Před pauzou nevydařené derby. Dorostence srazil Jecho

Helena Hegeďová • 10.10.2020

Vsacané začali zápas se Zlínem dobře, byli aktivnější a dostávali se do šancí. Berani však skórovali hned ze svého druhého útoku, což domácí zmrazilo. Do konce první třetiny se Zlín trefil ještě dvakrát, další dvě branky přidal ve druhé třetině. Žluto-zelení na góly soupeře nedokázali odpovědět ani jednou.

ELIOD Extraliga dorostu - 7.kolo so 10.10.12:15
Berani Zlín
0:5(0:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Jecho (Heš, Gerych), 15. Jecho, 19. Čechmánek (Burian, Šišák), 28. Jecho (Matúšů), 29. Tomeček (Ramert, Čechmánek). Rozhodčí: Grygera – Poláček, Juřička. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 0:5.

VHK ROBE Vsetín: Mareček – Mikula, Fojtík, Machů, Valda, Mošnička – Koláček, Rigo, Kovář, Adámek, Matějíček, Dědek, Turek, Hrdý, Čajanová, Tomek.
Berani Zlín: Hendrych – Žižka, Sýkora, Burian, Mojžíš, Hamrla, Šišák – Peprna, Jecho, Tomeček, Ramert, Horský, Čechmánek, Heš, Matúšů, Babulík, Gerych, Holba, Leška.

Vsetínští začali hned na úvod ofenzivním tlakem. Skórovat mohli Dědek s Turkem nebo Hrdý. Zdálo se, že domácím pomůže ještě přesilovka po vyloučení Čechmánka. Opak byl ale pravdou a Zlín se do šance dostal právě ve vlastním oslabení. Vsacané se mohli snažit, jak chtěli, gólmana Hendrycha ne a ne prostřelit. Naopak hostující Adam Jecho už ze druhého zlínského útoku skóroval. Jeho nejistá střela z pravého kruhu přeskočila Marečkovo levé rameno. Hned po dalším vhazování trefil Horský levou tyč. Najednou se obraz hry úplně změnil.

Vyrovnat mohli žluto-zelení v přesilové hře. Kdyby někdo z domácích zametl do brány kotouč, který volně klouzal za Hendrychovými zády v momentě, kdy stál před brankovištěm, mohlo být vše úplně jinak. Místo toho hned po buly vypálil Adam Jecho a bylo to o dvě branky. Berani svou dominanci ve druhé části první třetiny potvrdil gólem z hokejky Jakuba Čechmánka, který zastavil vsetínské vyhození, napřáhl se a trefil přesně prostor nad Marečkovým levým ramenem.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Vsetínský nátlak, vyloučení na straně Zlína a také šance na straně Zlína. Mareček chyboval a v momentě, kdy soupeř mířil do prázdné brány, za něj musel na brankové čáře zaskočit obránce Mikula. Přesilovku si krátce nato vyzkoušeli i hosté. Hrálo se především ve středním pásmu a uniknout se pokusili Dědek s Turkem.

Ještě před polovinou utkání stihl dovršit hattrick Adam Jecho, jenž tentokrát vymetl druhý, tedy pravý, roh vsetínské branky. A do stejného místa se o necelou minutu později trefil Michal Tomeček. A v tenhle moment Valaši zabrali. Počet gólových šancí byl na obou stranách téměř vyrovnaný. Mezi domácími se nejvíc blýskl Koláček, který střílel a dvakrát dorážel sám z hranice brankoviště. Na další dorážku ještě najížděl Adámek, ale to už sudí přerušil hru.

Třetí třetinu provázely menší tresty, a jestliže byli předtím na ledě vidět Heš s Jechem, ve třetí třetině to byli Dědek s Turkem, kdo vytvořil nejvýraznější ofenzivní duo. Turek po mnoha střelách kroutil hlavou, stejně tak Adámek, když přihrával na dobrou pozici na pravý kruh, kde však nikdo nestál. Hosty držel Hendrych a také precizní obrana. Starosti měl ale taky Mareček, který si dobře poradil s nájezdech Gerycha. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla a Zlín v derby na Vsetíně zvítězil 5:0.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Po nedůrazném výkonu v první třetině a hrubých chybách se soupeř dostal do tříbrankového vedení. Na střely to bylo vyrovnané utkání, ale nevyužili jsme šance, které jsme si vytvořili. Z mého pohledu soupeř zasloužené vyhrál.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Určitě jsem rádi za vítězství. Myslím si, že zhruba od osmé až desáté minuty zápasu jsme ho měli pod kontrolou. Jsou tam ještě věci, které se nám nelíbily, ale jsme rádi za to, že jsme vyhráli. Jsme i rádi, že jsme nedostali gól a ubránili to. Ale říkám, máme co zlepšovat.