Třetí prohra v řadě

Aleš Koňařík, ČTK • 02.12.2001

V í t k o v i c e – Porážkou 3:6 ve Vítkovicích zakončili vsetínští hokejisté neúspěšný týden, ze kterého vyšli bodově naprázdno. Podobně jako v úterním dohrávaném utkání si soupeř rychle vypracoval tříbrankový náskok, a přes enormní snahu Vsetína jej nakonec proměnil ve tři body. Vinou stále se nelepšícího se zranění brankáře Biegla a poklesu formy dvojky Pešata dostal v Ostravě šanci junior Plšek. Vsetín po třetí prohře v řadě vypadl z postupové osmičky.

- 28.kolo ne 2.12.17:00
HC Vítkovice Ridera
6:3
17. I. Padělek (A. Padělek, Pavelek), 19. Burger (Seman, Melenovský), 23. Moravec (Burger, Melenovský), A. Padělek (I. Padělek, Pavelek), 48. Kaděra (I. Padělek) - 29. Hudler (Němec), 38. Veselý, 41. Kucharczyk (Hudler, Kotásek) Třetiny: 2:0, 2:2, 2:1. Rozhodčí: Haškovec - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Štrbák (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4261.
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Seman, Galvas, Jurečka, Zápotočný (42. Škuta), Výtisk, Chmelíř - Melenovský, Burger, Moravec - Kaděra, Štraub, Selingr (52. Irgl) - I. Padělek, A. Padělek, Pavelek.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Němec (41. Šafařík), Štrbák (49. - 55. Spitzer), Hriňa, Kuboš, Polák, Vašut - Kotásek, Vlach, Demel - Vampola, Hudler, Kucharczyk - Vaic, Veselý, Sochor
OSTRAVA 2. prosince (ČTK) - Hokejisté Vítkovic porazili ve 28. kole extraligy Vsetín 6:3 a potvrdili, že se jim letos proti valašskému celku daří. Porazili jej zatím ve všech čtyřech vzájemných zápasech - třikrát v nejvyšší soutěži, jednou v semifinále Českého poháru a vždy rozdílem tří branek. O šest gólů se dnes rovnoměrně podělily všechny útočné řady Vítkovic.

Vsetín nahlodaly dva góly v závěru první části. Ivan Padělek se přesnou střelou v pádu zasloužil o vedení i trest pro vsetínského obránce Štrbáka, který domácího útočníka trefil holí. Vítkovice pokračovaly přesilovkou a ve chvíli, kdy vyloučený hříšník naskočil na led, prostřelil Plška tvrdou ranou Burger podruhé.

Bývalý vsetínský hráč Burger byl dnes znovu při chuti. Zatímco před pěti dny skolil valašský tým třemi góly, tentokrát vynikal efektními kličkami a přihrávkami. Jednu z nich parádně nasměroval na Moravce, který ji v úvodu druhé části nechytatelně napálil pod horní tyčku. Po třetím gólu jakoby oba celky odhodily zábrany. Hra nabrala spád, na obou stranách se rodily šance a zápas gradoval. Hudler v přesilovce ze skrumáže před brankou vydoloval snížení, ale soupeř odpověděl excelentní souhrou třetího útoku, po níž Aleš Padělek skóroval do prázdné branky.

Zmatku v obranných řadách se nevyhnuly ani Vítkovice. Velkoryse nabídly nejprve gól Veselému, který zůstal před Trvajem úplně sám a pár sekund před koncem druhé třetiny odvrátil Demelovi ránu Galvas z brankové čáry. Valaši přesto zápletku utkání ještě zdramatizovali.

Hned v nástupu do poslední části prostřelil Trvaje Kucharczyk a domácí se začali třást o vítězství. Krátkého výpadku protivníka málem také využil Hudler, jehož teč se štěstím vykryl Trvaj. Teprve dvanáct minut před koncem si Vítkovičtí mohli oddechnout, když Ivan Padělek předložil kotouč před odkrytou branku Kaděrovi. Vsetín v závěru zariskoval. Při Galvasově vyloučení odvolal brankáře, ale na zvrat už neměl. Naopak Kaděra střelou do opuštěné branky pečetil vítkovický triumf.

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Myslím, že v celém zápase jsme byli o něco lepší. Do poloviny utkání jsme měli převahu zejména díky první útočné řadě, ke které se potom ještě přidal Padělkův útok. Obě lajny podaly velice dobrý výkon. Mrzí mě však, jakým způsobem jsme hazardovali s třígólovým vedením. Přitom v šatně před třetí třetinou jsme na to hráče upozorňovali, ale sotva přijdeme na led, dostaneme gól. Musíme zapracovat na zlepšení koncentrace."

Jan Neliba (Vsetín): "Dnes jsme byli Vítkovicím daleko zdatnějším soupeřem, než v úterním utkání. Podle mého názoru byl zápas vyrovnaný, ale rozhodlo proměňování šancí. V tom jsme byli horší, a proto jsme prohráli."