Junioři přidali čtvrtou výhru v přípravě. Porazili Porubu

Helena Hegeďová • 04.09.2020

Valaši dominovali hlavně v úvodu utkání, kdy svým tlakem nejprve získali přesilovku a následně se v 6. minutě prosadili. S přibývajícím časem mizely gólové šance a k vidění byl vyrovnaný hokej. Vsetín se prosadil i ve druhé třetině, v té třetí Poruba snížila, ale zdramatizování závěru domácí nedovolili. Odveta utkání je naplánována na středu 9. 9. v Ostravě.

Přípravné zápasy juniorů - Příprava pá 4.9.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:1(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Macík (Jurek), 33. Jurek (Kuchařík, Maštalíř), 53. Pernický (Kožený, Kopčil) – 51. Sluszarczyk. Vyloučení: 7:7 + Kopčil 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Krnáč, Prčík, Kožený, Macík, Pernický, Čapka, Kopřiva, Kopčil, Vrána, Apolenář, Novosad, Svoboda, Pospíšil, Jurek, Maštalíř, Kuchařík, Bednařík, Sviták.
HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas – Lhotský, Černý, Hlaváč, Pachula, Mrozek, Debnár, Sluszarczyk, Halatík, Rybár, Chovanec, Paulík, Urbančík, Pohl, Prokeš, Zelinka, Elze, Topolanský.

Domácí si hned v úvodu duelu vytvořili mnoho šancí a v brance soupeře skončila ta od Macíka. Ten dostal kotouč na modrou čáru, přesunul se k levém kruhu a trefil mezeru mezi Pawlasovými betony. Rychlá odpověď mohla přijít z hokejky Sluszarczyka, jenž trefil levou tyč. V přesilovce měl nadějně vypadající šanci také Pachula. Vsetín ovšem chtěl potvrdit roli favorita a cpal se do brankoviště, vidět byli například Novosad a Pernický.

Ostravané měli možnost vyrovnat v přesilovce, tu domácí bez problémů ubránili a na jejím konci se navíc uvolnil Svoboda. V závěru první třetiny ještě po Pernického přihrávce pálil z první Pospíšil a na druhé straně vymíchal Tkadlece Paulík, finální zakončení mu ale nevyšlo.

Hra se dále moc neměnila a opět byl vidět domácí obránce Pernický. A Valaši taky začali slavit, jenže Pospíšil trefil jen boční síť. Důvod k radosti mělo až o třicet sekund později, kdy přečíslení dva na jednoho zakončil Jurek. Další várku akcí přinesl až závěr druhého dějství.

Chovanec se zničehonic objevil před vsetínskou brankou a poslal kotouč na beton gólmana Tkadlece. Na druhé straně kluziště zasahoval Pawlas vyrážečkou proti střele Pernického. Ovace fanoušků si ale vysloužil Tkadlec, jenž skočil rybičku a vypíchl v mezikruží puk Halatíkovi.

V 50. minutě podržel Porubu pozorný Pawlas, když nedovolil skórovat Maštalířovi a poradil si i s dalšími dorážkami na brankovišti. A právě tato akce dala vzniknout útoku hostů. Jeden z domácích hokejistů chyboval, čehož využil Sluszarczyk k tomu, aby poslal kotouč do bližšího horního rohu.

Tkadlec se chystal zasáhnout lapačkou, ruku však nezvedl včas a hostující útočník našel malinkou skulinku mezi výstrojí a brankovou konstrukcí. Po brance následovala šarvátka v rohu kluziště a dvojnásobnou přesilovku využil Pernický k opětovnému navýšení skóre. Hru pět na tři si vyzkoušeli také hosté, ale těm se prosadit nepodařilo. Do konce utkání už branka nepadla a zápas skončil poměrem 3:1.