Juniorské semifinále je srovnáno! Série se stěhuje na Lapač

Helena Hegeďová, Petr Komárek • 27.03.2023

Junioři ve druhém semifinálovém utkání zvítězili a série se tak na Lapač přestěhuje za vyrovnaného stavu. Valaši otevřeli skóre už po necelých třech minutách hry, na což domácí bleskovým srovnáním zareagovali. Vsetín do jednobrankového vedení odskočil znovu, a to v první minutě druhé třetiny. I v tomto případě Zubři dokázali srovnat, když sice nevyužili přesilovku, ale krátce po ní už srovnali. Pohledný zápas tak rozhodla až třetí třetina. A v ní to byl opět Vsetín, kdo se zaslouženě dostal do vedení. A tentokrát už jednobrankový náskok udržel. Po výhře 3:2 je série srovnána. Třetí a čtvrtý zápas se budou hrát na Lapači, a to ve čtvrtek 30. března a v pátek 31. března, v obou případech od 18:00.

Liga juniorů - SF2 po 27.3.16:00
HC ZUBR Přerov
2:3(1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Hradil (Lysoněk, Buršík), 30. Kuchta (Kolařík, Štíbr) – 3. Hrdý (Ürge, Janíček), 21. Melenovský (Heinrich, Hamřík), 51. Heinrich (Šedlbauer, Jurek). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Čelechovský, Viskot. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:28 (18:8, 11:13, 12:7). Diváci: 388. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC ZUBR Přerov: Žurek — Nášel, Brázda, Pekr, Billa, Nesvadba, Koblížek, Holík — Štíbr, Hradil, Kuchta, Šilhavý, Kolařík, Lysoněk, Svoboda, Hyža, Halík, Švejda, Buršík, Hanák.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček — Velikovský, Mošnička, Hamřík, Kráčalík, Fojtík, Zedek, Šedlbauer — Ürge, Smetana, Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Hrdý, Matějíček, Janíček, Juráň.

Vsetín rychle otevřel skóre. Urgeho střelu zblízka Žurek ještě dokázal vyrazit, na dorážku Ondřeje Hrdého už ale nestačil. Přerovu se však zanedlouho podařilo vyrovnat. Lysoněk našel za obranou Radima Hradila a ten z úniku překonal Pavlíčka mezi betony. Valaši mohli stejně jako v prvním zápase udeřit při oslabení, Žurek ale Jurka vychytal.

Na druhé straně neuspěl Hanák a po přečíslení Lysoněk. Při vyloučení Buršíka se řítil sám na bránu Halík, Pavlíček jeho bekhendový blafák vytěsnil špičkou pravého betonu. Zubři zahrozili také v závěru prvního dějství, Buršík ale z mezikruží mířil pouze do gólmana a Hanák po kličkách hostující branku přestřelil.

Domácí mohly nevyužité možnosti z úvodní třetiny mrzet. Pouhých 32 sekund po začátku druhé části zakončil Marek Melenovský pod horní tyč přerovské branky a Vsetín znovu vedl. Stejný hráč pak přihrál Matějíčkovi, který křížnou střelou těsně minul. Zanedlouho si Hradil stáhl puk do středu hřiště a Pavlíček zasáhl betonem, načež si poradil také s šancí Šilhavého.

Zubři podruhé srovnali v polovině utkání. Kolařík našel Tobiáše Kuchtu a ten trefil dolní roh vsetínské brány. Velkou příležitost poté neproměnil Urge, Žurek pokryl i dorážku. V oslabení jej z kruhu dvakrát nepropálil ani Melenovský, během přesilovky domácích zase Lysoněk nastřelil Pavlíčkovu masku.

Ve třetí třetině se Štíbr snažil najít před odkrytou částí branky Kuchtu, Pavlíček byl ale proti. Následně v obranném pásmu ujel kotouč Koblížkovi a Urge střílel kousek vedle pravé tyče Žurkovy brány. Klíčový moment zápasu přišel deset minut před koncem. Šedlbauerovo nahození od modré čáry tečoval David Heinrich přímo do pravého horního rohu domácí brány a rozhodl o vsetínském srovnání v sérii.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo vyrovnané. První třetinu jsme začali lépe než ve včerejším zápase, bohužel jsme celé utkání dotahovali. Nepovedlo se nám dostat se do vedení a soupeř byl ve třetí třetině důslednější. Zvládl situaci, dal třetí gól a rozhodl.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Dnešní zápas byl trochu jiný než ten včerejší. Tam jsme měli o něco více ze hry, ale v závěru se od nás štěstí odklonilo. Z přemíry snahy jsme udělali zbytečné fauly, které nás stály úspěch. Dneska jsme také začali poměrně slušně, ale pak se hra srovnala. Chvíli měl více ze hry soupeř, chvilkama jsme zase zahrozili my. Od druhé třetiny to byl z obou stran docela pěkný hokej. Škoda, že jsme dvakrát dlouho neudrželi vedení. Naštěstí jsme ve třetí části znovu odskočili o gól a vnitřní sílou týmu se nám zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. Moc si toho vážíme, teď se budeme snažit co nejlépe nachystat na utkání u nás.