Vstupenky online

Vsetín získává na úvod kvalifikace bod, v Kotlině padl v prodloužení

Tomáš Kopecký, Milan Sochor • 03.04.2017

Vsetínští hokejisté se vrací z Vysočiny se ziskem jednoho bodu za porážku v prodloužení. Ve všech směrech vyrovnaný duel přinesl v rámci základní hrací doby pouze po jedné brance na obou stranách. Domácím vyšel skvěle úvod zápasu, když se již v 5. minutě prosadil zkušený Miroslav Třetina. Valaši museli dotahovat jednobrankové manko, jež se povedlo smazat na konci druhé třetiny Radimu Kucharczykovi. Třetí perioda žádný gól nepřinesla, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm dostali Rebelové hned na úvod možnost přesilové hry, kterou po úspěšně teči Davida Michálka využili a strhli vítězství na svou stranu.

2. liga - KF po 3.4.18:00
BK Havlíčkův Brod
VHK ROBE Vsetín
2:1p(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: Třetina (Endál), 62. Michálek (Duben, Endál) – 36. Kucharczyk (Janáček). Rozhodčí:Veselý, Skopal – Reich, Polák. Vyloučení: 7:6, navíc Kozlík (HBR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3038. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák – Kulhánek, T. Semrád, Duben, Lacina, Kříž, Vala, Bušek, M. Semrád – Přidal, Třetina, Endál – Teplý, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Křížek
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Čech, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík, Finsterle, Čuřík, Vítek, Daněk, Hořanský, Kucharczyk

Vsetín od úvodních minut prokazoval svoji sílu a Čeněk Novák byl od začátku v permanenci. Hosté si ale na havlíčkobrodského brankáře nepřišli, neprostřelil ho z mezikruží ani Jakub Čuřík. Naopak se prosadili Bruslaři. Kryštof Kulhánek přihrál puk do jízdy Lukáši Endálovi, který se po pravém křídle dostal do útočného pásma. Tam předal puk Miroslavu Třetinovi, který si najel na okraj pravého kruhu a střelou zápěstím se trefil nad vyrážečku Michala Šurého. Domácí mohli navýšit své vedení v přesilové hře, ta se jim ale dlouho nedařila. Až v jejím závěru se po závaru před vsetínským brankovištěm tlačil k dorážce Michal Teplý, jeho pokus ale na bránu neprošel. Jinak se ale domácí spíše bránili. Valaši byli nebezpeční a prověřili domácího gólmana několika nebezpečnými střelami, Čeněk Novák ale v první periodě podával jistý výkon.

Po začátku druhého dějství se podařilo domácím nápor Vsetína otupit, naopak se Bruslaři tlačili do zakončení. Nebezpečnou ránu Davida Valy z vrcholku pravého kruhu ale Michal Šurý vytěsnil. Hostující gólman si poradil i výpadem Petra Kuchty, který se natlačil z pravé strany až před brankoviště. Pak už ale zase zabrali žlutozelení, kteří dostali dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Tu ale nevyužili. Přesilovou hru pak hráli i Bruslaři. Nejnebezpečnější šanci v ní měl Lukáš Endál, který přebral puk po Patriku Přidalovi, z mezikruží ale hostující svatyni o kousek minul. V druhé periodě se vylučovalo častěji než v první a na trestnou lavici už chodili jen domácí. A jedno oslabení se jim stalo osudným. Unavená čtveřice bránících hráčů nestačila na pěknou kombinaci Vsetína, když Filip Čech přihrál přes brankoviště volnému Radimu Kucharczykovi, který zametl puk do odkryté klece.

Třetí třetina byla zřejmě ta nejvyrovnanější, ale zároveň divácky nejméně atraktivní. Zdálo se, jako by hostům začaly docházet síly. Oba celky hrály bojovně, ani jeden z gólmanů ovšem neměl příliš práce. Ve velmi nadějné pozici se vyskytl Jakub Čuřík, který obešel beka na pravém křídle a z kruhu vyslal jedovatou ránu, po které se už někteří fanoušci Vsetína radovali, puk se ale otřel pouze o boční síť Novákovy svatyně. Zajímavější věci se děly možná na tribunách. Fanoušci z Valašska zřejmě čekali jiný vývoj utkání a svou frustraci si vybíjeli na ochrance pod sektorem. Vzduchem létaly piva, dělobuchy i dýmovnice. Než se mohl hrát znovu hokej, zápas byl na chvíli přerušen. V závěru základní hrací doby měli i díky přesilové hře mírně navrch Bruslaři. Ti se dvakrát dostali do tlaku před vsetínským brankovištěm, Michal Šurý si ale v nepřehledné situaci poradil. Po šedesáti minutách tak bylo skóre nerozhodné.

Z prodloužení uplynulo jenom pět sekund a Havlíčkobrodští dostali výhodu přesilové hry. Radim Kucharczyk se provinil podražením a z trestné lavice sledoval euforii na domácí straně. Krátce před koncem početní převahy totiž Lukáš Endál přihrál na modrou čáru, odkud se do puku opřel Miroslav Duben. Jeho tvrdou ránu ještě dokázal tečovat David Michálek a puk zamířil pod břevno vsetínské klece. Mladý kanonýr tak rozhodl o porážce horkého kandidáta na postup.

Ohlasy k utkání

Ladislav Fixa (BK Havlíčkův Brod): Pro naše fanoušky, hráče, celý realizační tým i všechny, kteří se před dvěma roky zasloužili o znovuzrození havlíčkobrodského hokeje, to byl dnes svátek. I když jsme proti silnému soupeři nebyli v roli favorita, chtěli jsme dnes samozřejmě uspět. Bojovností, houževnatostí a maximálním nasazením na hranici možností všech hráčů jsme získaly ten zlatý bod a byla to taková třešnička na dortu. Šli jsme si zatím, nebyli jsme ustrašení a chtěli jsme. Opravdu všem klukům, kteří se tu motají kolem hokeje, patří velký dík. Ale nesmíme usnout na vavřínech. Dneska zregenerujeme, zítra potrénujeme a musíme se připravit na dalšího soupeře. Rozhodně to Vsetínu ani Jablonci nedáme zadarmo a budeme bojovat do posledního bodu.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dle očekávání jsme narazili na kvalitního soupeře, který se stejně jako my chce porvat o postup. Před svými fanoušky odehrál dobrý zápas, my jsme naopak měli ve hře rezervy. Zdálo se, že na některé hráče dolehla tíha okamžiku. Důležité pro nás je, že jsme neprohráli za tři body, za bod jsme rádi, v konečném zúčtování může hrát tento bod klíčovou roli. Teď nás ale čekají dva domácí zápasy a ty musíme zvládnout.