Ubojované vítězství: junioři porazili Písek v prodloužení

Anna Pavlína Sedláčková • 23.10.2022

Jako první se podařilo prosadit domácímu Vsetínu, o několik minut později junioři Písku vyrovnali. Ve druhé třetině se oběma celkům podařilo dostat do několika šancí, žádný gól však nepadl. Ve třetí části utkání se domácí opět prosadili jako první, ale jednogólové vedení jim dlouho nevydrželo a muselo se hrát prodloužení. Trvalo necelou minutu než se Vsetínské prosadil za gólmanova záda David Heinrich.

Liga juniorů - 11.kolo ne 23.10.14:00
IHC Králové Písek
3:2p(1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Matějíček (Urge), 47. Janíček (Mošnička, Hamřík), 61. Heinrich (Melenovský, Mošnička) – 16. Čančura (Cháb), 51. Dubský (Fencl, Cháb). Rozhodčí: Hykel — Hanzlík, Frais. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: A. Pavlíček — Mlčoch, Mojžíš, Mošnička, Hamřík, Fojtík, Zedek, Šedlbauer — Urge, Rigo, Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Budín, Matějíček, Janíček, Juráň, Babulík.
IHC Králové Písek: Jansa — Dohnal, Velíšek, Čančura, Šipla — Lechnýř, Bouška, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Mikeska, Dubský, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl, Hořejší, Řehoř.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání potvrdilo, že je soutěž nesmírně vyrovnaná. Není rozdíl v soupeřích, v tom, jestli je první nebo poslední v jakékoli skupině. My tím, že jsme vyhráli v pátek s Havířovem, tak jsme byli nastavení an to, že nedělní zápas se bude vyvíjet líp, protože už máme tři body. Nakonec to bylo vyrovnané. Měli jsme optickou převahu, ale opravdu jen optickou, nakonec jsme byli rádi, že za stavu 2:2 jsme udrželi dvě oslabení a rozhodli prodloužení, takže já jsem jako trenér spokojený. Kluci k tomu mají dobrý přístup a nám to pomůže nejenom v tabulce, ale i v další práci.

Radek Volf (IHC Králové Písek): Byl to těžký zápas, tady na horké půdě. My samozřejmě v naší situaci, kdy se nám hráči uzdravují, tak jsme sem jeli s tím, že bychom tu chtěli bodovat, což se nám povedlo, získali jsme bod. Bohužel jsme celý zápas dotahovali, naše brejkové situace jsme nedotáhli. Ke konci jsme šli sami na bránu, nedali, ale přesto kluky pochválím za dobrý bojovný výkon, škoda té chyby v prodloužení. Gratuluju domácím ke dvěma bodům, ale my nejsme zklamaní.