Vstupenky online
Kompenzační formulář pro permanentkáře + vstupenky na virtuální zápas | Počet prodaných virtuálních vstupenek: 559 (k 8. 4.)

Drama s Českými Budějovicemi vyhráli starší dorostenci VHK po nájezdech

Radek Bařina • 25.02.2011

Cenné dva body proti silným Českým Budějovicím vyválčili na svém ledě starší dorostenci VHK Vsetín. V zajímavém a pohledném utkání sice dvakrát prohrávali, zásluhou Pokorného a Daňka však dokázali v obou případech srovnat a vyrovnané utkání tak dovést až do prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodnutí tak musel přinést až penaltový rozstřel. V něm se prosadili Ptáčník a Slováček, a protože si Miroslav Svoboda ve vsetínské brance počínal na výbornou, dodatečný bod si na své konto připsali Vsetínští.

ESD - II. část pá 25.2.16:30
VHK ROBE Vsetín
Madeta Motor České Budějovice
3:2sn(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Pokorný, 56. Daněk (Pelc), rozh. nájezd Ptáčník - 19. Beneš (Švec), 43. Bílek (Hájek, Beneš). Rozhodčí: R.Trombík - M.Poruba R.Vengřín. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 247. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Pelc, Hradil, Žák, Báchor, Galia, Kovář, Štědrý - Surý, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.
Madeta Motor České Budějovice: Gába - Kříž, Plášil, Škopek, Ťoupal, Pařízek, Piegl, Prokop - Mareš, Rob, Beneš, Bílek, Trummer, Švec, Hájek, Svoboda, Ruda.

Do utkání extraligy staršího dorostu proti Českým Budějovicím vstoupili domácí hráči VHK Vsetín aktivně, s očividným cílem využít únavy hostů po dlouhé cestě. Hned ve 2. minutě se do dobré pozice dostával Ptáčník, ke střele se ale nepropracoval a neujaly se ani další náznaky domácích příležitostí. Pokus jihočeského Bílka z minuty 4. pak nejenže poprvé prověřil pozornost Svobody v brance domácích, ale též vyslal jasný signál, že červenomodří se již na Lapači plně aklimatizovali.

Další minuty tak přinesly vyrovnaný hokej, ve kterém se šance i aktivita pravidelně přelévali ze strany na stranu. V 6. minutě dostal ideální přihrávku zpoza brány Daněk, branku hostujícího Gáby ale těsně minul. Takřka z protiútoku pálil z levého kruhu Luboš Rob, Svoboda ale dokázal jeho dělovku zastavit. V polovině prvního dějství nejprve neuspěl v dobré pozici vsetínský Janeba a hned poté si mohli Valaši zahrát první přesilovku zápasu. Ta se ale domácím příliš nepovedla.

Také v dalších minutách byl k vidění rychlý a pohledný hokej s nadějnými příležitosti na obou stranách. Báchora ale neposlechl kotouč, hostující Ruda zase neměl v úniku seřízena mířidla. Když už se zdálo, že úvodní dějství branku nepřinese, udělali Valaši velkou chybu na útočné modré a hosté trestali. Byť trochu kostrbatě, přeci jen se dostal do úniku Jonáš Beneš, který dokázal obejít i z branky vyjetého Svobodu a poté již do prázdné klece bez problémů zakončil. První třetina tak skončila vítězstvím Českých Budějovic poměrem 0:1.

Úvod druhé dvacetiminutovky obstarala hostující přesilová hra. Ta však nejenže nepřinesla zvýšení hubeného náskoku Českých Budějovic, naopak, z vyrovnání se radovala domácí družina. Uklouznutí jihočeského obránce na útočné modré totiž využil Pokorný, nikým neatakován ujel do brejku a ten zakončil bezchybně provedeným bekhendovým blafákem (1:1). Hra se poté i nadále odvíjela v mantinelech nastavených úvodní třetinou. Rychlé útočné akce se střídaly na obou stranách a diváci, kteří si našli cestu na Lapač, se rozhodně nenudili. Ve 24. minutě mohli jít hosté do vedení zásluhou Beneše, proti jeho střele do poloodkryté brány ale předvedl výborný skluz Svoboda.

V polovině třetiny hráli hosté další přesilovku a málem při ní opět inkasovali. Gólmanovu rozehrávku z rohu hřiště totiž zastavil na modré čáře obránce VHK Žák, jeho pokus plachtící pod břevno jihočeské svatyně ale dokázal pohotově vyrazit jeden z hostujících beků. Poté si přesilovku vyzkoušeli i Valaši, dobře se pohybující Českobudějovičtí je ale do šance nepustili. V následujících minutách dotíral několikrát na domácího Svobodu Svoboda hostující, neuspěl ale, stejně jako na druhé straně agilní Ptáčník s Daňkem. A když Gába zneškodnil i šikovnou Ptáčníkovu teč při další početní výhodě Vsetínských, odcházely oba celky do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Zatímco úvod druhého dějství přinesl radost z branky na straně domácích, třetí třetina nabídla již po necelých třech minutách úspěch Českých Budějovic. Martin Hájek šikovně obešel domácího beka. Byl sice odstaven, ovšem pouze za cenu toho, že před Svobodou zůstal úplně volný David Bílek, který si našel puk a chladnokrevně přehodil ležícího brankáře VHK (1:2). Hostující hráči se poté zatáhli do obranné ulity a výborným pohybem takřka nepouštěli domácí do blízkosti vlastní svatyně. Ke srovnání nepomohla Valachům ani přesilovka od minuty 47. Naopak, České Budějovice ujely v oslabení dva na jednoho - Trummerovu střelu ale zastavila pravá tyč Svobodovy svatyně.

V 50. minutě mohli rozhodnout Rob s dorážející Švecem, oba ale výbornými zákroky zneškodnil Svoboda. Přesto hosté mohli být spokojeni, protože i nadále poměrně s přehledem drželi domácí mimo Gábův dostřel. Až přišla minuta 55. a v ní Trummerův faul, který Vsetínští potrestali. Pelcovu ránu od modré sice Gába zastavil, v houštině těl na brankovišti se ale nejlépe zorientoval Josef Daněk a nadvakrát přehodil natažený beton gólmana. Na Lapači tudíž bylo znovu srovnáno (2:2). Brankou povzbuzení domácí si ještě v závěru vytvořili šanci Slováčkem, jehož průnik a následnou střelu ovšem zastavila Gábova lapačka. A protože v poslední minutě nevyužili domácí ani přesilovku, muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase byli Valaši aktivnější a za svou snahu byli taky odměněni trestným střílením po faulu na unikajícího Janebu. Sám postižený ale neuspěl při své bekhendové kličce – Gába mu vypíchl puk holí. Rozhodnout tak musel až regulérní penaltový rozstřel. Zatímco oba hostující nájezdy Svoboda lapil, za domácí se prosadili Ptáčník a ve třetí sérii i Slováček. Ten si svůj nájezd musel dokonce zopakovat, nikterak ho to nerozhodilo a střelou mezi betony pečetil domácí vítězství a zisk dvou bodů.