Dorostenci v závěru stáhli tříbrankové manko, na Porubu přesto nestačili

Helena Hegeďová • 03.02.2022

Vsetínští dorostenci jsou nyní v situaci, kdy k záchraně nejvyšší soutěže potřebují každý bod. Proti Porubě se sice prosadili jako první, ale po úvodní třetině odcházeli z ledu s dvougólovým mankem. Stejně tak po dalších dvaceti minutách hry. Závěr však přinesl nečekanou stíhací jízdu a k senzačnímu obratu, nebo minimálně bodovému zisku za remízu nechybělo Valachům mnoho. Hosté vstřelili vítězný gól za stavu 6:6 v 58. minutě utkání.

Extraliga dorostu - 13. kolo - 2. část čt 3.2.
HC RT TORAX Poruba 2011
6:7(1:3, 2:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Koláček (Juráň), 25. Budín (Vaněk, Stodůlka), 35. Koláček (Kučný), 52. Stodůlka (Budín, Raušer), 55. Vaněk (Budín, Raušer), 57. Koláček (Juráň, Šedlabuer) – 6. Vehovský M. (Stasiuk), 12. Vehovský M. (Janeček, Chylík), 20. Pavlíček (Veselý), 22. Veselý (Kršík, Šrubař), 30. Stasiuk (Moravec, Vehovský M.), 45. Stasiuk (Vehovský M., Janeček), 58. Šrubař (Janeček, Konečný D.). Rozhodčí: Wagner – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 24:36 (5:16, 6:17, 13:3). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 6:6, 6:7.

VHK ROBE Vsetín: M. Konečný (21. Čada) – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Rigo, Bartoněk, Koláček (A), Juráň (C), Vaněk, Drozd, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chylík – Jeřábek, Janeček, Kršík (A), Glos, Pavlíček – Stasiuk, P. Sobol, D. Konečný, Veselý, Moravec (C), T. Vehovský, Šrubař, Wardas, M. Vehovský (A).

Domácí vstoupili do první dvacetiminutovky skvěle, když se po necelé půl minutě hry prosadil bekhendovým pokusem z hranice brankoviště do levého horního rohu Adam Koláček. Následný vsetínský nedůraz ale vyzval k přesnému zakončení a vyrovnání Maxima Vehovského, který si u pravé tyče počkal na odražený kotouč. Tímto pohotovým manévrem na sebe poprvé v utkání upozornil a přítomní fanoušci jej mohli v obdobných akcích vidět i nadále, protože spolu se svým spoluhráčem Petrem Sobolem byl na ledě nejvýraznější.

Valachy následně do dvoubrankového manka srazila oslabení. Hosté totiž obě své přesilovky využili. Nejprve to byl opět Maxim Vehovský, koho brankář Jakub Chylík s Danielem Janečkem poslali do brejku. Vedení Ostravanů pak ještě navýšil Šimon Pavlíček, který dostal kotouč kolem levé tyče za rozpohybovaného gólmana.

První třetina přinesla pohledný ofenzivní hokej a nic se nezměnilo ani v následující dvacetiminutovce. Do vsetínské branky nastoupil místo Konečného gólman Čada a neměl to vůbec jednoduché, protože už po necelých dvou minutích musel řešit brejk Matyáše Veselého, z kterého nakonec padla čtvrtá porubská branka v utkání. Tohle už si ovšem Valaši líbit nenechali a po delším tlaku v útočném pásmu stáhl náskok soupeře přesnou střelou z mezikruží Sam Budín. Následně mohl v individuální šanci skórovat Koláček a na druhé straně se podobná příležitost naskytla Wardasovi.

Nechybělo ani vsetínské přečíslení, ale byl to až Lev Viktorovič Stasiuk, kdo gólem rozsekl přetahovanou o ofenzivní převahu a ze hry nahoru dolů po kombinaci na jeden dotyk skóroval. To ovšem nebylo vše, protože při hře čtyři a čtyři ukázal své umění Adam Koláček. Vsetínský střelec vybruslil s pukem na hokejce z pásma, celou situaci vzal na sebe a z pravého křídla propálil Chylíka k bližší tyči. Čada pak musel v oslabení ještě hasit brejk Maxima Vehovského, v tomto případě vsetínský brankář vytasil svou lapačku.

Valaši neměli na začátku třetí třetiny úplně ideální výchozí pozici, ale ukázalo se, že ani to nemusí být problém. Zkraje periody sice navýšil vedení hostů svou tečí Lev Viktorovič Stasiuk, ale pak přišla vsetínská pasáž. Pomalou střelou od modré dostal kotouč za Chylíkova záda v přesilovce obránce Marek Stodůlka. Vstřelená branka domácí nakopla a najednou jich bylo všude plno.

Prudkou ranou z mezikruží mezi betony snížil na rozdíl jednoho gólu Ondřej Vaněk a z podobné pozice propálil hostujícího gólmana potřetí v utkání Adam Koláček. Za stavu 6:6 byli vsetínští fanoušci na nohou, ale pak přišla studená sprcha. Vsacané si nepohlídali Daniela Janečka s Adamem Šrubařem, kteří rozhodli o tříbodovém zisku pro Porubu. Naději na body dal sice domácím ještě Maxim Vehovský svým vyloučením, ale Vsetín už se neprosadil.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Jsem u týmu druhý týden a jediné, co můžeme v současné chvíli nabídnout, je bojovnost. Jenže v téhle soutěži už to bohužel nestačí. Každý tým má ve svém středu nějakého kvalitního hráče, který je rozdílový, a my se v současné chvíli nemáme o koho opřít. Proto jsou výsledky takové, jaké jsou.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Přišlo mi to jako housenková dráha, nahoru dolů. Myslím si, že jsme výborně zahráli první třetinu, v které jsme soupeři odskočili. Vedení jsme takřka celý zápas drželi, až v posledních pěti šesti minutách jsme totálně zkolabovali. Když se nad tím zamyslím, tak bych řekl, že je to všeobecně problém celé společnosti. Možná neumíme vést děti k zodpovědnosti a hře pod tlakem ve stresu, spíše pro ně hledáme komfortní zónu. Jinak jsem rád, že jsme zápas ukopali, uhráli a vyhráli o gól. Bylo to šílené, ale tři body jsou doma.