Stíhací jízda první osmičky pokračuje

Václav Trávníček • 28.11.2003

K l a d n o - Vsetínští hokejisté navázali na úspěchy z minulých kol, když dnes zvítězili na kladenském ledě s domácím Rabatem 2:1 v prodloužení. Výhru Valachů zajistil dvěma zásahy Libor Pavliš, na vítěznou branku mu přihrával uzdravený obránce Němec. Skvělou formu potvrzuje brankář Biegl, jenž v posledních čtyřech utkáních inkasoval pouze dvakrát.

- 27.kolo pá 28.11.17:30
1:2p(0:0, 1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. V. Bílek (P. Hořava) - 44. Pavliš (Hudec), 64. Pavliš. Rozhodčí: Minář - Machálek, Čech. Vyloučení: 5:6, navíc R. Hruška, Vak (oba Vsetín) 10 min. Diváci: 3069.
Rytíři Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma - Horna, Gardoň, Klimt - Bartánus, Kalla, Jankových - Kysela, Zajíc, M. Havel - Lažo, Pazourek, V. Bílek
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Jiří Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Pavliš, Demel - R. Hruška (41. Prokop), Martin Čech I, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien
Svižnou první třetinu začali lépe Vsetínští. Kladenský gólman Orct se zapotil při šancích Pavliše a Selingera, kotouč však za svá záda nepustil. Domácí celek dostal příležitost vkročit do zápasu v šesté a sedmé minutě, kdy si menší trest za hákování odpykával vsetínský Polák. Bieglovu branku však dokázal vážněji ohrozit pouze Kasík. Následné šance Vsetínských pak končily na skvělém Orctovi, hostujícímu celku kryl ukázkově záda brankář Biegl. První část tak skončila bez branek.

Druhé dějství se lépe povedlo domácím. V polovině utkání to byla dvojice Horna – Bílek, která se postarala o vedení. Hornovu střelu sice Biegl vyrazil, na Bílkovu dorážku byl však krátký. Na druhé straně se mohl trefit mladý Prokop, když unikl domácím bekům a řítil se zcela osamocen na kladenského gólmana. Ten však vyšel ze souboje úspěšněji. V závěru třetiny zahrozil u Biegla opět Horna, ale před brankou mu tentokrát chyběl spoluhráč Bílek. Vsetínský brankář tak udržel hostům naději na vyrovnání.

To přišlo se začátkem 44. minuty, kdy Orcta překonal vsetínský Pavliš. Na druhé straně se v pohledné, leč jalové šanci blýskl někdejší vsetínský forvard Jakových. Jeho, i následné pokusy Gardoně ztroskotaly na výborném Bieglovi. Rozhodnout se mělo v prodloužení. A blíže k úspěchu měli hosté, neboť na trestné lavici seděl kladenský Kysela a zanedlouho i Kasík za Orcta. Vak si následně vykoledoval 2 + 10 a tak se hrálo 3:5. Vsetínská přesilovka ale vyšla na prázdno. Kladenského gólmana překonal až půl druhé minuty před koncem svojí druhou branko Libor Pavliš. Vsetínský křídelník tak rozhodl, že druhý bod z utkání poputuje na Valašsko.

Zdeněk Müller (Kladno): "Vsetín byl v první třetině jasně lepším celkem. Ve druhé části jsme drželi otěže zápasu zase my, ale bohužel jsme nedokázali vytěžit více branek z vyložených šancí. Konec utkání byl až příliš nervózní a někteří hráči neudrželi nervy na uzdě."

Jiří Režnar (Vsetín): "Diváci byli svědky kvalitní a vyrovnané partie. V úvodu zápasu jsme mohli zápas rozhodnout, ale naši hráči zahodili spoustu příležitostí. Utkání se vydařilo oběma gólmanům."