Jeden gól proti Porubě nestačil a junioři se vrací bez bodu

Helena Hegeďová • 10.12.2021

V utkání Poruby se Vsetínem rozhodly dvě minuty v první třetině. V přesilovce totiž nejprve skóroval domácí kapitán a hned následovala také druhá přesná trefa Ostravanů. Dvoubrankový náskok soupeře snížil ve druhém dějství Matyáš Dědek, jenže to bylo po gólové stránce vše. Poruba tak svému Vsetínu opět odskočila a zvýšila svůj náskok na rozdíl osmi bodů.

Liga juniorů - 24.kolo pá 10.12.
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Hlaváč (Chovanec, Halata), 14. Mikula (Prokeš) - 36. Dědek (Bachánek, Čechmánek). Rozhodčí: Rimmel - Návrat, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 33:23 (14:5, 12:10, 7:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Mrozek, Kelnar, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Kolat, Mikula, Plevka, Elze, Barčák, Prokeš, Siekierka, Koudelný, Halata, Žák, Chovanec.
VHK ROBE Vsetín: Hořejší – Liss, Čapka, Sýkora, Fojtík, Sviták, Prčík – Čechmánek, Máštalíř, Janíček, Bednařík, Koláček, Dědek, Bachánek, Horský, Przybyla

Zprvu neutřepaná hra dostala jasněji obraz ve třinácté minutě, kdy Filip Hlaváč využil první přesilovou hru. Netrvalo dlouho a domácí slavili dvoubrankové vedení, protože minutu a půl po první brance se prosadil Patrik Mikula

Valaši mohli snížit z tretsného střílení ve druhé třetině, ale v tomto případě porubský gólman Slíž ukázal, jakou v něm mají Ostravané oporu. Po nevyužité šanci ovšem hosté přece jen slavili, a to po střele Matyáše Dědka. Vsetínští po dvou třetinách ztráceli jeden gól a ve třetí částu duelu o to více zabrali. Ani maximální bojovnost ale Vsacanům potřebné body nevynesla.