Vítězná série nekončí! Valaši udolali Přerov v nájezdech

Helena Hegeďová • 13.12.2022

V dohrávce 10. kola nebyla o drama nouze. V třaskavém a také napínavém souboji totiž Valaši nejprve vedli, později drželi nerozhodný stav. Vše se ale změnilo v 45. minutě, kdy se Přerov dostal poprvé do vedení. V tu chvíli se hosté zaměřili hlavně na obranu, ale tento tah jim nevyšel, protože Vsetín v power play srovnal. Šlo tak o vůbec první remízu zeleno-žlutých v této sezoně. Valaši navíc přečkali oslabení v nastaveném čase a dovedli utkání až do nájezdů, v kterých si připsali bonusový bod.

CHANCE LIGA - 10.kolo út 13.12.17:30
HC ZUBR Přerov
4:3sn(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Rob (Říha, Smetana), 29. Rob (Berzinš), 60. Jonák (Říha, Smetana), rozh. náj. Klímek – 21. Doležal (Kratochvíl, Macuh), 30. Březina (Svoboda), 45. Hrdinka (Dobša). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Štofa, Bohuněk. Vyloučení: 3:5, navíc Klhůfek (Vsetín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 26:31 (7:15, 10:7, 9:4, 0:5). Zblokované střely: 14:11. Vhazování: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: Žajdlík – Voženílek, Ondračka, Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha, Hryciow – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Klhůfek, Berger – Jenyš, Lichanec, Klímek – Hořanský, Štefka, Bláha.
HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, Novotný, Krisl (C), Ševčík – Doležal (A), Macuh, Kratochvíl – Březina, Pechanec, Svoboda – Goiš, Dvořák, Dobša – Indrák, Ministr, Fencl.

Hned zkraje utkání si Zubři vyzkoušeli přesilovou hru, početní výhoda ale hostům vůbec nevyšla, a naopak v ní zahrozili Valaši. Po uplynutí Robova trestu přišlo vyloučení na druhé straně, ale ani domácí si v přesilovce žádnou větší šancí nevytvořili. To ale ještě nebylo vše. Začátek utkání byl hektický a přinesl také pětiminutový trest spojený s trestem do konce utkání pro domácího Klhůfka. Zubři tak hráli hned pět minut v pěti proti čtyřem.

Domácí dlouhé oslabení přečkali bez většího zaváhání, a nakonec to byli oni, kdo se jako první dostal do vedení. Jiří Říha přešel do útočného pásma, chvíli vyčkal a poté přenechal puk Luboši Robovi. Třetí nejproduktivnější hráč Chance ligy svou první střelou neuspěl, ale Postava kotouč vyrazil pouze před sebe. Rob si jej znovu vyzvedl a poslal k odkryté levé tyči. Vstřelená branka domácí nabudila a dostali se tak ještě k několika dalším nadějně vypadajícím pokusům, ale nejlepšího brankáře soutěže už v první třetině nepřekonali.

Zubři zahájili stíhací jízdu hned v první minutě a Tomáš Doležal bleskově vyrovnal. Hosté nebyli daleko ani od navýšení svého skóre, brankář Žajdlík ale zakončení Dobši z přečíslení zneškodnil lapačkou. Povedený zákrok vyzval na druhou stranu Vsetínské. Domácí získali buly v útočném pásmu a Daniels Bezinš ihned po vhazování přihrál na Luboše Roba, který z první zasadil kotouč ke vzdálenější tyči. Jenže tentokrát vedení Vsetína nevydrželo dlouho.

Valaši zaváhali na útočné modré čáře a Přerovští se ocitli v přečíslení dva na jednoho. Puk měl na hokejce David Březina, který nejprve naznačil přihrávku, ale poté sám poslal kotouč do bližšího horního rohu a za záda vsetínského brankáře, který už se chystal k přesunu na druhou stranu brankoviště. Přerovští se radovali, sám střelec se ale oslav zdržel. Utkání se začalo přiostřovat a zejména ve druhé polovině druhé třetiny bylo k vidění několik potyček. Kromě toho nechyběly ani velké příležitosti. Zubry mohl dostat do vedení Pechanec, na druhé straně zase zahrozil obránce Říha.

Přerov přece jen předvedl obrat skóre, když se ve 45. minutě mezi Žajdlíkovy betony trefil z levého kruhu František Hrdinka. Hosté poprvé v utkání vedli a velmi rychle přepnuli do defenzivního režimu. Závěrečných deset minut třetí třetiny trávili Valaši v útočném pásmu, dostali svého soupeře pod tlak, ale přerovská obrana byla neomylná. V poslední minutě zkusili domácí power play. A vyplatilo se. Střela Jiřího Říhy se odrazila od zadního mantinelu na hokejku Víta Jonáka, který se prosadil k odkryté pravé tyči.

Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení. Pro Vsetín to bylo první prodloužení v této sezoně. Nastavený čas přinesl šance na obou stranách, více ze hry měli v této pětiminutovce hosté, protože odehráli přesilovku čtyři na tři. Vsetínští ovšem v oslabení obětavě padali do střel a dobrý výkon předvedl také gólman Žajdlík. Nakonec tak došlo až k nájezdům, kde opět vynikl vsetínský brankář. A na druhé straně také Daniel Klímek s Vítem Jonákem, kteří své pokusy proměnili. A i když měli Vsetínští namále, jejich vítězná série ještě nekončí. Ziskem dvou bodů také dorovnávají Porubu na prvním místě tabulky.