Valaši slaví první venkovní vítězství v roce 2020, odnesly to Litoměřice

Jan Tajzler, Martina Kramerová • 25.01.2020

Vsetín vstoupil do druhé poloviny nadstavby ve skupině O pořadí play-off pravou nohou. Valaši mířili na led Litoměřic, kde chtěli potvrdit roli favorita a udržet kontakt s kýženou druhou příčkou. Povedlo se. Vsetín si šel od začátku zápasu za svým. Pravda, na trefu Procházky ještě stačil reagovat domácí Korkiakoski, ale ve zbytku utkání už si Valaši tvořili náskok, o který nepřišli a po zásluze vezou z Ústeckého kraje plnohodnotný tříbodový zisk. Jedná se o první vítězství na ledě soupeře v novém roce 2020. Navázat na tento úspěch budou chtít svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka již v pondělním domácím utkání s Chomutovem.

CHANCE LIGA - 2. část, 15. kolo so 25.1.17:00
HC Stadion Litoměřice
2:6(2:3, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Korkiakoski (Voženílek, Jícha), 16. M. Beran (Jícha, Marcel) – 1. Procházka (L. Volf), 10. Rehuš (Gorčík), 10. Březina (D. Tůma, Bláha), 27. Gorčík (TS), 44. Jonák (Rehuš, Ondračka), 50. D. Tůma (Pechanec, Březina). Rozhodčí: Wágner, Čáp – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1240. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel (A), Jebavý (A), Gaspar, Mlčák, Strejček, Klejna – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Vitouch, Korkiakoski – Helt, Morong, Kangas – Brabenec, M. Havelka, D. Sklenář.
VHK ROBE Vsetín: Bláha – Ondračka, Smetana, J. Drtina (A), Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Dostálek – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Karafiát.

Diváci se ještě nestačili v Kalich Areně ani pořádně usadit a už mohli sledovat první gólovou akci. Ke smůle domácích fanoušků však kotouč skončil v litoměřické kleci. Vsetínský Volf ihned po vyhraném buly v domácím obranném pásmu rychle přiklepl kotouč Martinu Procházkovi, jenž se pohotovou ranou z vnitřní hrany pravého kruhu nemýlil a v čase 00:56 otevřel skóre.

Stadion si následně vytvořil před Bláhovou svatyní slušný tlak, nikdo z kališníků však nedokázal dopravit kotouč za brankovou čáru. Postupně neuspěla Marcelova dělovka od modré, Korkiakoskiho pokus z bezprostřední blízkosti ani Kadlecova rána z mezikruží. V 9. minutě kališníci zúročili ofenzivní snahy a dokázali vyrovnat. Voženílek vystihl vsetínskou rozehrávku a nabruslil mezi kruhy, odkud nabil doprava Markusi Korkiakoskimu. Ten nezaváhal a takřka z hranice brankoviště pohodlně zavěsil.

Z vyrovnaného stavu se však domácí střídačka neradovala příliš dlouho. Už o necelé dvě minuty později Valaši opět přiklonili výhru na svou stranu. K puku se mezi kruhy dostal Gorčík, který nahrál Branislavu Rehušovi. Vsetínská osmaosmdesátka doslova vykoupala Berana, předvedla parádní bekhend a zasunula kotouč do sítě. Časomíra navíc ukrojila pouhých 13 vteřin, když valašský celek opět zvedal ruce nahoru. Beranovi uteklo Tůmovo nahození, puku se bleskurychle chopil David Březina a jedovkou ze spodní hrany pravého kruhu navýšil hostující vedení.

Litoměřice ale dvě rychlé trefy nesrazily, už v čase 15:16 dokázaly snížit. Po Šilhavého faulu totiž dostaly výhodu přesilovky a tu beze zbytku využily. Marcel přihrál od mantinelu Matěji Beranovi a kališnický navrátilec z otočky a takřka nulového úhlu skóroval. Chvíli před polovinou základní hrací doby se dostal do úniku Sebastián Gorčík. Hostující útočník však byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Gorčík se ujal exekuce ve velkém stylu a nekompromisní ranou zápěstí trefil horní růžek Beranovy svatyně.

Zkraje závěrečného dějství Vsetínští navýšili náskok, když se prosadil Vít Jonák. Hostující kapitán najel mezi kruhy, zpracoval si kotouč vyslaný zpoza branky a zamířil za gólmanova záda. Definitivní ránu zasadil kališníkům v průběhu 50. minuty David Tůma a Stadion padl 2:6.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Za stavu 1:1 jsme během minuty Vsetínu nahráli na dva góly a od té doby byl Vsetín jasně lepší, hrál v pohodě, byl lepší ve všech činnostech a naprosto zaslouženě vyhrál.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): První třetina mohla být lepší, na dva góly jsme nabili soupeři, i když jsme sami dali góly také po jeho chybách. Něco jsme si k tomu řekli a zlepšili se. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.