Za branky jsem rád, ale hlavně, že se daří celému týmu, má jasno David Hrazdira

Filip Bazala • 16.11.2014

Vstřelil vítěznou branku a poté i pečetil výsledek zápasu po krásné kombinaci se svými křídly Slováčkem a Kolaříkem. David Hrazdira je poslední zápasy ve formě, což dokazuje nasbíranými body. „Za branky jsem rád, ale hlavní je, že se daří celému týmu,“ netajil se radostí z utržených bodů syn slavnějšího Richarda Hrazdiry. Další body může hráč s číslem 67 na zádech nasbírat už v pondělí, kdy hrají Valaši v Opavě.

Davide, jak hodnotíte utkání v Břeclavi?
První třetina nám vůbec nevyšla. Už ve třetí minutě jsme prohrávali 2:0, ale o přestávce jsme si řekli v kabině, že musíme hrát lépe. Vyjasnili jsme si, co musíme, zlepším a myslím, že jsme pak už hráli jako jiné mužstvo, než které bylo na ledě v první třetině.

Třetí zápas venku po sobě a třetí vítězství. V čem je to, že se vám i mimo Lapač daří?
Do každého zápasu jdeme s tím, že si jdeme pro body, ať je to doma nebo venku. Třikrát se nám podařilo zvítězit, i když ty zápasy nebyly vůbec lehké, ale o to více jsou utržené body pro nás cennější.

V Břeclavi jste letos už hráli, takže jste věděli, co očekávat. Přesto se nepodařilo zachytit start zápasu, co se stalo?
Začátek jsme totálně zaspali, Břeclav na nás vletěla a potrestala naši pasivitu, díky Hroudovi to byly nakonec jen dvě branky.

Ve druhé třetině vás nastartoval brzký gól k obratu, na kterém jste se trefou podílel i vy. Pomohla rozprávka v kabině, co bylo impulsem obratu?
Pomocnou ruku nám podala přesilová hra, kterou jsme začínali druhou třetinu. Brzy jsme ji využili a pak už si myslím, že jsme byli lepším týmem. Podařilo se nám zápas čtyřmi brankami otočit a vítězství už jsme si poté pohlídali.

Fotografie ze zápasu s Břeclaví zde

Jaké momenty byste označil v zápase za rozhodující?
Rozhodující bylo, že jsme dokázali za stavu 2:0 pro Břeclav ubránit dlouhé oslabení ve třech. No a pak to byl také náš obrat čtyřmi brankami ve druhé třetině, po kterém už jsme soupeře moc do hry nepustili.

V posledních dvou zápasech jste vstřelil tři branky, cítíte, že se vám teď daří?
Rozhodně, díky brankám se cítím lépe, ale hlavní je, že se nám daří i celkově. Zvládáme vyhrávat i zápasy, které nemáme dobře rozehrané, jako například poslední utkání v Břeclavi.

Jste první v tabulce, ale teoreticky i s dalšími čtyřmi týmy za vámi. Cítíte, jak moc je soutěž vyrovnaná?
Jsme rádi, že se držíme na první příčce, ale snažíme se soustředit na každý zápas zvlášť. Jak říkáte, soutěž je hodně vyrovnaná, žádný soupeř není slabý.

V dalším zápase váš už v pondělí čeká Opava, která na domácí půdě hraje velmi dobře. Jak se na zápas připravíte a s čím do něj půjdete?
Na zápas se připravíme minimálně tak, jak na poslední tři. Do Opavy jedeme s jasným cílem, že chceme bodovat. Nesmíme zaspat začátek zápasu jako v Břeclavi. To by se nám už příště nemuselo vyplatit.