Vstupenky online

Vsetín nepřipustil žádné překvapení, Kadaň deklasoval sedmi brankami

Jan Tajzler • 19.09.2021

Odložená domácí premiéra přivedla netradičně v neděli na led vsetínského lapače Trhače z Kadaně. Valaši neponechali nic náhodě a do puntíku splnili papírové předpoklady. Severočechy sice držel poctivým výkonem ruský novic Aleksei Trifonov, ale Valaši našli celkem sedm způsobů, jak jej překonat. Na Lapači tak mohl znovu zaznít v plné parádě vysoký jalovec. Program Vsetína pokračuje ve středu znovu na domácím ledě, kdy přivítají ostravskou Porubou.

CHANCE LIGA - 1.kolo ne 19.9.17:00
VHK ROBE Vsetín
SK Kadaň
7:3(2:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Rob (Štach, M. Indrák), 20. Buchta (Březina, Majdan), 29. Štach (Klímek, Kucharczyk), 35. Klímek (Půček, Štach), 36. Majdan (Březina, Štach), 45. Smetana, 60. Štach (Rob, R. Vlach) – 25. K. Heffernan (S. Heffernan, Zorko), 56. Kordule (Berčík, Routa), 56. S. Heffernan (K. Heffernan, O. Havlín). Rozhodčí: Cabák, Koziol - Hanzlík, Hranoš.  Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2250. Střely na branku: 54:19. Zblokované střely: 12:6. Vhazování: 45:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3, 7:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, J. Říha, Smetana, Štach, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák, M. Indrák, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Vítek, D. Březina, Majdan.
SK Kadaň: Trifonov – M. Jáchym, Steinocher, Zorko, O. Havlín, Kuboš, T. Běhula, Ferbas – Kordule, Mežnar, Routa – Bernat, Berčík, M. Zabloudil – K. Heffernan, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Konášek, D. Čech, L. Koblížek.

Vsetín v první třetině předvedl výborný pohyb a prakticky soupeře ze severozápadu Čech k ničemu nepustil. Chvíli ovšem trvalo, než se domácí aktivita projevila ve stavu skóre. Nakonec domácí tým uklidnil Luboš Rob – 1:0. Navzdory tomu, že Kadaň tempu domácích nestačila, hrála velmi disciplinovaně, ale v závěru první periody přeci jen už musela proti pravidlům zasáhnout. To však v signalizované výhodě udeřil Lukáš Buchta a stanovil stav po první třetině na 2:0 pro Vsetín.

Trhači dostali ve druhé třetině čichnout, když přesilovou hru využil po bratrské spolupráci Kyle Heffernan, a snížil na 2:1. Následně se zdálo, že Kadaň by na Lapači mohla i držet tempo, ale vše rázně odmítl třetí vsetínskou brankou Lubomír Štach. Od té doby už znovu bylo na ledě jediné mužstvo, Vsetín přidal další dvě trefy z hole Daniela Klímka a Juraje Majdana a kontroloval průběh utkání.

Když v 45. minutě propálil hostujícího Trifonova vsetínský bek Ondřej Smetana, zdálo se, že domácí premiéra Valachů může skončit i dvojciferným výsledkem. Pak ovšem přišel krátký výpadek. Obrana domácích nejprve zapomněla na Zabloudila, který se řítil osamocen na Málka, ovšem rychlý návrat předvedl obránce Štach a čistým způsobem znemožnil hostujícímu útočníkovi zakončení. Po povedené kličce Pavla Korduleho do bekhendu už ale Málek lovit puk ze své sítě musel.

Situace se opakovala o pouhých šestnáct vteřin později, když Shane Heffernan dovedl kombinaci svého týmu k dokonalosti a snížil na 6:3. Poslední slovo měl ale i tak domácí Vsetín. Obránce Lubomír Štach svou druhou trefou v utkání pečetil půl minuty před sirénou na konečných 7:3. Kadaň tak z moravského miniturné odjela bez bodu, naopak Valaši si v domácí premiéře připsali první tři body do tabulky.

Ohlasy k utkání