Barinka opět rozesmutnil Lapač

Aleš Koňařík • 11.01.2004

V s e t í n – Nedělní derby dostálo letošní tradici, kdy si body za vítězství odváží hostující mužstvo. Stejně jako v prvním případě podlehl Vsetín na vlastním ledě 2:3 a opět díky osudovému střelci Peteru Barinkovi. Slovenský forvard zařídil jak vyrovnání, tak i vítězný gól po zaváhání Tomáše Frola. Barinka proměnil samostatný nájezd a Vsetínu ke srovnání nepomohla ani power-play.

- 39.kolo ne 11.1.17:00
Berani Zlín
2:3(2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Ambruz (R. Hruška), 14. Stantien (Selingr, Jaškin) - 25. M. Hamrlík (Leška, Balaštík), 36. Barinka (Macholda, Martin Čech I), 53. Barinka (Martin Čech I). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 4680.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Hrabal, J. Polák, Kuboš, Němec - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Ambruz, Sochorek, R. Hruška
Berani Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, J. Dlouhý, Zubíček, Tesařík, Macholda, Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Záhorovský - Veselý, Vlach, Mokrejš - Barinka, Martin Čech I, Jenáček - Okál, Zagrapan, Weissmann
Našlapaný Lapač sledoval od úvodního vhazování derby jako řemen. Obrovské nasazení zdobilo obě bojující strany, Vsetín se po sedmigólovém přídělu ve Vítkovicích snažil o pozornější hru před vlastní brankou. A pokud se naskytla příležitost, vyráželi domácí k rychlým brejkům. Pavlišův nájezd v 5.minutě zastavil pohotový skok Noska, o tři minuty později už ale skutečně udeřilo. K Hruškově vyražené střele se prodral Ambruz a překonal ležícího Murína.

Biegl měl v první třetině defacto jen dvě příležitosti ukázat něco ze svého umu, pokaždé však zhatil vyložené šance. Nejprve vyrážečkou vytěsnil volej neobsazeného Jenáčka, po záhadném odrazu puku pak i Leškovu pohotovou střelu. Rozhodčí Bolina poté převzal iniciativu a trestné lavice se začaly plnit. Domácím se naskytla výhoda přesilovky 4 na 3 a ta byla záhy zužitkována. Murín opět jen vyrazil Selingrovu střelu a pro Stantiena již nebyl problém dopravit puk do sítě. Vsetínské mohl chvíli před sirénou uklidnit Pavliš, který snadno obral o puk Tesaříka, pálil však vedle.

Dvanáct minut se v prostřední části hrálo při nestejném počtu hráčů, Vsetín se dvakrát vyfauloval sám díky příliš mnoha hráčům na ledě. Hamrlíkova branka ale padla při „regulérním“ trestu Hrušky. Obávaný zlínský střelec pověsil puk od modré čáry pod víko Bieglovy branky a hosté zvedli hlavu. Vsetínští útočníci měli rázem minimum prostoru k zakončení a zlínské akce byly minutu do minuty nebezpečnější. Biegl stačil zlikvidovat šance Vlacha, Veselého i Dlouhého, na Barinku byl už krátký. Slovenský křídelník před Bieglem zpracoval těžkou přihrávku od Macholdy a elegantním blafákem srovnal stav zápasu.

Remíza se nelíbila žádnému z rivalů, v závěrečné části se hrál otevřený útočný hokej. Vsetínským hráčům ale začaly rychle ubývat síly, soupeř, hrající na čtyři formace měl fyzicky navrch. Přesto se s „jazykem na vestě“ propracoval do nadějné šance Sochorek s Hruškou, mladý útočník ale poslal puk vedle pravé tyčky. V 50.minutě se přes obránce prosadil Pavliš, položil si Murína, puk ale zazvonil o masku a odkutálel se mimo branku. Chvíle Petera Barinka přišla o tři minuty později. Neposedný puk přeskočil Frolovu hůl, Barinka provedl bleskurychlý blafák a Zlín vedl. Domácí už v sobě nestačili zmobilizovat ani zbyteček sil, power-play nic neřešila. Vsetín tak doma poprvé v novém roce prohrál.

Jiří Režnar (Vsetín): Podařil se nám vstup do utkání bohatého na šance. Tah Zlína, který odehrál zápas na čtyři kompletní pětky, se vyplatil. Od závěru druhé třetiny měl fyzicky navrch, zvláště když vyrovnal. V poslední třetině mohly oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, bohužel pro nás byl soupeř šťastnější. I přesto musím své svěřence pochválit za nasazení a bojovnost.

Ernest Borkoš (Zlín): Toužili jsme domácím oplatit porážku z posledního měření sil, naopak pro Vsetín je dnešní výsledek krutý. Jsem rád, že mí svěřenci i za nepříznivého stavu byli trpěliví, a dokázali zápas zvrátit. Po nevydařené první třetině nás na nohy postavila vyrovnávající branka. V posledním dějství udělali rozhodující chybu domácí a my jsme si již vítězství nenechali vzít.