Vstupenky online

Starší dorost zdolal Porubu i napotřetí. Rozhodnutí přinesla třetí třetina

Tomáš Kopecký • 13.11.2015

Ostravská Poruba se pomalu, ale jistě stává oblíbeným soupeřem vsetínských starších dorostenců. I ve třetím vzájemném utkání této sezóny dokázali Valaši zvítězit a připsat si tak důležité body do tabulky. Cesta k vítězství však byla značně trnitá. Domácí se chvíli drželi ve vedení a ještě ve 45. minutě svítil na výsledkové tabuli stav 3:3. Poté však Valaši dvakrát udeřili v přesilové hře a rozhodli tím o výsledku dnešního zápasu. Velký podíl na vítězství má především produktivní trojice J. Weintritt - Knap - Kovář, která se postarala o čtyři z pěti vstřelených branek hostujícího týmu. V tabulce Valaši setrvávají na 6.pozici, nicméně ztráta na Havířov se snížila na rozdíl dvou bodů. Další utkání sehraji vsetínští již zítra od 12:00 v Opavě.

ELSD - 19.kolo pá 13.11.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
3:5(1:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Dobeš (Stach, Irgl), 27. Stach (Dobeš, Irgl), 32. Vospálek (Prepsl, Malát) – 15. Weintritt J. (Knap, Kovář), 19. Kovář (Knap, Petrla), 30. Weintritt J. (Kovář, Knap), 45. Augustin (Weintritt J., Knap), 50. Richter (Krůžela). Rozhodčí: Šutara – Rajnoch, Ganfer. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bayer – Prepsl, Bijota, Vondál, Dobeš, Prokeš, Skokan – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Stach, Žídek – Holub, Střondala, Havránek – Klíma, Dlouhý, Timura – Voznička
VHK ROBE Vsetín: Huzlík – Petrla, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Wolf, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Knap, Najvar

Hrálo se po celé ledové ploše, ale na první gól si museli hráči, trenéři a diváci počkat až do dvanácté minuty, kdy rozhodčí poprvé vylučoval, a domácímu týmu stačilo jen šest vteřin přesilovku proměnit. Po vhazování se kotouč dostal po ose Irgl, Stach k obránci Vladimíru Dobešovi, který prostřelil vše před sebou a získal tak první gól nejen zápasu, ale i do svých statistik. Ve vyrovnaném klání a střídání útočných stran se po čtyřech minutách stav utkání měnil, když hosté z Valašska vyrovnali brankou Jiřího Weintritta. Uplynuly další čtyři minuty, do konce třetiny zbývala minuta, Vsetínští utkání zvrátili ve svůj prospěch, když překonali gólmana Bayera podruhé. David Kovář vystřelil docela z dálky a uštědřil domácím gól do šatny.

I v druhé třetině se jako první do branky trefili Porubští, když opět v přesilovce vyrovnával Jakub Stach. Po souvislém tlaku a neutuchající střelbě puk doslova propasíroval za Huzlíkova záda. A jakoby to domácí uspokojilo, protože dovolili Vsetínským podruhé odskočit na rozdíl jedné branky. Jiří Weintritt byl na konci střeleckých pokusů a puk dopravil do brankové sítě přes sedícího Bayera, jenž dělal, co mohl, ale bez přispění obránců nedokázal pohlídat vše. Domácí tak měli před sebou další výzvu. Bojovný duch, nasazení a odhodlání, to u hráčů RT TORAX bylo, a když se naskytla další přesilovka, využili ji. Na konci přesilovkové akce byl Milan Vospálek a domácí tak podruhé stav srovnali a druhou třetinu vyhráli v poměru 2:1.

Porubští fanoušci byli jistě spokojeni s vývojem utkání. Hlavně poté, co zažili v posledním utkání NOEN extraligy v Opavě. Mužstvo bylo kompaktnější, sice to ještě nebylo ono, ale herní projev byl úplně někde jinde. Hráči Poruby bojovali, nevzdávali žádný souboj, jen ta koncovka! Pořád stejná písnička, pořád stejný problém. Vyrovnané utkání se během pár minut stalo záležitostí Vsetína, který byl mírným favoritem zápasu. Pro údiv všech, diváků, trenérů na domácí střídačce, vyloučil rozhodčí porubského hráče za sevření kotouče, což, jak se později ukázalo, bylo rozhodující. Přestože domácí hráči v oslabení dokázali zaútočit, Vsetín se v přesilovce v podání obránce Patrika Augustina dostal po třetí do vedení. V polovině třetí třetiny se Poruba dostala do tří a měla se minutu a třičtvrtě bránit ve třech, jenže Vsetín dokázal po několika porubských vyhozeních přeci jen skórovat a to 11 vteřin před vypršením prvního trestu. Michal Richter se trefil pod horní tyč a poprvé se jeden z týmů dostal do více než jednobrankového vedení. V dalších více jak deseti minutách se nic závažného neudálo. RT TORAX bojoval do poslední minuty, ale narážel na obranný vsetínský val, přes který se jen těžko dostávali ke střelbě. A když už ano, tak branku přestřelili. Vsetín i třetí vzájemné utkání sezóny zvládl za tři body.

Ohlasy k utkání

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba):Remíza 3:3 by byla spravedlivá. Naše tři branky padly z přesilovek, ale vsetínská první lajna se postarala o první tři góly. Vím, že se nemá hodnotit v den utkání výkon rozhodčího, ale musím říct, že vyloučení Havránka za údajné sevření kotouče bylo až moc přísné, a i když jsme v oslabení hráli dobře, inkasovali jsme, opět od první pětky, a to rozhodlo zápas. Závěr byl z naší strany křeč.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Máme za sebou třetí vzájemné utkání v této sezóně a musím říct, že to byla jednoznačně naše nejhorší hra. První dvě třetiny lze zhodnotit jedním slovem - hrůzostrašné! Zlepšený výkon ve třetí třetině nám pak přinesl tři body.