Vítězství si připsala i juniorka. Hodonín porazila 4:3

Jiří Kubják • 20.11.2010

Junioři Vsetína porazili Hodonín 4:3 a dotáhli se tak na vedoucí Třebíč. Skvělé utkání odehrál především Martin Valigura, jenž si připsal dvě branky a jednu asistenci.

Liga juniorů, skupina Východ - 22.kolo so 20.11.17:30
SHK Hodonín
4:3(1:2, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: . 13. Gromus, (Ondra). 22. Valigura, (Gromus, Tyralík). 37. Surý, (Valigura). 40. Valigura (Ondra, Lukeš) - 13. Charvát, (Konečný). 18. Zelinka, (Adamec). 50. Běloch, (Konečný, Bilický) Rozhodčí: . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: . 1:0, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3
VHK ROBE Vsetín: Šenk (Mana) - Ondra, Surý, Boháčik, Galia, Zbranek, Kubo, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Martyčák J., Urban, Lechner, Martyčák T., Valigura, Lukeš, Motloch, Kozák.
SHK Hodonín: Rajčák (Jež) - Adamec, Charvát, Lenkovič, Kulyk, Směřička, Koubek, Mokráň, Nekoranec, Zelinka, Juránek, Ivan, Běloch, Bilický, Hlavačka, Konečný, Pekar, Novotný, Navrátil, Smetana.

Hodonín na úvod třetiny zabral. Již ve 4. minutě musel brankář Šenk čelit nebezpečné střele z ostrého úhlu, kterou vyslal útočník Charvát. O čtyři minuty později byl ve vyložené šanci Zelinka, ale jeho pokus z mezikruží skončil vysoko nad vsetínskou brankou. Vsetín se do vážnější šance dostal až ve 12. minutě, jmenovitě Valigurou, který v tváří v tvář před gólmanem Rajčákem neproměnil svůj pokus.

Ve 13. minutě začaly padat branky. Nejdříve to byli Vsetínští, zásluhou Lukáše Gromuse, jenž obdržel přihrávku před branku a střelou mezi betony z první nedal Rajčákovi šanci. Za 32. vteřin napodobil menšího vsetínského útočníka na druhé straně Charvát. Hodonínský útočník přejel na svou levou stranu a překvapil Šenka lehkou přízemní střelou rovněž mezi betony.

Poté bylo k vidění spousta nepřesností. Obzvlášť na vsetínské straně, kdy hráčům puk od hokejek hodně odskakoval. V minutě 16. mohl misky vah na svou stranu překlonit Valigura, ovšem jeho šance ihned po buly hodonínský brankář vyrazil nad. O dvě minuty později se radovali s gólu Drtiči. Tomáš Zelinka objel brankovou konstrukci a k překvapení všech propasíroval kotouč za záda brankáře Šenka po druhé. Za stavu 1:2 skončila i první třetina.

Do druhého dějství vkročili jako uragán hráči Vsetína. V čase 21:17 ujel hodonínským obráncům Martin Valigura a nádherně vymetl levý horní roh Rajčákovy branky. Vyrovnáno 2:2. Vsetín byl při chuti a svými šanci narážel do dobře postaveného brankáře Drtičů. Dvakrát se o tom přesvědčil Ivo Lukeš, který od modré našel prvním pokusem lapačku a jeho druhá střela skončila na betonech. Ve 25. minutě se ocitl v dobré střelecké příležitosti Pokus, ale jeho backhendová příležitost skončila na Rajčákových betonech.

V polovině utkání se mohla prosadit hodonínská dvojce Adamec – Běloch, ale vsetínský gólman pochytal jejich šance vyrážečkou a betonem. V minutě 35. předvedl Šenk další důležitý zásah proti střele Smetany. 37. minuta a Vsetín se ujal vedení 3:2. Tomáš Surý po dokonalé souhře a komunikaci se u levé tyče dobře zorientoval a do prázdné brány zvýšil. Asistenci si připsal Valigura. O dvě minuty později se na druhé straně pokoušel Zelinka, ovšem Šenkův beton byl na místě. Od tohoto okamžiku se potvrdilo známé nedáš – dostaneš. Z následného protiútoku ulej Hodonínu opět Valigura a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:2, když do protipohybu golmana zavěsil kotouč díky forhendovému blafáku.

Závěrečná třetina začala ve znamení spálených vsetínských šancí. Nejdříve ve 41. minutě neuspěl Lechner z levého křídla. Následovala nepovedená šance Ondry, který nedokázal přehodit ležícího Rajčáka. Ve 45. minutě ujel Martin Konečný, ale blafákový pokus do forhendu minul vsetínského golmana i jeho branku. V minutě 49. se ocitl před Šenkem Pekar, jenže lapačka brankáře v zelenožlutém dresu byla na místě. O minutu později se Hodonín přeci jen prosadil. Odražený puk od zadního mantinelu se odrazil od těla Bělocha a se štěstím zapadl za záda golmana Šenka 4:3.

V 53. minutě se v bezprostřední blízkosti představil Rajčákovi Tomáš Martyčák, ale golman Drtičů vytasil velice reflexivní zákrok. O dvě minuty později mohl vsetínské vedení zvýšit Gromus. Jeho šanci odrazil Rajčák svou maskou. Poté se hra odehrávala spíše ve středním pásmu. Dvě minuty před koncem zahrozil hodonínský útočník Bilický střelou na Šenkovu vyrážečku a když neuspěl. Potopil se stejně jako celé družstvo Drtičů do smutku. Vsetín zvítězil 4:3 a připsal si důležité dva body.