Byl to boj až do konce, Vsetín těsně nestačil na Porubu

Jan Tajzler, David Kubatík • 25.11.2020

Obrovská škoda, že středečnímu utkání nemohli přihlížet fanoušci a vytvořit atmosféru, kterou by si takový atraktivní zápas zasluhoval. Zajímavostí je, že všechny branky stříleli obránci. Skóre otevřeli domácí Ostravané, když se prosadila čerstvá posila Šimon Szhatmáry. Vsetín však velmi rychle srovnal zásluhou Lubomíra Štacha. Nadprůměrný prvoligový hokej byl k vidění také ve druhé třetině. Definitivní rozhodnutí přišlo z hole Lukáše Kozáka na startu třetí periody. Valaši ve zbytku utkání mocně usilovali o srovnání, gólmana odvolali už dvě minuty před koncem, ale i přes veškeré úsilí zůstaly všechny body v Ostravě.

CHANCE LIGA - 9.kolo st 25.11.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Szathmáry (Hudeček, Korkiakoski), 41. Endál (J. Káňa, Kozák) – 10. Štach (Půček, Gorčík) Rozhodčí: Mrkva, Dědek – Hranoš, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, T. Voráček, Urbanec, Slavík – J. Káňa (A), T. Jáchym, Endál – Stloukal, Hudeček, Korkiakoski – Špaček, Kanko, Pořízek – Sikora (C), Žolobov, Hotěk.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Klímek – A. Zeman, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek.

Porubští hráči jako by hodili celou tu dlouhou dobu bez jediného zápasu za hlavu a vlétli na svého soupeře bez jakýchkoliv problémů. Už v páté minutě se sám na Gábu řítil Kanko, ale bohužel neuspěl. Bezbrankový stav ale v RT TORAX AENĚ vydržel jen o tři minuty déle. Potom se totiž na modré napřáhla nová porubská posila Šimon Szathmáry a připsal si tak po sedmi minutách svůj první úspěšný zásah v novém působišti. Neuteklo však moc času a skóre bylo znovu vyrovnané. Půčkovu střelu totiž v desáté minutě usměrnil za Muštukovsova záda Lubomír Štach . I nadále pokračoval v úvodní dvacetiminutovce velice svižný hokej z obou stran. Puk už se však za zády ani jednoho z gólmanů neocitl.

Druhá část nabídla divákům podobnou hru, jako ta předchozí. Co už v ní ale chybělo, byly vstřelené branky. Nejblíže měli k jedné z nich domácí, když si po vyloučení Gorčíka zahráli rovnou čtyřminutovou přesilovku. V té si ale i přes velký tlak žádnou velkou gólovku nevypracovali. V tu dobu už do konce prostřední periody zbývalo jen něco přes pět minut. Ty nakonec uběhly a druhá siréna oznámila konec bezgólové třetiny.

Třetí část začala pro domácí výborně. Už po půlminutě se po přihrávce Jana Káni napřáhl na modré čáře Lukáš Kozák a střelou nad Gábovu vyrážečku poslal svůj celek do opětovného vedení. O tři minuty později to mohlo být znovu nerozhodně, ale Pechanec trefil pouze spojnici. A branková konstrukce cinkala i na druhé straně. V padesáté minutě se puk vystřelený z Hotěkovy hole otřel o Gábovu levou tyč. Jak se blížil konec, stupňoval se i vsetínský tlak. Valachům však nepomohl ani time-out, ani následná hra v šesti. Porubští si tak po restartu soutěže připsali velice důležité tři body.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme docela nervózní utkání. Dlouho jsme se na Vsetín připravovali a nesmírně jsme se těšili. Když už přišel den zápasu, tak jsme znervózněli a na naší hře to bylo trochu vidět. Jinak si myslím, že zápas byl vybojovaný a za tu bojovnost jsme si ty body zasloužili. Na druhou stranu Vsetín hrál dobře a v některých šancí jím chybělo trochu toho štěstí. Nicméně gólových šancí jsme si vytvořili víc a škoda že jsme tomu nešli víc naproti. Brankář Gába dle mého viděl toho moc, a kdybychom chodili blíž před bránu, tak těch gólů dáme víc. Jsme šťastní za dobrý vstup po restartu a doufám, že nám ta vítězná vlna dlouho vydrží.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že na začátku na nás soupeř vletěl a následnou hrou jsme se dokázali rychlosti Poruby vyrovnat. Dnes jsme byli docela vyrovnaným soupeřem a domácí po tom prvním gólu byli blízko k vítězství. Jak se hra na branky vyrovnala, tak jsme měli dost šancí, abychom skóre převrátili na svou stranu. Jenže další branka z naší strany nepadla a Porubští si po odrazu vzali vedení zpět. V závěru jsme šli za vyrovnáním, jenže gól jsme už z power-play vsítit nedokázali. Naši hráči si ale na druhou stranu zaslouží pochvalu za bojovnost, pohyb a nasazení.