V zápase rozhodly zbytečné chyby, má jasno Mikula o utkání se Zlínem

Anna Pavlína Sedláčková • 12.10.2020

Vsetínští dorostenci před čtrnáctidenní pauzou ještě stihli odehrát dvě utkání. Nejprve odehráli zápas se Šumperkem, který pro dorostence po vyrovnaném boji skončil vítězně. „V první třetině jsme měli více ze hry. Druhá a třetí třetina byla vyrovnanější.“ komentuje čtvrteční utkání Vojtěch Mikula. V sobotním zápase se jim již tak moc nedařilo.

Vojto, ve čtvrtek jste hráli v Šumperku. Jak tento zápas vypadal?
Na Šumperk jsme od začátku vletěli. Dostali jsme se do tlaku. Je škoda, že nám tam nepadly další góly, protože šancí jsme měli hodně.

Hned na začátku jste se dostali do vedení. Mělo to pak nějaký vliv na vaši hru?
Vždy se lépe hraje, když dáte gól na začátku utkání.

Když soupeř ve druhé třetině vyrovnal, nedostali jste strach, že by nakonec mohli vyhrát?
Možná jsme trochu znejistěli, ale strach jsme určitě nedostali.

Byl zápas vyrovnaný?
V první třetině jsme měli více ze hry. Druhá a třetí třetina byla vyrovnanější díky gólu domácích, který jim určitě pomohl.

Myslíte si, že utkání skončilo tak, jak skončit mělo?
Myslím si, že jsme měli vyhrát s větším rozdílem. Bohužel nedáváme góly z přesilovek a z vyložených šancí.

Jaká jste měli očekávání od zápasu se Zlínem?
Očekávání jsou v každém zápase stejná. Vždy se jdeme porvat o vítězství.

V čem jste v zápase proti Zlínu nejvíc chybovali?
V zápase rozhodly zbytečné chyby v obranném pásmu a neproměněné šance. Věřím, že dokážeme hrát vyrovnaně se všemi soupeři, pokud budeme ty šance proměňovat.

Ve druhé třetině jste zastal roli brankáře, jak ta situace vypadala?
Marťa Mareček byl v těžké situaci. Byli u něho dva zlínští hráči, kteří puk získali a nahrávali před prázdnou bránu. Já sem jen vystihl směr nahrávky.

Jak teď v následujících čtrnácti dnech budou probíhat tréninky?
Ještě nevíme jak tréninky budou probíhat. Nejspíš budeme trénovat na suchu v okolí zimního stadionu.