Junioři čtvrtí, z bronzu se raduje Zlín

Aleš Koňařík • 27.03.2004

V s e t í n – Žádný ze tří vsetínských týmů, které nastupují v nejvyšších soutěžích, letos na medaile nedosáhl. Junioři k ní měli nejblíže, jenže v rozhodujícím klání podlehli na svém ledě Zlínu 1:5 a bronz si tak na krk pověsili hráči největšího regionálního rivala. Jedinou branku domácího celku zaznamenal obránce Michal Horák. Zlín však šel za svým cílem sebevědoměji a o vítězství rozhodl třemi góly v závěrečné části.

- 3.M so 27.3.12:00
Berani Zlín
1:5(1:2, 0:0, 0:3)
Branky: 8.Horák (Badiura) - 7.Piluša, 17.Haluza (Zagrapan, Čech), 52.Venera (Stejskal), 53.Stejskal, 58.Stejskal (Venera) Rozhodčí: Venglář. Vyloučení: 5:5, Rasocha (VSE) 5+DKU. Využití: 0:0
Otevřený hokej přinášel v první části spoustu šancí, ale i když měl více práce hostující gólman Štůrala, co do skóre na tom byli po první třetině lépe Zlínští. V 7.minutě se po vtipné individuální akci prosadil Piluša, který si obhodil nedůrazného obránce a zamířil přesně nad Žigárdyho vyrážečku. Vsetínská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ačkoliv střelec Michal Horák mohl hovořit o štěstí. Jím nahozený puk se odrazil od hokejky zlínského zadáka mimo dosah brankáře Štůraly.

V následné přesilové hře mohl Horák na svůj úspěch navázat, v dobré pozici ale trefil jen lapačku zlínského brankáře. Na Štůralovi ztroskotal i Rasocha, který si vypracoval dokonce dva střelecké pokusy. V 17.minutě však přišel bleskový výpad Zlína a Haluza po asistenci Martina Čecha vymetl růžek Žigárdyho branky. V závěru třetiny byl po zbytečné bitce vyloučen do konce zápasu útočník Rasocha, což se výrazně podepsalo na vsetínském výkonu v následujících dvou částech.

Vsetín provedl ve druhé části překvapivý tah, místo Žigárdyho nastoupil do branky Martin Štefl a hned musel řešit složitou situaci. Za pomoci tyčky a pohotových obránců zlikvidoval vyloženou šanci Martina Čecha. Ve 28.minutě už byl Štefl překonán Venerou, jenže branka nebyla pro předchozí faul zlínského útočníka uznána.

I stav 1:2 dával Vsetínským naději na medaili, jenže rostoucímu tlaku Zlína se domácí mužstvo bránilo s čím dál většími obtížemi. Štefl dokázal opakovaně vychytat Zagrapana, v 51.minutě ale vsetínským bekům ujeli Stejskal s Venerou a druhý jmenovaný byl v koncovce nekompromisní. Otřesený Vsetín vzápětí dorazil Stejskal, který si při nájezdu Štefla dokonale vychutnal a zavěsil do prázdné branky. Stejný hráč pak zpečetil smutný vsetínský osud trefou při marné power-play domácího týmu.