Vsetínské brankoviště budou letos hájit tři gólmani

Filip Bazala • 01.06.2017

Jednání kolem gólmanů dospěla ke konci a klub přináší oficiální stanovisko pro příští sezonu. Trenéři Jiří Dopita a Luboš Jenáček budou mít letos k dispozici hned trojici maskovaných mužů. Všichni jsou již zapojeni do programu letní přípravy.

Fanoušci se mohou těšit znovu na milé překvapení z minulé sezony v podobě Michala Šurého. Šestadvacetiletý brankář byl uplynulý ročník nováčkem ve vsetínském dresu, když nahradil Lukáše Plška. V sezóně ukázal, že nepřišel jen krýt záda Petru Hromadovi a dopracoval se až k pravidelnému nastupování v brankovišti, což mu vydrželo až do postupu. „Byl tady oboustranný zájem o pokračování spolupráce, takže Michal bude u nás působit i letos,“ potvruje Daniel Tobola.

Poprvé v dresu Vsetína se v kariéře představí Luboš Horčička. Osmatřicetiletý rodák z Kladna naposledy působil v Přerově, v minulých letech také v extraligovém Zlíně. Po boku Vojty Šilhavého tak rozšíří kladenskou "legii" na Lapači. „S Lubošem jsme byli v kontaktu od konce dubna a již více jak týden se připravuje s týmem v rámci letní přípravy. Věříme, že využije své dlouholeté zkušenosti a bude oporou týmu,“ sdělil jednatel vsetínského klubu.

Profil Luboše Horčičky na eliteprospects.com

Třetím brankářem se letos stane dvacetiletý odchovanec Valachů Daniel Bechný. Poslední dvě sezony byl součástí klubu v Hradci Králové, kde hájil bránu juniorského týmu. Mimo to si vyzkoušel i druhou ligu v Trutnově. Nyní se vrací na Valašsko, aby sbíral zkušenosti znovu doma na Lapači. „Daniel Bechný bude třetím do party a zároveň bude mít vyřízený střídavý start do Valašského Meziříčí,“ přiblížil podrobnosti Daniel Tobola.

Profil Daniela Bechného na eliteprospects.com

Bohužel s příchody se dostavují i odchody. Dres Vsetína letos neoblékne Petr Hromada. „Náš klub měl zájem o jeho služby, ale nakonec jsme se nedohodli na spolupráci, jelikož Petr chce dát přednost angažmá, kde bude mít předpoklad většího vytížení v brance. Je nám to líto, ale jeho rozhodnutí plně respektujeme a za všechny dosavadní výkony, které léta předváděl ve vsetínském dresu, mu patří velké poděkování. Významnou měrou se v posledních sezonách podílel na vzestupu vsetínského hokeje, korunovaným letošním postupem do 1.ligy. Osobně věřím, že se na Petra v budoucnu ve vsetínském dresu ještě můžeme těšit. Nyní mu přejeme mnoho úspěchů v dalším hokejovém působišti,“ popřál vsetínskému odchovanci jednatel klubu.

Aktuální podoba vsetínského týmu

Brankáři:Michal Šurý, Luboš Horčička, Daniel Bechný
Obránci:Tomáš Frolo, Ondřej Holomek, Radim Ostrčil, Martin Janáček, Jakub Teper, Michal Hryciow, Jiří Weintritt.
Útočníci:Radim Hruška, Martin Podešva, Ondřej Slováček, Radim Kucharczyk, Vojtěch Šilhavý, Lukáš Finsterle, Tomáš Vávra, René Kajaba, David Vítek, Dominik Pokorný, Adam Hořanský.
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava