Vstupenky online
  80. narozeniny

Tvrdý boj na Lapači, Valaši porubali Slavii

Michal Berg, Aleš Koňařík • 20.02.2004

V s e t í n - Počet hráčů, kteří nedohráli utkání Vsetína se Slavií naznačuje, že vyvrcholení sezóny se blíží. Vypjaté souboje a stoprocentní nasazení ovšem často ústily v zákroky, po nichž hráči nedobrovolně opouštěli ledovou plochu. Po tvrdém faulu Antoše šli Valaši do dvojitého vedení dvěma trefami Jaškina, na 3:0 zvyšoval ze samostatného útoku Sedlák. Utkání pro zranění nedohráli domácí Prokop a Štraub a za hosty Kuntoš a Kolařík.

- 49.kolo pá 20.2.17:00
VHK ROBE Vsetín
HC Slavia Praha
3:1(2:0, 1:1, 0:0)
8. Jaškin (Štraub, Vak), 18. Jaškin (Demel, Stantien), 22. Sedlák (Hudec, Štraub) - 33. Dlouhý (Krátoška). Rozhodčí: Bolina, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:11, navíc Antoš 5 + do konce utkání, využití 2:0. Diváci: 3684.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, Hruška - Hudec, Štraub, Sedlák - Ambruz, Vávra, Prokop (18. Hrabal).
HC Slavia Praha: Hronek - Kučera, Kadlec, Pojkar, Kuntoš, Kolařík, Novák, Graňák, Houdek - Tomica, Beránek, Hruška - Antoš, Kukla, Krátoška - Dlouhý, Červenka, Vondrka - Klepiš, Ivan, Kopecký.
Před zraky nejvyššího vedení České spořitelny nastoupil Vsetín proti mistrovské Slavii a v pohledné první třetině dvakrát pokořil obhájce titulu v přesilových hrách. Při plném počtu hráčů na ledě však hosté vsetínské hokejisty přehrávali, naráželi však na výtečného Biegla. V 5.minutě pálil z první Antoš a puk jen o centimetry minul pravou tyč vsetínské branky.

Poté byl za protesty vyloučen Novák a Vsetín se v závěru přesilovky radoval z gólu Jaškina, který pohotovou ranou z mezikruží prostřelil Fraňkovy betony. Inkasovaný gól nabudil Slavii k mohutnému náporu, jediným výsledkem však bylo Novákem nastřelené břevno. Ve 14.minutě však hosté z vlastní vůle ukončili svůj nápor. Antoš nastavil Prokopovi loket a byl vyloučen do konce zápasu. Na ledě zůstala kaluž krve. I tuto početní výhodu Vsetín zužitkoval až v jejím závěru a opět to byl Alexej Jaškin, který za Fraňka doklepl předchozí Demelův pokus.

Než se stačila Slavia ve druhé části pořádně rozkoukat, prohrávala o tři góly. Brilantní kombinační akci Štrauba s Hudcem dovršil Zdeněk Sedlák. Hosté se rozhodli znatelně přitvrdit a tato taktika záhy přinesla své ovoce. Vsetínští začali v drsných soubojích oplácet a poněkud ztratili koncentraci. Při vyloučení Sedláka protlačil puk za Bieglova záda Dlouhý. Slavia nadále pokračovala v konfrontačním stylu, nicméně Biegl při několika dalších nadějných šancí hostů odolal. Gól visel ve vzduchu především při nájezdu Ivana s Krátoškou či jedovaté Beránkově ráně zápěstím. Zároveň ze sirénou se v Bieglově brankovišti poprali Krátoška s Kowalczykem.

Nervozita z ledu nezmizela ani v závěrečné třetině, pojistku mohl hned v jejím začátku přidat Demel, jemuž ale stoprocentní šanci zmařil Franěk. Obránce Houdek se poté opřel krosčekem do Štrauba a ten si při pádu poranil nohu. Stejně dopadl po čistém bodyčeku Němce Kolařík. Rozkouskovaná a často přerušovaná hra už nepřinesla mnoho šancí, Slavia se čtyři minuty před sirénou pokusila o hru bez brankáře. Výsledkem však byla jen další bitka Vaka s Klepišem a poté i Horáka s Ivanem. Než se hra uklidnila, zbývala do konce sotva minuta, ve které si Vsetín své letošní druhé vítězství nad mistrem pohlídal.

Ohlasy k utkání

Zdislav Tabara (Vsetín): "Úvod zápasu nám nevyšel, Slavia si vytvořila několik šancí. Naštěstí jsme z přesilovek získali vedení. Třetí gól v úvodu prostřední části nás uklidnil, začali jsme předvádět naši hru. Bojovností a nasazením jsme dokázali smazat výkonnostní rozdíl a zápas dotáhli do zaslouženého vítězného konce."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Vstup do utkání nebyl pro nás příznivý. Dvě vyloučení domácí proměnili ve dvoubrankové vedení, což výrazně ovlivnilo průběh zápasu. Museli jsme se tlačit do útočení, což nám příliš nešlo, navíc náš výkon ovlivnila zranění dvou obránců - Kuntoše a Kučery."