V nádherném zápase měli víc štěstí domácí

Michal Veselý • 14.08.2007

V s e t í n - Ten kdo čekal ve třetím kole hokejového poháru, hokej lážo - plážo musel být překvapený. Na Lapači se od první minuty hrál zápas nahoru, dolů. Zápas plný brankových šanci a zvratů se divákům líbit musel. Na dnešní střetnutí by se nejlépe hodilo příslovi, každý chvilku, tahá pilku. Na jejím konci "zatahal" vsetínský obránce Ondřej Šmach a v prodloužení rozhodl vypjatý duel. Výborný výkon na straně Vsetína podala zejména Stantienova a Podešvova řada, na straně Zlína zahrál výborně mladíček Vlach.

- 3.kolo út 14.8.17:00
Berani Zlín
5:4p(1:1, 1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky:16. Hruška Jan, 24. Stantien, 50. Fadrný (Rob), 51.Hrňa (Nesrsta, Podešva) 65. Šmach (Rob) - 17. Pšurný Roman (Kubiš), 27. Záhorovský (Balaštík, Vlach), 41. Vlach (Záhorovský, Balaštík), 46. Balaštík (Záhorovský). Rozhodčí: Přikryl - Ryška, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 1225.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Zapletal, Andersons, Nedbálek, Šmach, Haschka, Kapr - Hruška, Stantien, Davídek - Mleko, Fadrný, Rob - Knebl, Hubáček, Berzinš - Nesrsta, Podešva, Hrňa
Berani Zlín: Čech - Bokroš, Galvas, Nosek, Matula, Ďurák, Zubíček, Bořuta, Lučka - Balaštík, Vlach, Záhorovský - Okál, Čech Martin, Rachůnek - Balán, Pšurný, Kubiš - Čech Filip, Mokrejš, Brunec
V první třetině byl Na Lapači k vidění svižný hokej. Od podlahy to vzaly oba týmy, nejdříve se připomněli domácí, Kaprovu střelu pozorný Čech vyrazil a Hrňa neměl v brankovišti dostatek času na pořádné zakončení. Na druhé straně nejdříve pálil z křídla jen těsně mimo mladík Vlach a vzápětí si vylámal zuby v samostatném nájezdu na Biegla kanonýr Balaštík. První přesilovka se domácímu souboru nepovedla, za zmínku stojí jen povedený hit Mleka.

Zlínští hokejisté se snažili neustále útočit a zapomínali na rozjeté vsetínské forvardy, v přečíslení dvou útočníků na jediného beka však Hubáček volil trošku sobecky střelu, kterou zlínský brankář lapil. Další velkou možnost měl nováček ve vsetínském dresu Nesrsta, ale při finální fázi své akce dostal „sekyru“ od Bokroše. V 16. minutě se domácí branky přece jen dočkali, dravý Hruška opakovanou střelou propálil Čecha. Žlutomodří však odpověděli hned z dalšího útoku, Kubiš si položil Biegla a Roman Pšurný doklepl kotouč. V závěru třetiny si ještě „střihl“ sólo obránce Haschka, ale Jakub Čech chtěl v první třetině vyrovnaný stav.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté ze Zlína, po Záhorovského nabídce měl výbornou příležitost Brunec, ale v dobré pozici těsně minul, vsetínská obrana byla myšlenkami ještě v kabině. Ve 23. minutě předvedli mladíci Hrňa s Podešvou dokonalý závar před Čechem, puk doslova tančil po čáře, ale cestu do sítě si nenašel. Jak se má proměnit samostatný nájezd předvedl nestárnoucí Roman Stantien, klička do bekhendu a vsetínské vedení bylo na světě.

Netrvalo však dlouho, po krásné kombinační akci první zlínské pětky se trefil Záhorovský. Vzápětí mohl poslat do vedení „Okenáře“ Martin Čech, ale z brankoviště těsně minul Bieglovu klec. Když byl na trestné lavici Zubíček, tak vedoucí branka visela ve vzduchu, dvouminutový zámek, ale Vsetínští v branku nepřetavili. Zasloužil se o to jak Jakub Čech, tak i mizerné vsetínské zakončení. Na konci druhé třetiny si zahráli svou první početní výhodu i hosté, v jejím úvodu ale museli vynaložit všechny síly, aby zastavili lotyšský expres značky Berzinš. Na konci jejich přesilovky tvrdou ránu vyslal Ďurák, Biegl mnoho neviděl, ale prudká pumelice těsně minula jeho klec.

Ve třetí třetině byl k vidění hokej té nejvyšší kvality. Nejdříve využili žlutomodří přesilovou hru, ukázkovou kombinaci zakončil Vlach a hned vzápětí se pustili do nového útoku. Začátek třetí části hry ovládli ledovou plochu, vsetínská obrana odolávala jen stěží. Po další šanci Mokrejše to už Biegl nevydržel a své obránce seřval, nepomohlo to. Po dalším obléhání jeho klece se trefil z otočky Balaštík. Zlínským narostla křídla a zapomínali na obranu, sólový nájezd Mleka, ale ke snížení nevedl.

Vsetínu se ale velká šance ke srovnání naskytla v 90 vteřinové dvojnásobné přesilovce. Domácí tým ji sehrál jak už dlouho ne, střela střídala střelu, pálili Rob, Hruška a Fadrný dokonce 3x. Když už to vypadalo, že se hosté ubrání, trefil se už v klasické přesilovce Fadrný. Z dalšího útoku už bylo vyrovnáno, Podešva nahrál před branku Hrňovi a ten se nemýlil. V závěru zápasu se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale jak Biegl, který doslova vychytal Záhorovského, tak i Čech za svá záda žádný puk nepustili. V následném prodlouženi se radovali bojovnější Vsetínští, Robovu střelu dorazil za záda bezmocného Čecha obránce Šmach.