve čtvrté minutě se dokonce radovali ze vstřeleného gólu, rozhodčí ale po vzájemné konzultaci rozhodli, že puk při přihrávce na Hunkese za brankovou čáru nedojel.

Sešívaní museli odolávat tlaku zelenožlutých i v dalších minutách a několikrát to byl až Roman Málek, jenž vystavil příležitostem hostů ráznou stopku. Ve střehu ale musel být i jeho protivník na druhé straně kluziště David Gába, jenž společně s bránící čtveřicí Vsetínských zvládl první oslabení utkání po faulu Kucharczyka v 10. minutě. Jinak to ovšem byli jasně Vsetínští, kteří udávali tempo úvodní dvacetiminutovky. Na střely nakonec vyhráli 8:4, a nebýt Málka, zřejmě by nějaký z puků cestu do svatyně sešívaných našel. To se ale nestalo a radovat z jediné branky první periody se tak mohli domácí.

Běžela 14. minuta, když trenér Říha poslal na led první formaci v čelem s Petrem Vampolou. Zkušený centr čistě vyhrál vhazování čistě na obránce Marka Ryzáka, který na nic nečekal, napřáhl a tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Na konci úvodní třetiny mohli zvýšit vedení Vampola se Šmerhou, ale druhý jmenovaný nedokázal ze vzduchu trefit skákavou nahrávku, kterou od svého spoluhráče dostal. Přesto odcházeli do šaten s nejtěsnějším vedením domácí.

Zatímco v úvodním dějství utkání Valaši své gólové příležitosti využít nedokázali, na začátku toho druhého už s efektivitou problém neměli. Byli to totiž opět oni, kdo měli více ze hry. Ve 22. minutě nejprve v prostoru mezi kruhy nehlídaný Branislav Rehuš a o necelou minutu a tři čtvrtě později Holomkovu střelu od modré tečující David Tůma otočili skóre utkání na stranu Vsetína.

Slávistická branka byla pod palbou Moravanů i po zbytek prvních deseti minut druhé třetiny. Když navíc rozhodčí ve 28. a 29. minutě v řádu půl minuty vyloučil postupně Ryzáka a Nováka, bylo jasné, že slávisty čekají perné vteřiny. To se potvrdilo, neboť už po 26 sekundách od vyloučení domácího kapitána si od modré sjel exslávista Jiří Drtina a tvrdou dělovkou zvýšil náskok na 3:1. Úleva pro domácí přišla až po konci oslabení. A hned z toho byl důležitý gól a odpověď Slavie. Ryzák si ve vlastním obranném pásmu všiml rozjíždějícího Petra Vampoly, přesným pasem ho našel a už se jen mohl dívat, jak slávistický centr bekhendem prostřelil Gábu – 2:3.

Vstřelený gól svěřence Miloše Říhy nabudil. Pokusy Vlčka a Nováka ještě Gába vyrazil, v následujícím oslabení už ale inkasoval. Rychlý přechod do útoku rozjetý Petrem Vampolou sehráli domácí bez ztráty kytičky. Šmerha viděl na pravém kruhu volného Vlčka, jenž si zase všiml před brankou stojícího Aleše Furcha – tomu už stačilo jen nastavit hůl tak, aby se puk odrazil do sítě. Povedlo se a bylo vyrovnáno – 3:3.

Vsetín vstoupil do třetí třetiny v početní výhodě, ale nepochodil. Smutnit z toho jeho hráči však nemuseli, protože 11 sekund po návratu Kubici na led sehráli rychlou akci zakončenou bekhendovou střelou Dostálka a přesnou dorážkou Davida Březiny, který poslal hosty opět do vedení. Ještě hůře pro domácí mohlo být o tři minuty později po faulu Kučného, za jehož zákrok nařídil rozhodčí trestné střílení. Vlastimil Dostálek ale netrefil branku a skóre tak zůstalo neměnné. Sešívaní málem odpověděli v následné přesilovce, když Vampola po dlouhém tlaku našel na levém kruhu Vrdlovce – ten ale kotouč za Gábu nedostal. Slavii se v závěru nepodařilo si vytvořit tlak v útočném pásmu a po definitivní pojistce do prázdné branky z hole Vlastimila Dostálka sebrali Valaši všechny tři body za vítězství 5:3.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Já musím upřímně přiznat, že soupeř byl z mého pohledu dnes lepší. Zápas se pro nás výsledkově vyvíjel pozitivně a proto jsme se v něm drželi. Byly tam dvě rozhodující fáze, a to poslední minuta první třetiny, kdy jsme mohli dát na 2:0, a závěr druhé třetiny, kdy jsme mohli dát na 4:3, což se nestalo. Jinak měl ale soupeř více šancí, více střel, větší tlak. Pozitivní bylo, že to bylo 3:3, pak za stavu 3:4 jsme mohli v přesilovce vyrovnat, měli jsme příležitosti, nastřelili jsme tyč. Musíme se do dalších zápasů zlepšit. Soupeři jsou silní a kvalitní. Máme na čem pracovat. Minulý zápas jsme vyhořeli v útoku, dnes jsme měli větší problémy v obraně. Máme teď pár dnů na to, abychom s tím něco udělali.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): My jsme chtěli potvrdit ta dvě vítězství v nadstavbě a jsme rádi, že se nám to podařilo. Myslím si, že kluci dneska hrabali a zaslouží si za svůj výkon poděkovat. Z obou stran to dnes byl bojovný zápas a my jsme rádi, že to nakonec převážilo na naši stranu. Měli jsme tam silné momenty, vytvořili jsme si tlak, na druhou stranu Slavia, když srovnala na 3:3, nás tam zavřela a klidně mohla odskočit na 4:3. Byl to dobrý zápas s vítězným koncem pro nás.