Samostatné nájezdy rozhodly o výhře Vsetína

Radek Bařina, Marcel Doubek • 07.12.2008

V s e t í n - Až trestná střílení musela rozhodnout o vítězi střetnutí mezi Pelhřimovem a Vsetínem. Valaši přitom začali dobře a po první třetině vedli díky brankám Mikeše a Hrňi 2:0. Pak ale Vsetín přestal hrát a domácí ve druhé třetině dokázali v rozmezí 28 vteřin srovnat. Lukáš Plšek ve vsetíské brance však další branku po skvělém výkonu nedopustil a zápas tak došel až do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů. V nich rozhodl Martin Podešva o tom, že vítězná série hokejistů VHK se protáhla již na pět zápasů.

- 24.kolo ne 7.12.17:00
Spartak Pelhřimov
2:3sn(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Němec (Kubát, Anderle), 30. Tecl (Plachý, Hrbatý) - 7. Mikeš (Ašer, Štraub), 19. Hrňa (Klabačka, Tesařík), rozh. nájezd Podešva. Rozhodčí: Čech - Blažek, Paulík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Spartak Pelhřimov: Jirkův (21. Linhart) - Kuchyňa, Kašpar, Meloun, Spudil, Krpálek, Vácha - Němec, Anderle, Kubát - Hrbatý, Plachý, Tecl - Votápek, Heřman, Pelán
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Černý, Rajnoha, Haschka, Zavrtálek - Marek, Podešva, Vaněk - Mikeš, Štraub, Ašer - Hrňa, Klabačka, Tesařík - Knebl
Utkání začalo pěkně zostra, když hned v první minutě nastřelil Podešva břevno Jikůvovi branky. O minutu později mohli otevřít skóre na druhé straně Hrbatý s Plachým, ale nadějnou situaci nevyřešili dobře. V 5. minutě se naskytla Vsetínským možnost první přesilové hry. V té se jim sice gól vstřelit nepodařilo, ale hned po jejím skončení vyrazil Jirkův Štraubovu střelu jen před sebe a pro Mikeše již nebyl problém dopravit kotouč do sítě. Hra měla i nadále svižné tempo, s tím, že hosté byli v útoku o trochu nebezpečnější. To se potvrdilo v 19. minutě, kdy bránící trojice Spartaku nechala hostům až příliš prostoru a Hrňa po přihrávce Klabačky prostřelil Jirkůva mezi betony.

Do druhé části vystřídal v brance domácích Jirkůva Linhart, nová posila z pražské Slavie. Hned ve 23. minutě mu pořádně zatrnulo, když po střele Marka zazvonila za jeho zády tyč. O dvě minuty později se ocitl na druhé straně po přihrávce Tecla v dobré pozici Hrbatý, ten za sebou však ještě hledal najíždějícího Plachého, ale k tomu již přihrávka nedoputovala. Centr druhého útoku se šance v téže minutě přeci jen dočkal, když se řítil sám na Plška, ale ten jeho střelu vyrazil. Ve 28. minutě se domácím naskytla příležitost ke snížení, když měli početní výhodu čtyři na tři. Tu se jim po dlouhém obléhání vsetínské branky povedlo využít. Kubát našel u druhé tyče Němce a ten už pouze uklidil kotouč do sítě. O 28 sekund později již bylo vyrovnáno. Po kombinaci druhé řady obkroužil branku Tecl a střelou po ledě rozjásal domácí ochozy podruhé. Domácím poté narostla křídla a vytvořili si i další nebezpečné příležitosti, ale do konce druhé dvacetiminutovky se jim žádnou z nich využít nepodařilo.

I ve třetí části pokračoval Spartak v tlaku z té předešlé, kterému se Valaši jen ztěží bránili. Ve 42. minutě byl v úniku faulován Hrbatý a po této situaci bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám postižený, ale při pokusu o blafák mu sjel puk z hole. O tři minuty později měl dobrou příležitost hostující Haschka, ale Linhart Pelhřimovské podržel. V polovině třetí dvacetiminutovky se ocitl ve stoprocentní šanci Anderle, ale ani nadvakrát nedokázal uklidit kotouč do poloodkryté branky. O minutu později se ocitl v další vyložené šanci Tecl, ale bekhendem dokázal trefit pouze tyč a s Hrbatého dorážku si již Plšek poradil. V 52. minutě se prosmýkl mezi hostující obranou Němec, ale jeho střelu dokázal Plšek betony zlikvidovat. I další minuta se rovnala další stoprocentní příležitosti červenobílých. V přesilovce se řítil sám na Plška Plachý, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč. V předposlední minutě třetí třetiny mohl rozhodnout o vítězství domácích Němec, ale ani on na hostujícího mága nevyzrál.

I prodloužení se hrálo prakticky celé v režii Pelhřimovských, které ještě umocnilo vyloučení hostujícího Mikeše, ale domácím v tomto zápase nebylo přáno. V závěru prodloužení se pak musel vyznamenat i domácí Linhart, jenž si poradil s nájezdem Vsetínských dva na jednoho. Na řadu pak přišli samostatné nájezdy ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Podešva, který pěkným blafákem rozhodl o bodu navíc pro Valachy. Za domácí byli neúspěšní Tecl, Němec a Anderle, za hosty pak Mikeš a Hrňa.

Spartak v souboji s šestinásobným mistrem předvedl hlavně od druhé části velice dobrý výkon a výhra v tomto zápase by byla pro borce v červenobílém asi zasloužená. Ovšem na šance se hokej nehraje a dva body z Pelhřimova si i díky výborném výkonu brankáře Plška odvážejí Valaši.

Ladislav Kolda (Pelhřimov): Zápas měl dobré tempo od samého začátku. V první třetině jsme udělali dvě chyby, za které jsme zaplatili góly. Pak jsme se zlepšili, mužstvu jako nový impulz pomohlo i střídání gólmanů a zcela zaslouženě se nám povedlo vyrovnat. Škoda jen, že jsme zápas nerozhodli, šancí jsme na to měli dost.

Viktor Hlobil (Vsetín): Dnes jsem dvě třetiny doslova trnul. To co jsme předváděli, bylo moc špatné. V první třetině jsme se zaslouženě ujali vedení o dvě branky a to jsme ještě několik šancí neproměnili. Na začátku druhé části jsme nastřelili dvě tyče, potom už hráli pouze domácí. Cenné body z Pelhřimova vezeme jenom díky Plškovi, který dnes pochytal vše, co se dalo.