Daleko na západ! Zabere Vsetín na ledě Sokolova?

Jan Tajzler • 11.12.2020

Už pouze dvě utkání do konce kalendářního roku 2020 zbývají odehrát vsetínským hokejistům a oba zápasy zaznamenají Srdínkovi svěřenci mimo Lapač. O to víc důležitější bude nyní umění dokázat bodovat i na ledě soupeřů, kde se zatím Valachům příliš nedaří. Sobotní los Chance ligy zavede vsetínský tým až k západním hranicím republiky, kde budou usilovat o výhru nad Sokolovem. Jak tato bitva dopadne? Odpovědi začnou přicházet v sobotním podvečeru, úvodní vhazování utkání je naplánováno na 17:00.

Sokolov sází na mladé dravce

Sokolov prožívá druhou sezonu po postupu ze 2. ligy a Západočechům se zatím daří plnit cíl, který si stanovili, tedy posunout se v tabulce výrazně nahoru a zúčastnit se vyřazovacích bojů. Aktuálně Baník sídli na 8. pozici, ovšem na 5. Vsetín ztrácí pouze 2 body, ve vzájemném souboji tedy půjde o posuny v nadupané tabulce. Zajímavostí také je, že proti Vsetínu si poprvé od svého odchodu zahraje zkušený útočník David Tůma i jeho příchod je znamením, že v Sokolově to se zlepšením výkonností myslí vážně. Ještě před startem sezony pak Sokolov uzavřel spolupráci s pražskou Spartou a spolehnout se může i na regionálního partnera z Karlových Varů.

Sokolovský tým si užil dlouhou domácí sérii, čítající hned osm zápasů v řadě, i když ta byla několikrát přerušena vinnou koronaviru. Vypovídající jsou poslední čtyři zápasy sobotního soupeře Valachů. Baník si nejprve v domácí sérii tří utkání připsal pokaždé bodový zisk, když uštědřil debakl nováčkovi ze Šumperka v jasném poměru 8:1. Tříbodový zisk se pak dostavil také proti Ústí nad Labem (3:1) a vyrovnanou partii sehráli černožlutí také s Kladnem, leč v tomto utkání padli po samostatných nájezdech 3:4. Bodovou sérii Sokolova přerušil ve středečním kole Přerov, který na domácím ledě nepovolil Baníku jedinou branku a zvítězil 4:0. Sokolov tak podobně jako Vsetín doufá v sobotní reparát.

Baník disponuje mladým týmem, jedním ze tří borců třicet plus je zkušený forvard Martin Kadlec, velká letní posila se zatím vyplácí, jeho bodový přínos je 3+7. Produktivitě vládne Jaromír Kverka (7+5), na záda mu však dýchá teprve dvacetiletý talent Michal Gut (7+4), jenž aktuálně bojuje o nominaci na Mistrovství světa hráčů do 20 let. Nahrávačem číslo jedna je v Sokolově další mladíček Otakar Šik (5+7) a zapomenout bychom neměli ani na kapitána a sokolovskou persónu Tomáše Rohana (5+2).

Obranné řady Sokolova spoléhají na ofenzivně laděného Denise Zemana (1+7), ten je také vysoce aktivní při střelbě a co se týče užitečnosti je tím nej v sestavě Sokolova. Nejvytíženějším hráčem týmu je pak Martin Weinhold a muziku tvrdí důrazný Petr Prindiš. Brankoviště Sokolova střeží další mladý borec, který bojuje o účast na světovém šampionátu, je jím ze Sparty zapůjčený Oldřich Cichoň, ovšem také Jakub Neužil je zárukou kvality a prostor rovněž dostává teprve sedmnáctiletý Petr Hamrla.

Odčiní Vsetín debakl s Jihlavou?

Valachům se v posledních dvou utkáních podařilo vybojovat jednobodový zisk, který si přivezli z ledu Ústí nad Labem. V domácím prostředí hostili Vsetínští lídra tabulky z Jihlavy a byli odhodlání Duklu znovu porazit, tak jak to dokázali v šesti předcházejících vzájemných zápasech. Jenže, tentokrát se Vsacanům nedařilo, střelecká efektivita byla opět velmi nízká, za to tým z Vysočiny ji měl až příliš vysokou. Výsledkem byl stav 0:5 po dvou třetinách a výměna brankářů na vsetínské straně. Jediným střelcem proti Dukle se stal Adam Zeman. Efektivita a nevyužívání přesilových her, to jsou problémy vsetínského týmu, které se poprvé v sezoně přenesly i na domácí led.

Vsetínu určitě nešla upřít bojovnost a střelecká aktivita, Jihlava ovšem velmi dobře blokovala vsetínské střely a to i za výrazného vedení. Zelenožlutí tedy určitě budou chtít konečně zlomit jak střeleckou smůlu tak i venkovní bilanci nezdarů, v letošní sezoně přivezli na Valašsko pouze čtyři body a to je pro upevnění si pozice v elitní čtveřici tabulky málo. Situace je vůbec celkem napjatá, Vsetínští z 5. místa ztrácejí na lídra z Jihlavy šest bodů, na 2. Přerov pouze dva body, ovšem rozpětí náskoku na 10. Slavii je pouze ve výší tří bodů. Soutěž je tak nadále nesmírně vyrovnaná a při porci omezených zápasů se dají nadále očekávat lité boje.

Sobotní utkání na ledě Sokolova startuje v 17:00, samozřejmostí je znovu přímý přenos na portálu hokejkatv.cz, který je pro držitele permanentek zdarma, využít můžete i textové reportáže na serveru onlajny.com. Vsetín v loňské sezoně na Sokolov pokaždé vyzrál, podaří se to i tentokrát?

Sestavy v posledním kole:

Sokolov: Neužil – Kadeřávek, Pohl, Klodner, Zeman, Rulík, Klejna, Tureček – Konečný, Kverka, Kadlec – Osmík, Vildumetz, Prymula – Šik, Rohan, Švec – Křemen, Vrána, Jiskra

Vsetín: Gába (32. Málek) – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, A. Zeman – Gajarský, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.