Skvělá první třetina přinesla Vsetínu výhru v Opavě

Radek Bařina • 08.02.2012

Třetinu z říše snů předvedli hokejisté VHK Vsetín na ledě Opavy. Po dvaceti minutách totiž vedli nad svým tabulkovým soupeřem 5:1 a rázně tak vykročili za tříbodovým ziskem. Ve druhém dějství si sice domácí vynutili velký tlak, z něj ale vstřelili pouze jednu branku. Trefa Jiřího Korčáka z 34. minuty pak definitivně zlomila odpor Opavy. Díky výhře 6:2 si Vsetín, v jehož dresu se poprvé představili třinečtí junioři Bezuška a Bumbál, zajistil nejhůře páté místo po základní části. Zároveň si stále drží teoretickou šanci na top čtverku.

2. liga - 42.kolo st 8.2.18:00
Hokejový klub Opava
2:6(1:5, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Polok (Pavelek, Jurčík), 24. Vítek (Polok) - 1. Vaněk (Heš), 3. Heš (Zúbek), 12. Hruška (Bezuška), 16. Kajaba (Hoďa, Hrčka), 20. Hruška (Kozák), 34. Jiří Korčák (Hruška, Kozák). Rozhodčí: Fiala - Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 7:7 navíc Pavelek (OPA) a Hoďa (VSE), oba 10 min. (nesp. chování). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
Hokejový klub Opava: Šafránek (12. - 20. Novák) - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Baďura, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Spitzer, Bezuška, Hoďa, Farda, Heš, Hrčka - Zúbek, Hruška, Bumbal, Bajtek, Kozák, Vaněk, Kajaba, Korčák, Sprušil, Holík,
Úvod utkání byl hodně divoký. Hned v první minutě se hosté dostali po obrovské šanci domácích do vedení. Černý neuspěl před poloprázdnou bránou a skóre se otevřelo na druhé straně. Heš nahodil kotouč na útočnou modrou a rozjetý Daniel Vaněk se jej zmocnil výborně. Následnou bekhendovou kličkou přelstil Šafránka a otevřel stav zápasu. Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Krátce poté vybojoval Pavelek v útočném pásmu kotouč pro Tomáše Poloka, který s notnou dávkou štěstí propálil Hromadu. Ovšem netrvalo to dlouho a Valaši šli opět do vedení. Před Šafránka si nabruslil Jiří Heš a střelou zápěstím s přispěním horní tyče překonal domácího brankáře. Štěstí tentokrát stálo tedy i na straně hostujícího mančaftu. Další branku jsme evidovali ve 12. minutě. Bezuška našel po vyhraném buly Ondřeje Hrušku a ten jednoduchým způsobem překonal Šafránka a vyhnal jej na čas z opavské klece. Do domácí brány se postavil mladý Jiří Novák, ale rovněž nevydržel v brankovišti dlouho. V 16. minutě přišlo využití přesilové hry. Od pravého mantinelu vypálil vsetínský René Kajaba a Novák vyrazil kotouč před sebe. Bohužel pouze na nohy Michala Kukola, který si nešťastně kopl puk do vlastní branky. Další gólový zásah hostí přišel devět vteřin před první sirénou. Kozák našel pěknou žabičkou volného Ondřeje Hrušku a ten tváří v tvář překonal Nováka. Hosté ze Vsetína tak vedli po první dvacetiminutovce vysoko 5:1.

Hned od úvodů prostředního dějství se do opavské branky vrátil Dušan Šafránek. Opavané se dočkali ve 24. minutě snížení. Jakub Vítek obdržel přihrávku od Poloka a svým bekhendem dokázal s přispěním tyčky překonat Hromadu. Ve 27. minutě se Slezan v přesilové hře dočkal branky, ale ta nebyla pro Hermanovu vysokou hůl uznána. Stav se tak měnil na druhé straně. Kotouč zamířil na Jiřího Korčáka, jenž střelou bez přípravy prostřelil bezmocného Šafránka. Slezan mohl záhy alespoň snížit, ale Černému se natřikrát nepodařilo propasírovat touš za Hromadova záda.

Ve třetí třetině stojí za zmínku pokus Tůmy, který po pasu Černého mohl alespoň snížit, ale Hromada jej vychytal svým mrštným betonem. V 55. minutě prošel Bajtek opavskou obranou jako nůž máslem, ale trefil jen tyč. Chvíli poté se v nadějné pozici zjevil Vaněk, ale z otočky Šafránka prostřelit nedokázal. Další velká šance Valachů na sebe nenechala dlouho čekat. Sprušil našel volného Holíka, ten ale nedokázal zamést kotouč do poloodkryté brány Slezanu.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava): „Nevyšla nám první třetina, kterou jsme prohráli 1:5, což určilo ráz zápasu. Zkusili jsme se ještě vrátit do hry, ale nepochopil jsem situaci za stavu 2:5, kdy jsme vstřelili třetí branku. Rozhodčí totiž přerušil hru, až ve chvíli, kdy byl puk v síti. Nechci se ale vymlouvat. Vsetín byl lepším celkem a po zásluze zvítězil, na klucích si cením toho, že utkání nezabalili a bojovali až do konce.“

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):"Vydařila se nám první třetina, kterou jsme vysoce vyhráli. Po zbytek utkání už jsme si průběh hlídali, i když v té druhé třetině měli domácí spoustu šancí, které neproměnili. My jsme si drželi náskok, což bylo pro nás klíčové. Když jsme inkasovali, dokázali jsme hned zase poodskočit. Myslím si, že jsme to tu dnes zvládli parádně."