Vsetín uzavře sérii na ledě soupeřů v Plzni

Aleš Koňařík • 05.01.2007

V s e t í n – Na poslední vsetínské vítězství už dlouho sedá jen prach. Jedenadvacátého listopadu porazili Valaši na svém ledě hokejisty Plzně 2:0 a od té doby už dvanáct kol marně čekají na vítězství. Zda se kruh konečně uzavře právě v Plzni, nebo bude černá série pokračovat i nadále, to se ukáže v zápase 37. kola, které načne první novoroční hokejový víkend. Vsetín, který se musí obejít bez zraněného brankáře Vehviläinena, nasadí do zápasu v pořadí již třetího lotyšského reprezentanta, dvacetiletého obránce Janise Andersonse.

Plzeň stále sní sen o play-off, jenže z finišujících týmů kolem desátého místa mají Západočeši nejhorší pozici. Ačkoliv ztráta na desátý Litvínov činí v případě Plzně „jen“ 6 bodů, vítězná série, která by ambiciózní klub vytáhla výše, se zatím nedostavila. Plzeň v letošní sezóna nedokázala ani jednou zvítězit více než dvakrát v řadě.

Špatné postavení v tabulce a výkony vůbec se promítly i na plzeňské sestavě, kterou opustil dlouhodobě sice nejproduktivnější hráč extraligy Richard Král, jehož skromný zápis do historie plzeňského hokeje byl vzhledem k jeho věhlasu spíše trapným. Naposledy se Plzeň rozloučila s obránci Pavlem Trnkou a Jiřím Malinským.

Letošní zápasy Vsetín vs. Plzeň

Vítzěství 2:0 je dosud poslední tříbodovou výhrou v letošní sezóně.

HC Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová a.s. 5 : 3 (3:1, 0:1, 2:1)
Branky: 2. Šindel (Adamský), 15. Cartelli (Pulpán), 20. Důras (Šindel), 46. Matějovský (Divíšek), 58. Zelenka (Cartelli) - 17. Hrabal (Kučný), 32. Berzinš, 56. Rob (Ostrčil).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Lasselsberger Plzeň 2 : 0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 38. Sabol (Sakrajda), 55.Rob (Dubec).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín:Vehviläinen (41. Štefl) - Kučný, Galvinš, D. Mocek, Horák, Bobček, Šmach - Dubec, Sakrajda, Rob - Näätänen (48. Hrňa), Stantien, R. Hubáček - Grill (54. Sabol), Davídek, Duba.

Plzeň: : Málek (Štelmach) - Čakajík, Derner, Benák, Dobrovolný, V. Čech, Malinský, Pulpán, Trnka - Zelenka, Divíšek, Ludvík, Vampola, Kracík, Důras, Fabuš, Šindel, Šaffer, Heřman, Kubalík, Hobl.