Pět gólů ve třetí třetině přineslo Vsetínu vítězství ve Žďáru

Viktor Krus • 01.03.2009

Ž ď á r - Velmi dramatický zápas byl k vidění v neděli na Vysočině, kde se střetly celky Žďáru a Vsetína. Žďár, bojující o play off, se domácím fandům předvedl hned v první minutě, kdy se trefil známý vsetínský kat Jiří Plachý. Ve 12. minutě přišla druhá branka domácích a Vsetín tak šel do kabin značně opařen. Ve druhé části hry dokázali Valaši ve 29. minutě vstřelit kontaktní branku a stav 2:1 pro domácí zůstal už do konce druhého klání. Třetí dějství se neslo ve znamení velkého vsetínského zvratu. Nejdříve v 46. minutě vyrovnal Gajdošík a o dalších 35 vteřin později otočil skóre na stranu Vsetína matador Josef Štraub. Žďár, který celý zápas těžil z častých vsetínských vyloučení, sice vrhl všechny síly do útoku, jenže Valaši odolali a navíc na závěr přidali další tři branky. Ze Žďáru si tak vezou vítězství 6:2.

- NČ ne 1.3.17:00
SKLH Žďár nad Sázavou
2:6(2:0, 0:1, 0.5)
Branky a nahrávky: 1. Plachý (Sobotka M., Man), 12. Bukáček (Křišťan, Sobotka R.) - 29. Černý (Štraub), 46. Gajdošík, 47. Štraub (Mikeš), 56. Marek (Štraub, Pšeja), 57. Štraub (Haschka), 60. Rajnoha (Ašer). Rozhočí: Němec – Křivohlavý, Klouda Průběh utkání: 2:0, 2:6.
SKLH Žďár nad Sázavou: Němec M. – Pleva, Poskočil, Sobotka R., Němec V., Mühlfait – Sobotka M., Plachý, Man, Vránek, Dítě, Bukáček, Dobiáš, Křišťan, Havelka, Štěpánek R., Kaut J.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Černý, Haschka, Pšeja, Rajnoha, Bezouška, Šimek, Zavrtálek – Ašer, Gajdošík, Gergela, Klabačka, Marek, Mikeš, Štraub, Tesařík, Vaněk, Hrňa, Knebl, Podešva