Junioři na vedoucí Porubu recept nenašli

Helena Hegeďová • 16.10.2015

Junioři dnes hostili Porubu, která byla již od začátku celkem, který se dostával častěji do zakončení. I přes to bylo skóre i po druhé třetině celkem vyrovnané, když Ostravané vedli 2:0 a Vsetínští mohli s výsledkem stále něco udělat. Zápas se zlomil ve třetí třetině, kdy Mládek zvýšil na rozdíl tří gólů a jeho spoluhráči poté v krátkém sledu přidali další dva. O čestný úspěch domácích se v poslední minutě postaral Ondřej Tydlačka. Favorizovaná Poruba si tedy z Lapače odváží tři body a je i nadále stoprocentní.

LJ - 6.kolo pá 16.10.19:30
HC RT TORAX Poruba 2011
1:5(0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 60. Tydlačka (Španko) – 15. Kurnik (Korec, Stupka), 36. Korec (Kurnik), 47. Mládek (Gola R.), 52. Gola R. (Gola P.), 53. Stupka (Kurnik). Rozhodčí: Fidler – Kašinský, Poruba. Vyloučení: 5:4 + navíc Kuchařík 10 minut + OK, Španko 10 minut . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:5, 1:5.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Bártek, Vašíček, Svozílek, Vítek – Španko, Imeri, Janošek, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka, Tulpa
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Štěpán, Halška, Ščurek, Široký, Kropka, Olšr, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Stupka, Bialoň, Bartoň, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Korec, Kurnik

Poruba dorazila na Lapač jako zatím vedoucí a neporažený celek Ligy juniorů. Hosté potvrzovali svou roli favorita již od prvních minut, když do zápasu vstoupili aktivněji, poté se ale tempo hry uklidnilo a nebylo k vidění moc šancí, pokud se nějaká naskytla, ať už na jedné či na druhé straně, nepovedlo se její zakončení nebo si s ní gólmani poradili. Po domácí přesilovce se Poruba opět dostala do sedla a skóre otevřel v 15. minutě hostující Antonín Kurnik, hráči Poruby se tedy dostali do jednobrankového vedení. To jim ale nestačilo a snažili se náskok navýšit souvislým tlakem na bránu. Vsetínským se zase naskytovaly šance v rychlých únicích a přečíslení.

Na začátku druhé třetiny opět chvíli trvalo, než se hráči dostali do tempa a podle toho vypadala i hra, která se v této třetině nesla oproti první periodě v duchu častějšího vylučování a hosté si zahráli i v dvojnásobné početní výhodě. Vsetín byl častěji u puku, ale jakákoli snaha o útok končila na skálopevné porubské obraně. V 36. minutě tak hosté znovu zaúřadovali. Jan Korec vystřelil nad lapačku domácího gólmana a puk skončil v síti. Vsetínu se naskytla situace na rychlé snížení v podobě trestného střílení. Vojtěch Vašíček ale svou bekhendovou střelou neuspěl a do konce třetiny se již nepovedlo vsítit branku ani jednomu týmu.

Poslední třetina se ukázala být rozhodující. Opět byli v úvodu aktivnější hosté a domácím se i přes ojedinělé šance nedařilo. Třetí branku Poruby přidal Jonáš Mládek, který se trefil z pravého kruhu k tyčce domácí svatyně a zrealizoval tak to, co se mu o pár vteřin dříve nepovedlo. Vsetínským se naskytla další přesilovka, ve které hráli daleko aktivněji než v dřívějším průběhu utkání. Kýžený výsledek ale nepřinesla a znovu se radovali Ostravané, když se domácímu obránci nepovedla rozehrávka a nabil tak Patriku Golovi v červenobílém dresu, který si spolu se svým spoluhráčem Robinem Golou poradil a pro druhého jmenovaného nebyl problém zasunout černý nesmysl do brány. To ale ještě z jejich strany nebylo všechno, o minutu a půl později se na střeleckou listinu připsal i Matouš Stupka. Porubě to ale ještě stále nestačilo, dál střílela na domácí bránu a Vsetín nepouštěla do větších akcí a jakýkoli náznak vsetínského útoku ihned zlikvidovala odebráním kotouče. Vsetínu se ale nakonec podařilo využít přesilovky v poslední minutě zápasu. Puk poslal za záda hostující gólmana Ondřej Tydlačka. Další zápas sehrají vsetínští junioři v neděli 18.10. v Havířově.