Bobři porazili Vsetín v prodloužení, Hrňa oslavil návrat na Lapač brankou

Kristýna Guricová, Michal Veselý • 02.12.2009

Ani na počtvrté nedokázali hokejisté VHK porazit v derby Bobry z Valašského Meziříčí. Vstup do zápasu měli domácí přitom výborný, hned v úvodní minutě se trefil Erik Hrňa, který tak hezky oslavil návrat na Vsetín. Rudí v zápase ani jednou neprohrávali, svěřenci kouče Sedláka ale dokázali vždy vyrovnat. v prodloužení se hostím podařilo vstřelil vítěznou branku, která byla hodně sporná. Zápas ve skvělé kulise se divákům musel líbit.

- 20.kolo st 2.12.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4p(2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hrňa (Mokrejš, Sakrajda), 19. Ševčík, 35. Mokrejš (Horák, Rajnoha) - 25. Sochorek (Vašut), 30. Vaněček (Sochorek), 44. Sochorek (Šebesta, Vašut), 64. Matějný (Dvořák P., Růčka). Rozhodčí: Váňa - Hejda, Zelinský. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2378. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Šimek, Špaček - Hrňa, Sakrajda, Mokrejš - Kneb, Vaněk, Ševčík - Tesařík (41. Ašer), Matějka, Mikeš
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Růčka, Tatarčík, Vašut, Vnenk, Mlynář - Matějný, Dvořák P., Lhotský - Vaněček, Sochorek, Šebesta - Bokroš, Varga D., Brunec - Hruškovský, Dvořák O.

Lepší vstup do utkání, než jaký se povedl ve středu Vsetínským, si lze už jen těžko přát. Na časomíře svítilo 0:35, když si Mokrejš šikovně vylákal z branky Krumpocha a po té poslal puk Eriku Hrňovi, který z blízka poslal puk do prázdné svatyně – 1:0. Hráči Valašského Meziříčí se osmělovali trochu pomaleji a Plšek na druhé straně si na puk sáhl poprvé až v začínající 3. minutě. Nic vážného to však nebylo, což se ale nedalo říct o akci 2 na 1, do které se dostali o pár minut později Sochorek se Šebestou. První jmenovaný se pokusil zmást domácího gólmana otočkou a příhrou na Šebestu, ten ale tuto akci zakončil pouze střelou do Plškova hrudníku.

Hra se přelévala ze strany na stranu a pěkných akcí přibývalo a to jak na jedné, tak na druhé straně. Ve 14. minutě se hlavní sudí uvolil poprvé vylučovat, potrestaným byl Růčka a domácím se tak naskytla příležitost zahrát si první přesilovou hru utkání. Hned po buly však Valaši ztratili pásmo a než stihli vymyslet způsob, jak se přes pozorně bránící Bobry probojovat zpět, bylo po přesilovce. Konec první části byl poznamenán sérií vyloučení, kdy nejprve dostali šanci na reparát znovu Vsetínští, po pár vteřinách hry ale usedl za katr také jeden z domácích. Při hře 4 na 4 se mohl chytat za hlavu Bokroš, který trefil střelou ihned po buly břevno. Pak se ale složení sil na ledě opět změnilo, vyloučen byl další hráč VM. Ve 4 proti 3 se ale Vsetínu znovu příliš nedařilo. Když už chybělo do vypršení posledního trestu jen pár vteřin, ujal se před brankou puku Ševčík a zavěsil pod břevno. Domácí tak mohli do první přestávky jít spokojeněji.

Vstup do druhé třetiny se opět povedl lépe Vsetínu, když hned po úvodním buly donutil Mokrejš Krumpocha k efektnímu zásahu lapačkou. Netrvalo to dlouho a také Valmez si zahrát svou první přesilovku. Velkou šanci si vytvořil hned v úvodu Růčka, který napálil puk od modré, ten ale přes skrumáž těl k Plškovi, který měl zakrytý výhled, nakonec nedoletěl. Když ovšem do konce početní výhody zbývalo již jen pár vteřin, vylákal Sochorek kličkou Plška z jeho postavení. Následné zakončení se na brankové čáře pokoušel zastavit ještě Zavrtálek, ovšem marně – puk zapadl do klece – 2:1.

Ve 27. minutě vypálil Hrňa od modré čáry a jeho střelu se ještě před brankou snažil tečovat Mokrejš, puk ale netrefil úplně dle svých představ. A tak udeřilo znovu na druhé straně – zpoza brány vybruslil Roman Vaněček a zavěsil Plškovy mezi betony a Na Lapači tak bylo srovnáno. Krátce po vyrovnávací brance se ale nechali Valašskomeziříčtí v rychlém sledu dvakrát vyloučit a domácím se tak naskytla dvojnásobná přesilovka. A Vsetín trestal. Po 17 vteřinách vypálil od modré Horák a jeho ránu ještě usměrnil Mokrejš, přímo mezi betony brankáře hostí. Jelikož to byla jediná branka, která v prostřední části padla, i v přestávce druhé měli více vrásek na čele Bobři.

Do poslední dvacetiminutovky vystřídal v třetí vsetínské lajně Tesaříka Ašer, kterého již po pár vteřinách na ledě zaměstnal Matějka svou přihrávkou, vsetínský útočník ale tváří v tvář trefil přesně Krumpocha. Celá třetí třetina byla narušena vyloučeními, kterými hlavní sudí hodně rozkouskoval hru. Valašskému Meziříčí však jedna z přesilovek přinesla kýžené vyrovnání – ve 44. minutě si najel na Šebestovu přihrávku Sochorek, který přízemní střelou rozvlnil síť vsetínské klece a zároveň tím využil třetí přesilovku. Na stadionu tak bylo znovu srovnáno a hostující fanoušci na důkaz své radosti zasypali led balónky.

Zhruba v polovině třetiny si ve vlastním oslabení pohrál s obranou hostí Erik Hrňa, který si krátil čas, určený pro střídání svých spoluhráčů, tím, že zmátl rozehrávající obranu hostí, za brankou ji obral o puk a následně přihrál přijíždějícímu Mokrejšovi před brankoviště, který ale zakončil zblízka znovu jen do Krumpocha. Na Lapači se tak vlna euforie zvedla až 55. minutě, když sklepl ze vzduchu puk za gólmanova záda Mikeš. Slavící vsetínské fanoušky ale probudil z oslav hlavní sudí, který branku správně neuznal pro hru vysokou holí. V posledních minutách základní hrací doby se více snažili domácí, přes pozorné hosty se však do žádných větších akcí nedostali. Bobři naopak působili dojmem, že jim remíza po normální hrací době bude stačit a tuto svou snahu nakonec dotáhli do zdárného konce. Po 60 minutách tak svítilo na ukazateli skóre 3:3.

Došlo tak na prodloužení, ve kterém hráli oba týmy velmi opatrně a bylo patrné, že ani jedna strana nechtěla udělat chybu. Rozuzlení zápasu však přišlo v čase 63:38, kdy nahození před Plškem tečoval Jan Matějný a rozhodl o druhém bodu pro Valašské Meziříčí. Vsetínští se ještě snažili reklamovat neregulérnost branky, u hlavního rozhodčího však neuspěli a tak vítězství z valašského derby odpluje i tentokrát, společně s Bobry, do Valašského Meziříčí.

Juraj Jurík (VHK Vsetín)
Vědeli jsme, že nás čeká těžký zápas. Vstup do zápasu se nám povedl, vedli jsme 2:0. Upozorňovali jsme hráče, že nesmíme hrát oslabení, protože je v nich soupeř silný. Bohužel jsme z nich dostali ve druhé třetině dvě branky. Za stavu 3:2 jsme neproměnili dvě tutovky a místo toho jsme dostali góla v přesilovce. I za stavu 3:3 jsme měli šance. V prodloužení jsme dostali nešťastný gól a prohráli.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Tak jsme určitě rádi, že jsme vyhráli, i když v prodloužení. Zase se nám nepovedl úvod, kluky na to upozorňuju stále, ale věřili jsme do poslední chvíle, že to otočíme, nakonec se to vyplatilo, i když třetí gól jsme dostali po individuální chybě. Byl to těžký zápas, výborní gólmani, myslím, že Vsetín patří určitě výš v tabulce, podle dnešního zápasu, opravdu hráli agresivní hokej, kdy jsme měli problémy, ale postupem času jsme to otočili, navíc máme dobře natrénované, projevila se naše kondice. Zápas dnes rozhodli zkušení hráči. Po nevydařeném týdnu, jsme rádi za vítězství, kór když se chytneme na mužstvu jako je Vsetín. Fanouškům moc děkumeme, že přijeli a povzbuzovali náš tým.