Vsetín přivítá loňského finalistu skupiny Střed. Zopakuje výsledek z přípravy?

Ondřej Konvičný • 24.09.2013

S cílem bodovat po dvou zápasech konečně naplno vstoupí vsetínští hokejisté do 4. kola soutěže. Po dobrém vstupu do soutěže, kdy porazili Orlovou, přišly dvě porážky. Valaši nejprve podlehli v domácím prostředí Technice Brno po samostatných nájezdech a následně si odvezli vysokou porážku z porubského ledu, když v sestavě chyběli oba obránci Vrbové. Ve středečním utkání přivítají Jakubíkovi svěřenci loňského finalistu skupiny Střed. Podaří se jim proti Hodonínu zopakovat výsledek z přípravy, kdy triumfovali 5:0? Duel startuje v tradičních 17:30.

V posledním kole vsetínští hokejisté nezvládli zápas na ledě Poruby, tedy soupeře, na jehož hokejkách skončila krátká jízda zelenožlutých v loňském play-off. Porubští s přehledem ovládli průběh celého utkání, názory jednotlivých vsetínských aktérů se však liší. "Úvodní třetina byla z naší strany celkem slušná a podařilo se nám ustát úvodní tlak domácích. V závěrečné třetině jsme zvýšili nasazení a podařilo se nám dát gól. Za poslední třetinu si kluci zaslouží pochvalu, z obou stran bylo utkání na druhou ligu vynikající, “ řekl po zápase vsetínský lodivod Juraj Jakubík. Jeho pohled nesdílel Petr Hromada, který dle mnohých názorů zabránil ještě většímu debaklu.

„Nezačali jsme dobře. Během prvních pěti minut jeli domácí snad třikrát sami na bránu. Byla to jen otázka času, kdy mi do brány něco spadne. Výsledek nevypadá moc dobře, ale je pravdou, že jsme dnes mohli prohrát i o více branek. Zápas se nám nepovedl, musíme ještě na určitých věcech zapracovat,“ řekl Hromada. Vsetínská jednička v brance se také zamýšlela nad přístupem k zápasu a k tomu, co znamená, když někdo hraje za Vsetín: „Tímto stylem to nepůjde. Musíme zapracovat na vstupu do utkání a celkovém přístupu. Každý z nás si musíme říct, jestli jsme do zápasu dali vše a co šlo udělat lépe. Když někam přijede Vsetín, tak hrajeme pod nějakým jménem. Výkon v zápase s Porubou není hoden Vsetína."

Petr Hromada si zatím drží velmi slušnou formu, navzdory pěti pukům, které v Porubě musel lovit ze sítě. Po zápase se taky zamýšlel nad středečním měření sil s Hodonínem: „Musíme hrát tak, jak v prvním přípravném utkání. V našem hokeji bylo nadšení, bruslení, střelba a správná chuť do hokeje. Byl to náš nejlepší zápas přípravy. Proti Hodonínu hrajeme doma a musíme to soupeři ukázat. Když to řeknu blbě, hrát můžeme už jenom lépe.“

Nepovedený vstup do skupiny Východ

Hodonín si s sebou přiveze zvučné jméno, jeho vstup do sezóny ovšem není o nic povedenější, než ten vsetínský. Po úvodní výhře, kdy na domácím ledě přehrál Opavu v poměru 5:3, přišly taktéž dvě prohry. Pokud jeli Drtiči do Prostějova uhrát s cílem uhrát nějaký bod, přišlo velké zklamání v podobě španělské manity, tedy výsledku 5:0. Chuť si chtěli jihomoravští Oranjes hráči spravit v dalším domácím zápase, kdy hostili v derby soupeře z Břeclavi. Výsledek 1:4 byl však snad ještě větším zklamáním, než nálož v Prostějově.

„Všechno je to o chybách a našem střeleckém trápení. Na tréninku se střelbě věnujeme, pálíme ze všech pozic, ale přijde zápas a rázem chceme kombinovat, přihrávat si, dělat zadovky, otočky, což nevede k ničemu. Na druhé straně Břeclav příkladně bojovala a hrála dobře v obraně,“ uvedl domácí kouč Svatopluk Kosík. To hostující trenér Michal Konečný nemohl být nespokojený: „Od úvodu jsme byli jasně lepší. Sice jsme dostali hloupý gól, ale dál jsme hráli svoji hru."

Jihomoravský klub je tedy po třech zápasech na nelichotivé předposlední pozici s pouhými třemi body. Vstup do soutěže mu určitě nevyšel podle představ, ale do Vsetína rozhodně nepojede odevzdaný a bude chtít nějaký bod urvat. „Musíme hrát na Lapači tak, jako Břeclav dnes u nás. Pokud budeme bruslit a hrát do těla, můžeme se měřit s každým. V opačném případě budeme mít problémy,“ řekl v pozápasovém rozhovoru hodonínský útočník Petr Peš.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hromada – Žabčík, Farda, Žák, Vrba F., Vrba Lukáš 1991, Okuliar, Vodák, Báchor – Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Kubo, Ševčík, Hruška P., Vítek, Hruška O., Štrbík, Podešva, Janeba.

Hodonín: Barus - Pokorný, Rybalkin, Koukal, Skočovský, Miklík, Laporte, Polesný, Kulyk - Špok, Kříž, Vondráček - Peš, Jurásek, Kučera - Velechovský, Škořík, Kuba - Charvát, Belisle, Vrba Lukáš 1993.