Becherovka opět brala body v prodloužení

Aleš Koňařík • 01.02.2002

V s e t í n – Třikrát se letošní utkání s Becherovkou rozhodovala v prodloužení, podruhé z něj vyšli jako vítězové hokejisté ze západu Čech. V pátečním zápase se o výhru Varů zasloužil útočník Kverka, v 65 minutě trefil pátý gól za brankáře Biegla. Vsetín odehrál slabý zápas, nevedlo se mu v obraně a za zisk bodu může být ještě velice vděčný. V sobotu čeká vsetínské hokejisty televizní zápas v Plzni.

- 45.kolo pá 1.2.17:00
HC Energie Karlovy Vary
4:5
Branky a nahrávky: 28. Sochor, 35. Kucharczyk (Veselý, Hriňa), 38. Hudler (Němec, Veselý), 57. Hriňa - 16. Balázs (Alinč), 37. Dobroň (Balázs), 40. Zíb (J. Štefanka, Kverka), 43. Kraus (J. Štefanka), 65. Kverka (Mádl). Třetiny: 0:1, 3:2, 1:1 - 0:1. Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Kareš. Vyloučení: 3:6, navíc Rodin (Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3480.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - J. Polák, Hriňa, Němec, Vašut, Kuboš, Spitzer - Kotásek, Vlach, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Sochor (41. Vampola), Veselý, Dubec (41. Valko).
HC Energie Karlovy Vary: Franěk - M. Hlavačka, Špelda, Dobroň, Rodin (29.- 39. Punčochář), Zíb, Mádl - Balázs, Alinč, Košťál - J. Kopecký (41. Appel), Pavliš, Němčický - J. Štefanka, Kverka, Kraus.

Nebýt střely Němce do masky brankáře Fraňka, nebylo by ani náznaků šancí vsetínského mužstva. Hokej produkovaný v první části zápasu postrádal šťávu, přesnost v kombinacích a diváky spíše nudil. Jako by se převážně domácí výběr shlédl v trapném utkání hvězd. Hosté pozorně bránili, ve hře dopředu se však dlouho osmělovali. Becherovka nakonec pochopila, že Vsetín není zrovna ve své kůži a v 17.minutě po rychlém brejku Alinče skóroval zblízka Balász. Při sebelepší vůli se již na první dvacetiminutovce nedalo nic dalšího nalézt.

Prvních osm minut v druhé části si nijak nezadalo s předchozí šedí, Vsetín nabudila až šťastná trefa Jana Sochora. Rána ze střední vzdálenosti se otřela o brusli projíždějícího obránce a skončila za Fraňkovými zády. Domácí přidali na tempu i důrazu, Franěk se rázem ocitl v oni střel. Vyznamenal se při šancích Vlacha, Demela a Němce, nestačil až na dorážku Radima Kucharczyka v přesilové hře. V útočném entuziasmu však Vsetín zapomínal na zadní vrátka, což se mu do sirény ještě dvakrát nevyplatilo. Pět vteřin přesilové hry stačilo obránci Dobroňovi ke srovnání. V totožné situaci poslal vzápětí svůj tým do vedení Hudler, jenomže 15 vteřin před koncem třetiny se po chybě obrany trefil pod víko Bieglovy branky Zíb.

Dalšího zmatku ve vsetínské rozehrávce využil v úvodu třetí části Kraus. Domácí opět jen dotahovali, při protiútocích soupeře do otevřené obrany už Biegl odolal. Vyznamenal se při nájezdu Kverky, nepřišel si na něj ani Alinč. Vsetín dlouho marně dobýval soupeřovu branku. Snaha o srovnání vyvrcholila v závěru. Bojovník Hudler nejprve nastřelil břevno, po něm napřáhl na modré Hriňa, jehož tečovaná rána skončila za překvapeným Fraňkem. V prodloužení však domácí pohrdli početní výhodou, za což jej po průniku obrovitého Mádla potrestal Kverka.

Ohlasy k utkání

Zdislav Tabara (Vsetín): "V první třetině jsme nereagovali na důraznou hru soupeře, hráči špatně bruslili. Pak nás postavily na nohy dobře sehrané přesilovky. Chyby jednotlivců v obranné činnosti nás však stály góly. Vyrovnali jsme šťastnou brankou, hokej však trpěl."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Přijeli jsme bojovat o bod a získali jsme dva. Jsme nesmírně rádi, že se nám to podařilo."