Senzace! V generálce na derby Vsetín udolal Hodonín

Václav Trávníček, Václav Urubek • 27.02.2010

Ačkoliv je v tabulce dělilo od Hodonína šest míst, postarali se vsetínští hokejisté v sobotu večer o překvapení. Z ledu Drtičů sebrali všechny tři body za vítězství v základní hrací době, když zvítězili 4:3. Hned pět branek ze sedmi padlo při nestandartním počtu hráčů na ledě: Hodonín vstřelil dva góly v přesilovce, ovšem stejný počet jich v početní výhodě inkasoval. Vsetín přidal jeden zásah ve vlastní přesilové hře, když se trefil útočník Marek Knebl.

- 41.kolo so 27.2.17:00
SHK Hodonín
3:4(0:0,1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 27. Vaškovič (Haring, Peš), 48. Vrba (Peš, Jurásek), 54. Jurásek (Vrba) - 31. Hrňa, 35. Farda (Knebl, Korčák), 47. Tesařík D. (Tesařík J.), 50. Knebl (Farda, Šimek). Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Musil. Vyloučení: . Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 2019. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
SHK Hodonín: Tuček - Flamík, Rapant, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Šimeček, Salajka - Hoza, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Sajdl, Haring, Peš, Kuba, Vrba, Hollý
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Kapr, Tesařík, Vodák, Farda, Šimek, Matula, Knebl, Korčák, Tesařík, Hrňa, Vaněk, Kubo, Sýs, Klabačka, Mikeš, Ašer, Podešva, Vítek

Hodonínští vstoupili do utkání aktivně a hned v první minutě si vynutili faul hostujícího Tesaříka. Drtiči se drželi v útočném pásmu, ale naráželi na dobře chytajícího Plška. O chvíli později se přesilovka naskytla také hostům, na trestnou lavici zamířil Salajka. Ani Valaši ale první početní výhodu nevyužili.

V prvních minutách bylo hodně vyloučených, ale žádná přesilovka nebyla využita. Hodonín se snažil vytvořit si tlak, zato hosté pozorně bránili a čekali na příležitosti k protiútokům. V 16. minutě se do úniku dostal domácí Vrba, ale střela mířila nad. První třetina tak skončila za stavu 0:0.

Ve druhém dějství Vsetínští trochu přebrali iniciativu a více se pouštěli do ofenzivních akcí. Ale z gólu se radovali domácí. Haring zpoza branky přihrál Vaškovičovi a než se Plšek srovnal, měl puk v brance - 1:0. Drtičům gól psychicky pomohl a proti nepříjemné vsetínské obraně se začali více prosazovat. O chvíli později měl velkou šanci Hollý, ale se střelou i dorážkou si hostující gólman poradil. Když byl vyloučen Ašer, vypadalo to, že hodonínský tlak se ještě zvýší. Místo toho hosté srovnali stav. Vyhozený kotouč ze vsetínského pásma si našel Erik Hrňa a sám před Tučkem blafákem poslal puk do sítě - 1:1. Drtiči však mohli zanedlouho srovnat.

V další přesilovce vystřelil od modré Korotvička a puk skončil na tyči. Nedáš - dostaneš opět platilo. Kneblovu akci dokončil Farda a vstřelil tak již druhý vsetínský gól dosažený v oslabení - 1:2. Valachům najednou vše vycházelo a hráli to, co potřebovali. Přesto ale měl Hodonín šanci na vyrovnání. V samostatném nájezdu se ale neprosadil Kubica. Druhá třetina tak skončila za stavu 1:2.

Drtiči vstoupili do třetí třetiny s cílem vyrovnat. A měli k tomu dobrou příležitost, hosté hráli v šesti a byli za to potrestáni. Přesilová hra Hodonína ale příliš dlouho netrvala, Lukáš Komárek inkasoval trest 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. V 47. minutě zaváhala domácí obrana a Daniel Tesařík se dostal do samostatného úniku, který střelou k tyči gólově zužitkoval - 1:3. Drtiči se ale nevzdávali, o chvíli později předvedli pěknou souhru Jurásek, Peš a gólově zakončující Tomáš Vrba - 2:3.

Pak přišlo vyloučení domácího Hozy na 2+10 minut za hrubost. A Valaši trestali. Fardovo nahození tečoval do sítě Knebl - 2:4. Hodonín se ale nevzdal a dosáhl snížení. Vrbovu akci dotáhl do konce Jurásek - 3:4. Víc už ale domácí nestihli a Vsetín si odváží tři body.