Za výsledek jsme rádi, hlásil po vítězství nad Hodonínem nový trenér Jurík

Václav Trávníček • 11.10.2009

Domácí premiéru si v utkání proti Hodonínu odbyl na střídačce vsetínských hokejistů jejich nový trenér Juraj Jurík. Zkušený kouč, který měl v klubu doposud na starosti juniorku, se přesunul k A-týmu po bok Viktora Hlobila. „Vytvořili jsme trenérský tým, kde právo veta mám já. Jsem zodpovědný za výsledky,“ říkal Jurík po duelu s Hodonínem, který jeho svěřenci vyhráli 3:1.

Po výsledku i po předvedené hře jste určitě spokojený, viďte?
Určitě jsme za ten výsledek rádi, přestože jsme měli ve hře určitá hluchá místa. Ale výborný výkon podal brankář Lukáš Plšek, který nás podržel. Zápas rozhodlo nasazení, bojovnost a chuť hráčů jít za vítězstvím. Konečně jsme doma vyhráli.

Přestože byla v obraně tu a tam okénka, hra se oproti poslednímu domácímu utkání s Uničovem výrazně zvedla, souhlasíte?
Těžko se mi hodnotí, zda jsme se v něčem zlepšili, protože třeba poslední domácí utkání proti Uničovu jsem neviděl. Mám informace jenom z doslechu. Teď jsem do toho skočil rovnýma nohama a obrázek si dělám až teď. Viděl jsem zápas s Břeclaví, kdy jsme uhráli vítězství, a byl jsem v Prostějově. Takže zatím nemohu nějak hodnotit a srovnávat…

Jak se vlastně přihodilo, že stojíte na střídačce A-mužstva?
V pondělí mi volal sportovní manažer Jaškin a ptal se mne, zda bych do toho šel. Já s tím problém neměl, chtěl jsem jenom, aby si to vedení dobře rozmyslelo. Aby se zkrátka nedělal nějaký unáhlený krok. Večer mi pan Jaškin volal znovu a řekl, že to rozhodnutí padlo. Takže jsem od úterka začal trénovat A-tým.

Jakou máte u týmu funkci?
Vytvořili jsme trenérský tým, kde právo veta mám já. Jsem zodpovědný za výsledky. S Viktorem Hlobilem rozebíráme taktiku, protože má velký přehled o našich soupeřích. Na mně záleží, který hráč bude hrát, nebo nebude.

Takový formát bude platit do konce sezóny?
Nevím, co má vedení v plánu. Já pracuji pro klub a teď jsem byl zkrátka povolán k A-týmu. Může se stát, že prohrajeme třikrát po sobě a já skončím. Trenérský život je krátký, jepičí. Nikdo neví, co bude za pár zápasů. Ale kdybych pokračoval, bylo by to až do konce sezóny. Je to však spíš otázka na pana jednatele.

Co říkáte na složení mužstva? Jak na vás hráči působí?
Mužstvo má svoji sílu. Podávalo dobré výkony, ale neodráželo se to na výsledcích. Vedlo se třeba 2:0 a prohrálo se. Zapracovali jsme proto na disciplíně a hráči si začali daleko víc věřit. V posledních dvou zápasech jsme protrhli střeleckou nemohoucnost a navíc nám zachytal výborný Plšek. Že nám to tam začalo podat, to je dost důležité. Věříme, že to tak bude pokračovat.

Třeba i ve středu na ledě Valašského Meziříčí. Těšíte se na derby?
Ano. Já myslím, že to bude klasické derby. Viděl jsem jednu třetinu přípravného utkání Vsetín – Valašské Meziříčí, ale příprava je o něčem jiném. Navíc se jim trochu obměnil kádr. S pilíři jejich mužstva, Sochorkem a Šebestou, jsem hrával v Opavě. Takže se těším. Nějaké informace o soupeři máme, určitě se na něj připravíme a budeme chtít nějaké body z Valmezu povést přivést. Nic jiného nám také nezbývá, Chceme bodovat a nejlépe zase v příštím zápase.