Junioři proti Přerovu opět slaví a jsou krok od finále

Helena Hegeďová • 30.03.2023

Junioři zvládli třetí semifinálové utkání a mají mečbol! Zkraje druhé třetiny vedli Vsetínští o dvě branky, a i když hosté manko stáhli, přišel velmi důležitý gól na 3:2, a to 19 sekund před koncem prostředního dějství. Ve třetí části utkání byli Zubři lepším týmem a drželi Vsetínské pod tlakem, jenže Valaši opět vytáhli svoji nejlepší defenzivu. A kromě toho z ojedinělé šance navýšili své vedení. Přerov se ozval v power play, jenže domácí vše pečetili trefou do prázdné brány. Výhra 5:3, vedení 2:1 na zápasy v semifinále. Už jen udělat poslední krok. O to se vsetínští junioři pokusí už zítra. V pátek 31. března je čeká další domácí utkání na Lapači, a to od 18:00.

Liga juniorů - SF3 čt 30.3.18:00
HC ZUBR Přerov
5:3(1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Mošnička (Melenovský, Hamřík), 23. Matějíček (Pavlíček, Melenovský), 40. Heinrich (Jurek, Kráčalík), 57. Ürge (Janíček, Hrdý), 60. Heinrich (Melenovský) – 26. Kuchta (Halík, Holík), 38. Hradil (Buršík, Billa), 58. Štíbr (Hradil, Lysoněk). Rozhodčí: Šutara, Koziol — Bartek, Klimek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:45 (11:18, 12:17, 7:10). Diváci: 168. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Zedek, Šedlbauer, Fojtík (C), Kráčalík, Hamřík, Velikovský – Juráň, Janíček (A), Matějíček, Hrdý, Stodůlka, Heinrich, Jurek, Ürge, Smetana, Rigo, Melenovský.
HC ZUBR Přerov: Žurek – Koblížek, Nesvadba (C), Holík, Billa (A), Harásek, Brázda, Veselý, Pekr – Šilhavý, Hanák, Buršík, Halík, Hyža, Svoboda, Lysoněk, Kolařík, Kuchta, Hradil, Štíbr (A).

Hosté vstoupili do utkání lépe a jejich aktivitu ještě umocnila přesilová hra ve druhé minutě zápasu. Přerov sice neskóroval ale díky početní výhodě měl hru pod kontrolou. Vsetínští se začali ozývat až před polovinou první třetiny, kdy se oklepali z úvodního nátlaku Zubrů. A ještě více se domácí dostali do hry díky faulu Koblížka v útočné třetině. Valaši totiž přesilovku využili. Konkrétně to byl Tobiáš Mošnička, kdo ranou z levého kruhu do vzdálenějšího horního rohu otevřel skóre utkání. Vsetínští tak i potřetí vedli v semifinále jako první. Domácí pak ve 23. minutě využili i druhou přesilovku, když Jan Matějíček tečoval střelu Jana Hamříka od modré čáry přesně k levé tyči.

Vsetínští byli od té chvíle jasně lepším týmem a nebyli k zastavení. Nebo to tak alespoň do času 25:43 vypadalo. Po chybě domácího útočníka ve středním pásmu totiž pto sebe Zubři získali kotouč a z akce dva na nikoho skóroval mez vyrážečku a levý beton Pavlíčka Tobiáš Kuchta. Ve vyrovnané druhé třetině nakonec Přerovští také srovnali. Radim Hradil v přesilové hře podržel kotouč na levém kruhu, kličkou se zbavil soupeře a vystřelil do bližšího horního rohu. Najednou to byl úplně jiný zápas, ale ne na dlouho. Klíčové vedení si vzali Vsetínští zpět 19 sekund před konce třetiny, kdy jej v individiuálním zakončení vystřelil David Heinrich

Třetí třetina pak jasně patřila Zubrům a Vsetínští už na soupeře nasadili jen defenzivu. Ovšem v momentě, kdy byla vyrovnávací branka na spadnutí, putoval na trestnou lavici Hanák. V přesilovce byl velmi blízko čtvrtému gólu Vsetína Melenovský, jenže jeho ránu do odkryté brány zblokoval Koblížek. Zubři oslabení přečkali a vrátili se ke své hře. Zbytek důležitého se odehrál v posledních čtyřech minutách základní hrací doby. Lysoněk se ocitl ve velké příležitosti v mezikruží, jenže rána bez přípravy mu vůbec nesedla.

V gólové šanci puk ztratil a Vsetínští dostali puk z pásma. Jeden z Přerovských už se chystal v rozehrávce zpoza vlastní branky, kde jej ovšem o puk obral Martin Janíček, který kotouč předložil Tomáši Ürgemu, jenž stál přesně v té pozici jako o nějakých 15 sekund dřívě Lysoněk. Jen s tím rozdílem, že vsetínský forvard proměnil. Za minutu už byli ovšem hosté zase na dostřel, když Miroslav Štíbr skóroval při hře bez gólmana z předbrankového prostoru.

Do konce třetí třetiny zbývaly dvě minuty a Valaši se měli ještě hodně zapotit. Domácí srdnatě blokovali střely a vyplatilo se. Marek Melenovský pak totiž poslal puk do středního pásma na Davida Heinricha, a ten trefil prázdnou přerovskou bránu. Valaši mají mečbol a jsou o krok k blíže k finále proti Motoru.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Dnešní zápas byl zase úplně jiný než oba zápasy v Přerově. Musím říct, že jsme udělali víc chyb, než jsme chtěli a čekali. Proto to pro nás bylo daleko těžší. Přerov byl velmi důrazný a těžký soupeř. My jsme ale díky vedení 2:0 byli v určité výhodě a za stavu 2:2 nám hrozně pomohl gól na 3:2 před koncem druhé třetiny. V proměňování střeleckých šancí jsme byli lepší, a to rozhodlo.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): První dvě třetiny nebyly z naší strany úplně dobré. Ve třetí třetině už to bylo podstatně lepší a šli jsme si za vyrovnáním, jenže se to bohužel nepovedlo. Věřím, že čtvrtý zápas tady zvládneme a vynutíme si páté utkání.