Junioři natočili Prostějovu desítku

Václav Trávníček, Radek Bařina • 28.01.2011

Jednoznačné vítězství v poměru 10:3 si připsali junioři VHK Vsetín. První branky utkání se přitom už po 74 sekundách hry dočkali hráči hostujícího celku. To však bych asi jediný okamžik, kdy mohli Jestřábi hrdě rozpínat svá křídla nad vsetínským Lapačem. Zbytek utkání už totiž zcela jednoznačně ovládli domácí. Ti přehráli svého tabulkového souseda ve všech směrech a po zásluze si připisují vysoké vítězství. Nejvýznamněji se na něm podíleli Petr Sochora (3+2), David Klimek (3+2) a Martin Kubo (2+4).

Liga juniorů, skupina Východ - 36.kolo pá 28.1.12:00
LHK Jestřábi Prostějov
10:3(2:1, 5:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Vítek (Lechner), 17. Klimek (Sochora, Kubo), 25. Sochora (Klimek), 28. Kubo (Kozák), 30. Kubo, 33. Sochora (Urban, Žabčík), 40. Motloch (Ondra), 54. Klimek (Kubo , Sochora), 57. Klimek (Kubo, Žabčík), 59. Sochora (Klimek, Kubo) - 2. Matoušek Jar. (Zapletal), 37. Mašek (Matoušek Jos., Karas), 50. Zona (Tomiga). Rozhodčí: Langer - Janča, Laczko. Vyloučení: 9:11 navíc Navrátil (PRO) 5 min + DKU. Využití: 5:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 10:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Zbranek, Stupka, Romanov, Urban, Žabčík, Lukeš, Kozák - Ondra, Kubo, Gromus, Skýba, Vítek, Sochora, Lechner, Klimek, Valigara, Motloch.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (28. - 40. Kloc) - Zapletal, Finkes, Mašek, Štefan, Karas, Navrátil, Rek, Konečný, Husák, Zona, Matoušek Jos., Tomiga, Matoušek Jar., Stloukal S., Pezda, Bartoš, Stejskal, Stloukal O.

Utkání Vsetína s Prostějovem začalo zostra. Hned v první minutě mohl otevřít skóre domácí Sochora, když nadvakrát prověřil prostějovského Vydržela, ale ten v obou případech předvedl to, co jej zdobilo po celou první třetinu: skvělý zákrok. Do vedení tak mohli jít Hanáci. Když na trestné lavici seděl Ondřej Lechner, stačilo Matouškovi jen devět vteřin k tomu, aby poprvé rozvlnil síťku vsetínské branky – 0:1. Přes další šance domácích, z nichž nejblíže měl k vstřelení gólu agilní Petr Sochora, nebyli Valaši s to se prosadit. Všechny jejich pokusy končily na výtečném Vydrželovi. Vrovnání tak přišlo až z hole Davida Vítka, útočníka se zkušenostmi ze vsetínského A-týmu. Domácí dlouhán vypálil z levého kruhu a protože před Vydrželem odvedli precizní práci Vítkovi spoluhráči, byl strážce prostějovské svatyně bez šance. Puk, který neměl nárok polapit, skončil za jeho zády – 1:1.

V osmé minutě mohli vedení na svoji stranu strhnout Jestřábi, když se Husák s Matouškem dostali do situace dva na jednoho. Stejnému poměru skóre ale vystavil stopku domácí gólman Petr Hromada, jenž výtečným zákrokem odčinil svůj podíl viny na první prostějovské brance. Podobně se vsetínský brankář vyznamenal v šestnácté minutě, kdy pro změnu likvidoval pokus Radka Štefana. Když už se zdálo, že obě mužstva odejdou do kabin za nerozhodného stavu, udeřili Valaši. Sochora našel před Vydrželovou klecí Davida Klimka, jenž poslal puk přesně pod víko – 2:1.Vedení mohl ještě v závěru třetiny navýšit obránce Michal Ondra, leč ze vzdálenosti jednoho metru od brankové čáry poslal touš mimo.

