Repríza se Žilinou přinesla jen remízu

Aleš Koňařík, Michal Veselý • 15.08.2006

V s e t í n – V odvetě posledního utkání Rona Cupu remizoval Vsetín na svém ledě s mistrovskou Žilinou 4:4. Ve vyrovnaném duelu tahali za kratší konec většinou domácí borci, jejichž branku hájil poprvé od začátku zápasu Ital Michel Favre, jenž se po dvou lacině inkasovaných brankách nakonec přeci jen rozchytal k solidnímu výkonu. Remízu pro Vsetín vybojoval pět minut před závěrečnou sirénou Radek Hubáček, kterému při úspěšné akci asistoval nejlepší muž domácího týmu, útočník Marek Grill.

Přípravné zápasy - přát. út 15.8.17:00
HC Vlci Žilina
4:4(1:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Stantien, 31. Grill (Štach, Sakrajda), 31. Demel (Stantien), 55. Hubáček (Grill) - 2. Gálik (Straka, Kontšek), 14. Bulík (Oravec), 26. Bulík, 39. Dlouhý (Hreus). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 1425. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4.
VHK ROBE Vsetín: Favre - Bolf, Hrabal, Horák, Galvinš, Laurila, Štach, od 41. Bobček - Davídek, Stantien, Demel, - Dubec, Sabol, Kraus - Grill, Sakrajda, Hubáček - od 41. Vaško.
V první třetině viděli diváci na Lapači rychlý útočný hokej. Skóre se měnilo už ve druhé minutě, lehké nahození Gálika pustil Favre za svá záda. Hned vzápětí mohl vyrovnat Demel, který projel celým hřištěm, ale Lipovský předvedl rychlý rozklek. Zaslouženého vyrovnání se Vsetínští dočkali v 6. minutě. Stantien nahodil z poza branky puk a ten si nešťastně srazil do branky žilinský gólman. Ve vlastním oslabení mohl poslat Valachy do vedení Demel, kterého našel na modré čáře Horák, Lipovský ale jeho tvrdou střelu chytil. Ve 14. minutě se opět musel červenat italský brankář ve službách Vsetína, neudržel lehkou střelu Oravce a pro Bulíka nebyl problém dorazit puk do sítě. Těsně před odchodem do kabin mohl vyrovnat v přesilovce Horák, ale puk po jeho střele skončil na hrudi Lipovského. Třetina tak skončila těsným vedením Žiliny.

Druhá třetina byla kopií té první, opět byl vidět hokej plný šancí a nebezpečných situací. Na začátku měli Vsetínští možnost hrát 90 vteřin přesilovku 5 na 3, Stantien však krosčekoval jednoho z braních hráčů a bylo po výhodě. Přesilovka 4 na 3 se Vsetínu nepovedla. Zákonitě tak přišel trest, po zmatcích ve vsetínském obranném pásmu se puk dostal k Bulíkovi a ten prostřelil Favreho, připsal si tak druhý zásah v utkání. Snížení měl na hokejce aktivní Demel, který projel celou žilinskou obranou, stačil si položit i brankáře, v rozhodující chvíli však špatně trefil puk. O minutu později už Valaši snížili, na modré čáře vystihl chybnou rozehrávku Štach, nahrál Grillovi a ten se nemýlil. V té samé minutě dokázal Vsetín i vyrovnat, přečíslení dvou na jednoho ukázkově vyřešil Stantien, Demel jen nastavil hůl. Ve 38. minutě se do potyčky zapojili Laurila s Hanzalem. Útočník Žiliny sundal rukavice a k dvouminutovému trestu nafasoval i „desítku. V samém závěru se slovenský mistr opět dostal do vedení, po pěkné přihrávce Hreuse mířil přesně Dlouhý.

Do závěrečné třetiny vstoupil Vsetín s odhodláním vyrovnat. Obrana Žiliny pracovala na výbornou. Jedinou slušnou šanci měl v přesilovce Sabol, Lipovského beton byl proti vstřelení branky. Žilina hrála na brejky a brankář Favre musel několikrát dokázat své kvality. Vyrovnání se Valaši dočkali pět minut před koncem. Po křídle ujel rychlík Grill, který našel před brankou úplně volného Hubáčka a ten se nemýlil. V samotném závěru se vyznamenali oba brankáři, nejdříve Favre rychlým přemístěním vychytal Hreuse a z následného protiútoku se při Demlově střele vyznamenal Lipovský. Odveta se tak Vsetínu nepovedla, utkání skončilo remízou 4:4.