Vsetínské hokejisty čeká osmička přípravných zápasů

Filip Bazala, Václav Trávníček • 01.06.2013

Letní příprava vsetínských hokejistů je v plném proudu. Protože klub zatím nepředstavil nového hlavního trenéra, připravují se Valaši pod vedením Luboše Jenáčka a Viktora Hlobila. Co však znají už nyní, je rozpis přátelských zápasů. Zelenožluté čeká během srpna a září celkem osm prověrek na novou sezonu. „Momentálně hráči absolvují suchou přípravu, která je velmi intenzivní a rozsáhlejší než v posledních letech,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola. Podle toho by klub mohl jméno nového lodivoda oznámit v nejbližších týdnech.

Valaši by rovněž kádr rádi posílili o několik zkušených hokejistů. Prozatím však zaznamenali pouze jednu změnu, kdy Vsetín opustil útočník František Zúbek. Odchovanec slovenské Považské Bystrice míří do Velké Británie. Otazník rovněž visí nad obráncem Lukášem Vrbou, jenž by rád okusil vyšší soutěž.

Vsetínští muži jinak trénují ve stejném složení, v jakém dohráli loňskou sezonu. Doplněni jsou o juniory, přičemž slovenští krajánci se na novou sezonu připravují individuálně. Stejně je na tom obránce David Hoďa, jenž trénuje doma v Třinci a k týmu se připojí později.

Zároveň stále není jasné, zda v extralize juniorů bude platit pravidlo o omezení startů hráčů ročníku 1993. Toto pravidlo se momentálně týká hned třinácti vsetínských mladíků, kteří by se rázem museli ucházet o místo v A-týmu. Už brzy by měl být znám alespoň herní model 2.ligy pro blížící se sezonu. Kluby ze třetí nejvyšší soutěže by se na jeho podobě měly domluvit na svém pražském aktivu v pátek 7. června.

Aktuální podoba A-týmu VHK Vsetín:

Brankáři: Petr Hromada, Lukáš Plšek, Tomáš Kohn
Obránci: Jiří Farda, David Hoďa, Daniel Tesařík, Juraj Tichý, Tomáš Vodák, Tomáš Žabčík, Stanislav Báchor, Michal Žák.
Útočníci: Mário Brezáni, Marek Dubec, Radek Holík, Ondřej Hruška, Petr Hruška, René Kajaba, Jiří Korčák, Martin Kubo, Adam Mikšovský, Jan Podešva, Daniel Vaněk, David Vítek, Josef Daněk, Martin Štrbík, Martin Kývala.

Rozpis přípravných zápasů:

08.08.2013: Vsetín – Hodonín