Druhé vítězství v přípravě: Vsetín uspěl v Novém Jičíně

Radek Bařina, Michal Veselý • 18.08.2009

Druhou výhru v řadě si připsali hokejisté VHK. Na domácí úspěch z derby proti Valašskému Meziříčí navázali na ledě Nového Jičína, kde zvítězili 4:2. Do vedení se Vsetínští dostali v úvodu druhé třetiny zásluhou Jiřího Korčáka a až do konce zápasu si udržovali 1 – 2 brankový náskok. První branku ve vsetínském dresu si připsal Robin Ševčík, poprvé v přípravě pálil do černého také Josef Mikeš.

Přípravné zápasy - prip út 18.8.18:00
HK Nový Jičín
2:4(0:0, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Uhlár (Tomášek, Chvostek), 47. Toman (Bacul) - 23. Korčák (Štraub), 29. Ašer (Tesařík, Matula), 40. Mikeš (Sakrajda), 49. Ševčík (Štraub). Vyloučení: 4:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
HK Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Cyrulik, Částečka J., Gulda st., Chvostek, Urban - Částečka R., Macháček, Skaloš - Zedník P., Toman M., Bacul - Uhlár, Gebauer, Sluštík - Tomášek, Gulda ml., Toman R.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Pšeja, Bezouška, Černý, Šimek, Matula, Trška - Mikeš, Sakrajda, Brunec - Korčák, Štraub, Ševčík - Tesařík, Ašer, Knebl - Kořistka, Staša

Celý začátek utkání byl plný nepřesností a střelecké impotence. Již v první minutě byl vyloučen hráč Nového Jičína Cipulis za zdržování. Vsetín nedokázal této výhody využít ani k jedné střele na bránu Slováka. Hráči Nového Jičína byli lepší hlavně v bruslení, vsetínský vázla kombinace. První velkou šanci měli Novojičínští, když Ašer nechtěně tečoval puk pod betony Plška, ten se ale rychle zorientoval. V čase 19.50 byl faulován Mikeš nevybíravým zákrokem na koleno. Na první branku tak čekali diváci marně.

Prostřední část začala přesilovkou Vsetína, nebezpečně pálil Pšeja. V čase 22:20 se Vsetín mohl radovat z branky. Černý vystřelil od modré, Slovák vyrazil pouze před sebe, tam stál Josef Štraub a po jeho dorážkách se puk dostal k volnému Korčákovi, který pohotově zavěsil - 0:1. Vsetín ožil a začal si vytvářet šance, zato domácí nevěděli, co dělat. Ve 27. minutě po chybě obránce Černého ve vlastní přesilovce, si mohl domácí útočník zkusit samostatný nájezd, Plšek jej ale skvěle vychytal. Nedáš, dostaneš, platilo i zde. Zpoza brány propasíroval kotouč pod bruslí Slováka do sítě Jakub Ašer - 0:2 Po této brance se hra přelívala z jedné strany na druhou, domácí se začali dostávat do hry, což vyvrcholilo gólem Adama Uhlára, který si projel celým obraným pásmem Vsetína, položil si Plška a zavěsil pod horní tyčku - 1:2. Zelenožlutí za necelou minutu dokázali odpovědět z hole Josefa Mikeše, který z mezikruží trefil prázdnou bránu - 1:3. Ve druhé části tým kouče Hlobila na ledě dominoval a po zásluze vedl dvoubrankovým rozdílem.

Závěrečná část začala vyloučením Vsetína za pozdní příchod na led. V přesilovce domácích byl hlavní postavou Lukáš Plšek, který předváděl jisté zákroky a nedovolil hráčům Jičína vsítit kontaktní gól. Ve 45.minutě byl vyloučen obránce Černý za sekání a tím se tlak domácích ještě vystupňoval. Brankář Plšek měl stále plné‚ ruce práce a předváděl jeden skvělý zákrok za druhým, gólu do své sítě nakonec nezabránil. Po průniku Tomáška dotlačil kotouč do brány Adam Uhlár - 2:3. Výhru Valachů pojistil střelou mezi Slovákovými betony Ševčík – 2:4.

Po utkání se mužstva domluvila na nájezdech. Všechny tři nájezdy Nový Jičín proměnil, hosté se prosadit nedokázali.