Jestliže první třetina představovala vyrovnaný hokej a hosty několikrát podržel gólman Vydržel, druhá dvacetiminutovka přinesla velkou změnu. Zelenožlutí nasázeli sokovi pět branek a vyhnali jejich brankářskou jedničku na střídačku. Ale popořadě. Nejprve v přesilovce vypálil Klimek, Vydržel jeho ráno vyrazil, ale k puku se dostal Sochora. Vsetínský útočník, jehož jméno v této reportáži ještě několikrát zazní, odražený puk v pohodě dopravil za Vydrželova záda – 3:1. Další branku přidali domácí hokejisté v sedmadvacáté minutě, kdy se kotouč do prostějovské branky dostal po sérii odrazů a dorážek, na jejichž konci stála hokejka Martina Kubo. Vydržel na to reagoval střídáním, jeho místo zaujal náhradník Arne Kloc.

Ten ale udržel čisté konto jen jednasedmdesát vteřin. Byl to opět Kubo, jenž poslal puk mezi tyče prostějovské brány a zvýšil už na 5:1. Vzápětí všem divákům na vsetínském zimním stadionu Na Lapači zatrnulo: Hostující Libor Navrátil narazil tvrdě na hrazení vsetínského Lechnera a kromě několika ran pěstí do mstitele Vítka si vysloužil trest 5 minut + OK. Lechner utkání nedohrál.

V dvojnásobné přesilovce, kdy ještě dobíhal Navrátilův trest, se prosadil Petr Sochora a navýšil vedení zelenožlutých už na 6:1. Jestřábi se ve druhé periodě dostali pouze k několika vážnějším šancím. Nejprve akci Davida Konečného s Antonínem Bartošem dva na jednoho spálil druhý jmenovaný. Jiskřičku naděje pro LHK vykřesal alespoň Viktor Mašek, když se v přesilovce trefil k pravé Hromadově tyči. Radost ale hokejistům v červených dresech nevydržela dlouho. Dvanáct vteřin před druhou sirénou dostal v početní výhodě přesnou příhru na pravé křídlo Tomáš Motloch a s rutinou zamířil do černého – 7:2. Před třetím dějství tak už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

Do prostějovské svatyně se od čtyřicáté minuty opět postavil Vydržel. Jeho vsetínský protějšek Petr Hromada se v polovině třetiny blýsknul bravurním zákrokem, kdy zneškodnil Husákův pokus, ale když Jestřábi o několik okamžiků později využili chvilkového zmatku před domácí bránou, na 7:3 pohodlně snižoval Pavel Zona. To bylo však ze strany LHK vše, neboť od této chvíle už úřadovali pouze Valaši. Nejprve ve vlastním oslabení ujeli v situaci dva na jednoho Ondra s Gromusem a jen nepřesná teč druhého jmenovaného zabránila osmému gólu v prostějovské brance. Ta už ale neodolala vsetínskému náporu ve dvojnásobné přesilovce, kdy Valaši vyšachovali Jestřáby do takové míry, že David Klimek zasunoval puk do zcela odkryté klece: zvýšil na 9:3 a dokonal hattrick. Dvě minuty před koncem se pak po pravé straně proháčkoval vsetínský Petr Sochora, zkusil to na Vydržela bekhendem a jedině jeho pohotové sklepnutí betonů zachránilo Hanáky od desítky.

Jak se však ukázalo o šestnáct vteřin později, šlo jen o dočasný stav. Sochora si spravil střeleckou chuť a dorážkou Klimkovy rány - po vzoru svého asistenta - rovněž zkompletoval hattrick. Vsetín zvítězil vysoko 10:3, hosté si přes vyrovnanou první třetinu odvezli z Lapače porážku o sedm branek.