Vstupenky online

Z přestřelky v Sokolově vytěžili Valaši bod

Redakce. Tomáš Stehlík • 12.12.2020

Předposlední utkání v kalendářním roce 2020 sehráli vsetínští hokejisté v sobotu na ledě Sokolova. Domácí vstoupili do zápasu lépe a brzy vedli. Valachům se podařilo skóre otočit, ale stejný kousek se povedl i Baníku. Na 3:3 srovnával ve třetí třetině vsetínský Gorčík. V prodloužení se štěstí přiklonilo k Západočechům, kteří získali bonusový druhý bod navíc.

CHANCE LIGA - 17.kolo so 12.12.17:00
HC Baník Sokolov
VHK ROBE Vsetín
4:3p(1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Konečný (M. Kadlec, D. Zeman), 41. Kverka (M. Kadlec, Konečný), 49. Kverka (M. Kadlec, T. Rohan), 62. Kverka (M. Kadlec, Vildumetz) – 14. Pechanec (Gorčík, Jenáček), 16. Březina (Bartko, Gorčík), 55. Gorčík (Březina). Rozhodčí: Micka, Wagner – Podrazil, Kotlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Baník Sokolov: Neužil – Houdek, J. Pohl, A. Rulík, D. Zeman, Tureček, Klejna, Kadeřávek – Konečný, Kverka, M. Kadlec – Osmík, Vildumetz, Prymula – Kropáček, T. Rohan, Švec – Křemen, Vrána, Jiskra.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Jenáček, Bartko, Kudělka, Jenáček, Hryciow – Gorčík, Pechanec, Březina – Kucharczyk, Kloz, Půček – A. Zeman, Vlach, Machač – Vítek, Gajarský, Babka – Hořanský.

První třetina začala velice svižně. Do šancí se hned v prvních minutách dostali Vildumetz a Rohan, ale neprosadili se. Ve čtvrté minutě šel Baník do vedení. Přihrávku od zadního mantinelu pohotově poslal do sítě Jakub Konečný - 1:0. V polovině třetiny neproměnili své šance Vít Jiskra ani Jan Pohl, místo toho přišlo vyrovnání. Rozhozenou sokolovskou obranu překonal přesnou střelou Sebastian Gorčík a ve 14. minutě to bylo 1:1. O necelé dvě minuty později hosté skóre otočili. V přesilové hře propadla až za záda Neužila střela od modré Březiny - 1:2. V poslední minutě první třetiny si krásnou kličkou položil brankáře Patrik Prymula, jenže beton gólmana Málka nepřetlačil.

Do druhé třetiny si Baník přenesl početní výhodu. Po jejím konci šli hosté znovu do čtyř, ale ani rána Tomáše Rohana, ani pokus z úhlu Tomáše Vildumetze v síti neskončil. Dvě oslabení následně ubránil také Baník a šance přišly až na konci třetiny. Ve 37. minutě střílel od modré Kadeřávek, brankář Málek jeho střelu neudržel, ale před prázdnou brankou nedosáhl na dorážku Marek Švec. Půl minuty na to chybovala vsetínská obrana, mezi kruhy se zjevil zcela osamocený Prymula, ale ani ten vyrovnat nedokázal. Vzápětí měl na druhé straně práci také Jakub Neužil, který pohotově zamezil možnému samostatnému úniku výjezdem z branky. Baník v samém závěru druhé třetiny ubránil oslabení a do šaten se tedy šlo znovu za stavu 1:2.

Třetí třetinu zahájil Baník ve čtyřech, zbytek trestu přežil bez úhony a naopak rychle udeřil. Po zaváhání hostujícího obránce na modré čáře jeli sokolovští tři na dva, Konečný přihrál Kadlecovi, jeho ránu z první Málek vyrazil k volnému Kverkovi a ten vkleče trefil odkrytou branku - 2:2. Ve 44. minutě našel Marek Švec Michala Houdka a jeho dělovka se otřela o horní tyčku vsetínské svatyně. Ve 48. minutě pykal za faul kolenem Adam Rulík a bývalý sokolovský útočník Sebastian Gorčík zkoušel zblízka bekhendem překonat Jakuba Neužila, ten si však horní část své branky pohlídal. Následně šli do čtyř i hosté a ve 49. minutě Baník skóre otočil. V přetlačované kolem brankoviště se nejlépe zorientoval Jaromír Kverka, který nakonec protlačil puk až za brankovou čáru. Rozhodčím verdikt chvíli trval, ale nakonec druhou trefu Kverky uznali. Bohužel, vedení až do konce nevydrželo. V 55. minutě se do přečíslení dostali Březina s Gorčíkem a druhý jmenovaný zakončoval přesně - 3:3. Dvě minuty a devět sekund před koncem dostal trest za krosček Martin Osmík a Valaši málem zvrátili zápas zpět na svou stranu. Po střele od modré se puk dostal až za Neužila, ale domácí obránci ho stihli včas odklidit od brankové čáry. V čase 59:24 byl ještě vyloučen hostující Babka a Baník šel do prodloužení v početní výhodě.

V prodloužení domácí uzamkli svého soupeře před brankou. Nakonec v čase 61:24, právě když se Babka vracel z trestné lavice, rozhodl svou třetí trefou v utkání Jaromír Kverka.

Ohlasy k utkání

Tomáš Habera (HC Baník Sokolov): Jsme rádi za vítězství. Chtěli jsme vyhrát za tři body, ale nesmírně si vážíme i dvou bodů a ubráněného prodloužení. Dva body jsou pro nás za odvedený výkon dobrá odměna.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Do Sokolova jsme jeli vyhrát, chtěli jsme ztracené domácí body s Jihlavou přivézt zpátky, i při vědomí toho, že se nám venku příliš nedařilo. Myslím si, že nás potrestal trend posledních zápasů, stále děláme zbytečné fauly. Jsme strašně zklamaní, protože si myslím, že jsme měli zápas dobře rozehraný, i když musím uznat, že soupeř hrál velmi dobře. Myslím si, že náš brankář podal dobrý výkon, snažili jsme se dělat maximum, abychom dovezli víc než jeden bod. Bohužel, někteří hráči by se nad sebou měli zamyslet, protože posledních několik utkání nám zbytečné útočné fauly berou naději na vyšší bodový zisk. Samozřejmě si z toho vyvodíme důsledky.×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín